Nawet na Wielkanoc nie mam dla was jakiś niespodzianek i pewnie już znacie grę Bunny Maniacs, którą przygotowało dla nas studio RoyalCactus i która w ostatnim tygodniu zyskała niesamowicie dużą popularność. Jest to kolejna gra puzzle, w które przechodzimy kolejne rundy pomagając jednocześnie słodkim króliczkom odbudować swoją cywilizację. W Bunny Maniacs będziemy łączyć ze sobą kolejne elementy, aby z nich uformować zupełnie coś innego, coś na wzór tego co poznaliśmy w Triple Town.

Bunny Maniacs oferuje nam ponad 100 poziomów, gdzie style gry różnią się od siebie odmiennymi celami jak i same plansze nigdy nie są identyczne, a i na nich znajdujemy kolejne utrudnienia w postaci mgły, kamieni czy pól blokowanych przez wielkie plamy oleju. Podstawowym trybem gry jest tryb recepty/przepisu, gracze w nim są proszeni o stworzenie konkretnych elementów co mogą uczynić przez dopasowanie do siebie odpowiednich przedmiotów. Gdy co najmniej trzy z wymaganych składników znajdują się obok siebie to automatycznie przemieniają się w coś zupełnie innego.


Bunny Maniacs 002

Jednak w drugim trybie Bunny Maniacs wcale nie będzie łatwiej i tym razem napotkamy na swojej drodze pola na których rozlano plamy oleju i aby je oczyścić musimy w tym miejscu stworzyć z trzech elementów zupełnie coś innego. W trzecim, ostatnim trybie zwanym „gardening” gracze muszą sprawić, aby pole z zasadzonym warzywem obrodziło w pokaźny okaz, głównie zajmiemy się dbaniem o wzrost kapusty. Wzrost warzyw wywołują kolejne dopasowania w pobliżu pola wzrostu.

Każdy poziom w Bunny Maniacs posiada ograniczenia związane z ilością ruchów jakie możemy wykonać jak i pewien wymagany, minimalny próg punktowy. Oczywiście jeśli nie zdobędziemy dostatecznej ilości punktów, albo przed osiągnięciem celu skończą nam się ruchy to tracimy życie. Nie martwicie się bo dodatkowe życia odnawiają się co pewien czas za darmo. Pamiętajcie również, że zdobywamy na każdym poziomie maksymalnie po trzy gwiazdy, ale gdy zdobędziemy ich mniej to nie ma się czym przejmować, ważne aby była choć jedna bo później w dowolnym momencie można powrócić do problematycznej rundy i postarać się poprawić poprzedni wynik.


Co jakiś czas w Bunny Maniacs gracze odblokowują kolejne wspomagacze jak „shovel”, który usuwa konkretny element z planszy gry. Oczywiście możemy kupować dodatkowe booster, które zwiększą nam ilość ruchów, które będą niezbędne do ukończenia niektórych poziomów.


Gry podobne