Bubble Epic jest nową propozycją przeglądarkową na facebooku od studia 6waves (Township, Zombie Island). Jak dla mnie jest to klon gry Bubble Witch Saga, ale jeszcze Bubble Epic daleko do sukcesu swojego prekursora. Grę zaliczyłbym do shooterów typu bubble, gdzie ważne jest dopasowanie kolorów, celność i stylowy gameplay jakże ważny dla tego gatunku. W grze używamy tylko myszki do strzelania w kolorowe bąbelki (bubble), gdzie musimy celować tak, aby były obok siebie co najmniej trzy tego samego koloru, wtedy właśnie znikają. Możemy oczywiście w prosty sposób używać bonusów kombo celując raz za razem skutecznie w bąbelki. W celu ukończenie danego poziomu musimy zbić co najmniej 10 najwyżej położonych bąbelków, chyba że skończą się na strzały, które są limitowane w każdej rundzie. Po każdej rundzie musimy zdobyć co najmniej jedną z trzech gwiazdek, aby została zaliczona. Ich ilość jest zależna od ilości zdobytych punktów.

gra bubble epic 1


W grze Bubble Epic zbieramy darmową walute gry, którą użyjemy do zakupów różnego rodzaju powerupów, ale jeśli chcecie ich użyć to musicie to zrobić przed daną rundą. Możemy kupić pakiet pięciu ekstra strzałów itp. Podczas gry możemy jedynie robić zakupy za walutę premium.

Gra Bubble Epic zawiera również dużą różnorodność przedmiotów, które możemy kolekcjonować. Niektóre z nich posłużą do otwierania tajemniczych skrzyń, gdzie znajdziemy mini gry typu slot. Czasami nie będziemy wiedzieć do czego służą zdobyte przedmioty, ale w miarę postępu w grze wszystko stanie się jasne.

gra bubble epic 2


Największy problem jaki może przysporzyć nam gra Bubble Epic to masa, sporego, gorzkiego niesamku, bo widać, że każdy element w grze został ściagnięty z Bubble Witch Saga, ale nie można jej też odmówić dobrej grafiki, muzyki i integracji typowej dla społecznościówek.  


Gry podobne