Gra Buggle ze stajni Cookapps jest aplikacją typu puzzle bubble na Facebooku. W Buggle wcielamy się w rolę głodnego niedźwiedzia, który pragnie ukraść miód z ula rosnącego na pobliskim drzewie. Nasza postać zostaje wyposażona w działko, które strzela kolorowymi pęcherzykami, ale trzeba pamiętać, że ich liczba w każdej rundzie jest ograniczona. Łącząc w ten sposób grupy trzech, albo i więcej bąbelków sprawiamy, że znikają (spadają). Jeśli ze zbitą grupą połączone są inne to również spadają do położonych na dole garnków z miodem, a wpadnięcie do jednego z nich oznacza zdobycie przez nas określonej ilości punktów. Jeśli uda nam się zebrać grupę pięciu, albo i większej ilości pęcherzyków jednym strzałem to wyzwalamy coś na wzór combo.

Recenzja gry Buggle

Celem każdej rundy w grze Buggle jest zrzucenie wszystkich uli z osami, a pozostałe kulki, których nie wykorzystamy dodają nam bonusowe punkty, które są nam przydatne do zdobycia ich w pewnych, określonych ramach. Podobnie jak Bubble Witch Saga tak i tutaj musimy zdobyć na tyle dużo punktów, aby zakwalifikować się do co najmniej jednej z trzech gwiazdek. Pasek pomiaru zdobytych punktów widzimy z prawej strony ekranu.


buggle 001

W trakcie gry zdobywamy możliwość użycia różnego rodzaju magicznych kulek, które dodają nam nowe, specjalne umiejętności. Może to być zarówno bomba, która rozwala wszystkie kulki położone w jej sąsiedztwie. Niestety te magiczne kulki można kupić tylko w sklepie gry, ale póki co za regularną walutę gry, którą zarabiamy podczas naszej zabawy, oczywiście dla tych, którym nie starczy owa waluta jest możliwość ratowania się dzięki facebookowym kredytom. Przewagę ma oczywiście używanie waluty premium (za naszą realną kasę), gdyż za nią właśnie można na stałe zwiększyć choćby ilość kulek jaką mamy na rundę, albo szczegółowe linie podczas celowania w konkretne miejsca, które pozwolą nam zawsze trafiać w pożądany punkt.

Z elementów społecznościowych można wyliczyć ranking graczy dopasowany do każdego poziomu, gdzie możemy sprawdzić jak wiele gwiazd posiada inny gracz i nasi znajomi, którzy również grają w Buggle. Oprócz jednorazowego incydentu, gdzie zostajemy proszeni na początku naszej zabawy o zaproszenie znajomych nie ma później jakiegoś parcia na ten element. Także nie będzie żadnych okienek typu pop-up, gdzie zostajemy proszeni wciąż i wciąż o zapraszanie nowych znajomych.


buggle 002

Gra na Facebooku Buggle jest prawie dobra, prawie bo niedokońca satyfakcjonują mnie funkcje jakie zostały tutaj zaimplementowane. Na przykład weźmy system żyć, gdzie spodziewalibyśmy się utraty życia, gdy rundę zakończymy niepowodzeniem i rzeczywiście tak jest, ale życie jest również nam zabierane kiedy zaczynamy nowy poziom. Więc nawet jeśli zakończycie poziom z perfekcyjnym wynikiem to możecie liczyć na to, że życie Wam zniknie, przepadnie i korzystać będziemy z kolejnego, a jeśli skończy nam się zapas to poczekamy sobie, aż po pewnym czasie na spokojnie się zregeneruje. Dla porównania w grach King.com życie jest nam zabierane tylko wtedy, gdy jakimś trafem nie uda nam się z powodzeniem przetrwać całej rundy. Oczywiście Buggle oferuje nam możliwość posiadania nielimitowanej ilości żyć o ile wydamy na to 799 facebookowych kredytów co jest kosztem bagatela prawie 80 dolarów.

buggle 003


Gra Buggle na pewno jest godna naszej uwagi może najbardziej z tego powodu, że wciąga bez pamięci gracza na wiele, długich minut – no dopóki życia nam się nie skończą. Jednak bez kosmetycznych zmian, które utrudniają kontynuację zabawy gra może nie przetrwać ciągle rosnącej konkurencji i zamiast wielkiego Wow może skończyć się wielkim żalem.


Gry podobne