Cakes, hmm to nie tylko ciasta, jeśli przetłumaczymy to słowo na język polski, ale to jest również gra, kolorowa, wciągająca, a przede wszystkim wymagająca logicznego myślenia. Tak, oto kolejna gra z ostatnio bardzo popularnego gantunku „dopasuj 3”, którą odkopałem w sumie przez przypadek na Facebooku, ale szczerze mówiąc nie mam pojęcia od jak długiego czasu ona się tam znajduje.

Ważne jest to, że warto w nią zagrać, zwłaszcza jeśli ukochaliście sobie gry w stylu Candy Crush Saga, gdzie także dominuje „słodka” tematyka ciastek, cukierków i wszystkiego tego co wychodzi z dłoni cukierników na całym świecie.


Rozgrywka w Cakes podzielona została na kolejne rundy, a one stawiają przed nami różnego rodzaju wymagania, chciałoby się powiedzieć zadania, których jeśli nie wypełnimy to stracimy jedno z posiadanych żyć, a te z kolei odnawiają się z czasem bądź mogą zostać nam podarowane przez znajomego, który również gra na Facebooku. Życia da się odnowić również dzięki monetom, ale to już wyższa szkoła jazdy, gdyż one są dostępne za realną kasę, choć 150 sztuk dostaniemy za darmo na starcie, a kolejne monety zdobywać można zapraszając znajomych do wspólnej zabawy i o ile się nie mylę za każdego kto zagra z naszego polecenia otrzymamy 20 złotych monet.

Cakes

Inną walutą w grze są gwiazdki, które zarabiamy maksymalnie po trzy sztuki za nasze postępy w grze. Gwiazdki wymieniane są automatycznie na różnego rodzaju przepisy, które później można sprawdzić w naszej książce cukiernika.


Sama rozgrywka nie jest innowacyjne, oto wchodząc na planszę widzimy zadania do wykonania, które głównie polegają na uzbieraniu określonych składników bądź pozbyciu się zaciemnionych płytek. Z rundy na rundę pojawiają się kolejne przeszkody i utrudnienia, ale wtedy warto rzucić okiem na prawą stronę ekranu gry, gdzie znajdziemy boosty i wspomagacze, które ułatwią nam przejście problematycznych poziomów.

Wymagania poziomu w Cakes

Dodatkowym utrudnieniem jest ograniczona ilość ruchów, więc często bywa tak, że jesteśmy już na prostej do wykonania wszystkich zadań, a tu pozostał nam jedynie jeden ruch. Jednak jeśli zrobimy wszystko co do nas należy i zostaną nam ruchy to zostaną one zamienione nam na punkty przez co o wiele łatwiej jest osiągnąć nam prób punktowy, który z kolei nagradza nas trzema gwiazdkami.


Jeśli chodzi o grafikę to gra Cakes jest kolorowa, aż za kolorowa, ale liczne efekty i dodatki na pewno są miłe dla oka i nie utrudniają zabawy, ale osobiście zmieniłbym w niej tło muzyczne – strasznie usypiające i nie w moim stylu.

Zagrać możecie za darmo na Facebooku.


Gry podobne