Bubble Rush to gra na facebooku ze studia Artoon Solutions. Można w nią również grać na urządzeniach mobilnych, ale ową recenzję będę opierał na wersji prosto z fejsa, która w ostatnim tygodniu stała się jedną z najpopularniejszych gier match 3 na tym portalu. Mimo tego, że sama nazwa nawiązuje do słynnej serii gier typu bubble to tak naprawdę jest to gra puzzle (dopasowanie kolorów) stworzona w stylu Diamond Dash. Cała zabawa polega tutaj na klikaniu na grupy kolorowych kulek po czym wskazany przez nas element znika. Do wyboru gracza dostajemy aż pięć trybów gry.

Pięć trybów gry

Głównym trybem gry Bubble Rush jest Klasyczny, gdzie od graczy wymaga się oczyszczenia określonej liczby grup z kulek o podanym kolorze. Takie działanie powoduje pojawienie się trzech monet, które musimy doprowadzić na sam dół planszy. Jeśli nam się to uda to kolejny poziom będzie stawiał przed nami coraz wyższe wymagania. W sumie z tego co widziałem kolejne rundy nie są trudniejsze, ale za to trwają dłużej niż wcześniejsze.


Bubble Rush 001

Inne tryby to na przykład Clear All, gdzie musimy usunąć wyznaczone grupy elementów zanim skończą nam się ruchy. Tryb Filled i Timed, w których musimy oczyszczać plansze z kulek zanim znowu zapełnią się nowymi liniami kolorowych kuleczek. Na koniec Endless pozwala nam praktycznie na niekończącą się zabawę, no chyba że zabraknie nam już dalej ruchów.

Bonusy i pomoc przyjaciół

W trakcie naszej zabawy w grze Bubble Rush, niezależnie od wybranego trybu, liczne powerupy spadają z góry ekranu i dają nam różne efekty udoskonalające rozgrywkę. W wersji z facebooka, gracze mają dostęp do dwóch typów powerupów na samym starcie, można później odblokować resztę poprzez zapraszanie przyjaciół do gry, a także przez uczestnictwo w turniejach dostępnych w każdym trybie.


Bubble Rush 002

Wydaje się, że brakuje tutaj możliwości monetyzacji, jednakże jeśli nie mamy za wielu przyjaciół, którzy mogą z nami zagrać to utkniemy z dwoma typami dostępnych bonusów i co nam pozostaje? Wersja na urządzenia mobilne oferują nam możliwość odblokowania dodatkowych bonusów poprzez dedykowany sklep – tutaj w sumie zaskakuje mnie brak takiego rozwiązania na Facebooku, a również nie ma innych mechanik pozwalających na zarabianie.

Podsumowanie recenzji

Bubble Rush nie jest w sumie złą grą i tak naprawdę takie klikanie kuleczek staje się rozgrywką zaskakująco kompulsywną i wciągającą, pomimo tego, że widzieliśmy prezentowane tutaj mechaniki wiele razy wcześniej. Jednak osobiście myślę, że gra jest zbyt prosta, co oznacza tylko jedno – doświadczeni gracze nie znajdą tutaj nic interesującego. Pojedyncze rundy przyciągną nas na pewno na parę minut, ale później już tak chętnie nie będziemy chcieli powrócić. Według mnie powinno się tutaj dodać coraz krótszy czas, który bardziej nas zmotywuje do dalszej zabawy. Obecnie jedna sesja potrafi trwać kilka minut do pół godziny, a wynik w każdej chwili można poprawiać. Ale jak wiecie, krótki czas wielokrotnie się już sprawdził, choćby przykładem mogą być takie gry przeglądarkowe jak Bejeweled Blitz i Diamond Dash.Gry podobne