Business Genesis to innowacyjna symulacja prowadzenia własnego biznesu, gdzie zarządzanie finansami jest podstawą całej rozgrywki. Produkcję zawdzięczamy firmie HuaYou Game (Time Travel Heroes, Glory of War). Rozgrywka w tej symulacji opiera się przede wszystkim na czterech systemach (secretary, negocjacji, budowlanym i walki)- wszystkie z nich połączone w jednej grze dają nam prawdziwe odczucia jakie daje w realnym życiu wojna finansowa. Jedni zbankrutują, aby inni stali się jeszcze bardziej bogatsi.

Mówi się o tym, że miasto Sunny City powstało około 100 lat temu i były tutaj najpierw nieużytki pokryte śmieciami, panował tutaj głód i ciągła zaraza – jednym słowem istny horror. Jednak pewnego dnia do portu przybił luksusowy statek, na którym był zbawca tego miejsca. Przyniósł on tutaj jedzenie, odbudował miasto od podstaw sprawiając, że z dnia na dzień było ono coraz atrakcyjniejsze dla potencjalnych inwestorów, ale również przyciągało miasto coraz to sławniejszych celebrytów. Z upływem czasu i właściciel i miasto stawało się coraz starsze, aby zachować je w tym, korzystnym stanie zdecydowano się otworzyć miasto na coraz to nowsze inwestycje, aby od tej pory samo tworzyło swoją legendę. Wiele firm założyło tutaj swoje filę, jedne wspięły się do góry i wzbogaciły, a inne powoli zanikały na rynku, ale miasto rozwijało się i tutaj zaczyna się nasza historia – czy uda nam się odnieść sukces?


Business Genesis 002

Symulacja prowadzenia własnego biznesu

To na co pierwsze zwrócicie uwagę w Business Genesis to zatrudnienie sekretarki, oczywiście mężczyźni będą rozglądać się za atrakcyjnymi kobietami, ale i dla kobiet przygotowano kilku przystojniaków. Wraz z rozwojem ich kariery rozwijać się będzie nasza firma. Ważny jest właściwy dobór pracowników bo od tego będzie zależał poziom rywalizacji z innymi przedsiębiorcami. W grze pracownicy dzielą się na siedem kwalifikacji, a każda z nich przynosi nam różną ilość gotówki i w różnych sposób buduje markę naszej firmy. Każdy zatrudniony, który zostanie przesłany do konkretnego oddziału dostaje co godzinę 10 punktów biegłości w danej dziedzinie, maksymalnie pracownik może zdobyć do 5000 owych punktów, oczywiście im więcej ich posiada tym lepiej. Możemy podnosić kwalifikacje pracowników zwiększając przy tym przychód z branży. Istnieją na to dwa sposoby: zwykły, za który pracownik płaci punktami biegłości, ale takie ulepszenie może zawieść, choć można próbować wykorzystać złoto, ale to już zależy od poziomu firmy. Drugim sposobem jest tzw. Super Upgrade, ale kosztuje on nas diamenty i mamy większe szanse na sukces przy ulepszaniu.

W grze Business Genesis znajdziemy również system ekwipunku, którym ulepszymy postacie występujące grze, zaliczają się do nich naszyjniki, zegarki, pierścienie, płaszcze, paski i buty. O dziwo zegarek jest tutaj bronią, a do obrony służą nam płaszcze, paski i buty. Pozostałe akcesoria jak naszyjnik i pierścień zwiększają pomniejsze statystyki. Podobnie jak w innych grach RPG tak i tutaj sprzęt jaki posiadamy ma różne poziom, im wyższy tym lepsze daje efekty, ale tutaj oznaczono sprzęt kolorami, z który każdy daje nam inne właściwości: białe, zielone, niebieskie, purpurowe i żółte. Jak się domyślacie białe to najniższej jakości przedmioty, a żółte najwyższej. Przykładowo broń z kategorii zielonej jest dwa razy słabsza niż ta sama z purpurowym znamieniem. Nasza podręczny bagaż pomieści do 36 przedmiotów (3 strony), ale na samym początku mamy dostępne tylko 15 slotów.


Business Genesis 001

Z innymi graczami możemy zmierzyć się na Arenie. Po walce możemy sprawdzić aktualny ranking na serwerze. Po przejściu wszystkich etapów w Ceremony Zone będziemy mogli rywalizować na Arenie. Wszystko co z tym związane znajdziemy w górnym, prawym rogu interfejsu. W Business Genesis pokonanie przeciwnika będzie zależało w dużej mierze od wybranej taktyki, w grze znajdziemy ich osiem: Rapidity, Outflank, Dodge, Sophism, Break, Retort, Arbitration i Confidence. Każda taktyka może być ulepszona kosztem punktów biegłości, ale 10 poziom to maksymalny prób ulepszania. Im wyższy tym możemy lepiej dostosować nasze sekretarki/sekretarzy do walki w różnych formacjach.

Oprócz typowych zadań w grze możemy przyjmować również elitarne misje, są trudniejsze niż te zwykłe i zazwyczaj w nich musimy pokonać elitarnego bossa. Ale w nagrodę otrzymamy punkty BP (blueprint). Każdy boss może zostać pokonany raz dziennie, ale ten limit da się zwiększyć kupując konto VIP.


Jak widać gra Business Genesis to nie jest zwyczajna symulacja biznesowa, tutaj czekają Was prawdziwe walki, prawdziwe zmagania, choć nie prawdziwe pieniądze, ale zarabianie choćby tych wirtualnych jest tutaj bardzo ważnym czynnikiem.


Gry podobne