Zynga jest chyba jednym z najsławniejszych wydawców gier online na Facebooku, ale aby utrzymać się na coraz bardziej zatłoczonej arenie musi wykazywać się coraz lepszymi pomysłami, wprowadzać jakieś innowacje do swoich gier, w przeciwnym razie umrze śmiercią naturalną. Ale nie o to tu chodzi, aby pisać o śmierci, czy o czyiś sukcesach, zmierzam do przedstawienia Wam jednej z logicznych gier ze stajni tego wydawcy, jest nią Bubble Safari. Można powiedzieć, gra osadzona w dżungli, choć tutaj jest lekka rozbieżność bo co ma wspólnego Safari z Dżunglą? Jednak chyba nie warto w to głębiej wnikać. Aby dowiedzieć się jak grać w Bubble Safari musicie myśleć jak małpka, ruszać się jak ona, a nawet myśleć tak samo.

Gra Bubble Safari poprzez przeglądarki przenosi nas do gęsto zalesionej dżungli, gdzie wcielimy się w rolę małpki, która kontroluje ogromne działo. Jednak ta dość dziwna broń nie strzela kulami, ale różnokolorowymi bąbelkami. Cała gra polega na wycelowaniu działa w wielką, kolorową chmurę złożoną również z bąbelków i postarać się dopasowywać co najmniej 3 elementy tego samego rodzaju, aby zaczęły one nam spadać. Im więcej dopasujemy jednocześnie tym więcej zbierzecie punktów. Jeśli chcecie jeszcze więcej punkcików to wystarczy strzelać tak, aby odciąć jak największy płat pęcherzyków od całości i zmusić go do odpadnięcia. Zmienią się one wtedy w owoce, które spadając odbijają się od słodkich ptaszków (w Bubble Witch Saga były to pająki) i tym samym nabijając nam jeszcze więcej punktów. Aby ukończyć poziom i iść dalej z zabawą musimy zlikwidować wszystkie bąbelki. To w sumie ciężej opisać niż wykonać, ale uwierzcie mi, będzie dużo fajnej zabawy.


bubble safari facebook 001

Wszystko zaczyna się bardzo prosto i masz około ośmiu poziomów, aby się zorientować co i jak. Wkrótce po tym gra staje się o wiele trudniejsza, jak i zmiany formacji bąbelkowych celów wcale nie ułatwia nam zadania. Jedną z technik jaką musisz się nauczyć to odbijanie wystrzeliwanych pęcherzyków od ścianek planszy, uwierzcie jak to wyćwiczycie to nie będzie takiego poziomu, z którym będziecie mieli problem. Warto również dowiedzieć się, jak korzystać z bańkowych pocisków oszczędnie, ponieważ cokolwiek zostanie nam na końcu daje nam dodatkowe punkty bonusowe i złote monety. Punkty są ważne, ponieważ jeśli nie zdobędzie się ich w wystarczającej ilości to nie otrzymamy nawet jednej gwiazdy, a to jest wymagane, aby posuwać się dalej. Monety są ważne, ponieważ pozwalają one na zakup bonusów w sklepie.

To co jest najlepsze w Bubble Safari w porównaniu do innych gier Zynga jest to, że nie limituje naszej rozgrywki system energii, wprawdzie energia jest, ale póki udaje nam się z powodzeniem przechodzić poziomy to nie tracimy jej, więc grać możemy naprawdę długo zanim ona nam się skończy (w The Ville byście tak długo nie pograli).


bubble safari facebook 002

Inną ciekawą funkcją w grze Bubble Safari jest mechanika społecznościowa zwana jako „Bubbles From Friends”, która pozwala nam prosić znajomych o ekstra bąbelki, które możemy użyć jeśli zabraknie nam tych podstawowych przed ukończeniem poziomu. Jednak pojedynczego gracza można prosić tylko raz na 18 godzin. Jeśli jednak nie chcemy zebrać u znajomych to za złote monety możemy zakupić bonusy w sklepie gry jak choćby Lightning Bubble, który niszczy całą linię pęcherzyków, albo Rainbow Bubble, która dopasowuje się do każdego koloru jaki chcemy. Jednak pod wieloma względami gra Bubble Safari jest irytująca, ciągle namawia nas do umieszczenia pseudo reklamy na naszych tablicach no i tak naprawdę nigdy nie będzie nas stać, aby mieć po jednym bonusie w każdej rundzie. Ale doświadczeni gracze z wyćwiczoną celnością, którzy nigdy nie otwierali portfela do tego typu gier znajdą tutaj coś idealnego dla siebie, w pewnym sensie nowe wyzwanie. Spróbujcie sami.

Poradniki do Bubble Safari:

[Wideoporadniki] Poziomy od 1 do 200


[Wideoporadniki] Poziomy od 201 do 400

[Wideoporadniki] Poziomy od 401 do 600


Gry podobne