Macie ochotę na słodką opowieść o pajączku, który postanowił za pomocą swoich pajęczych sieci ratować przyjaciół? Świat robaków wszelkiej maści jest wielki i od zawsze pająki przędły swoje sieci w takim, a nie innym celu, aby się pożywiać, aby zbudować swój dom etc. W grze Bubble Buggie na szczęście nie wspomina się o tym, że sieć dla wielu robaczków jest ostatecznym wrogiem, ale to właśnie one narzekają dzień w dzień, że pająki poustawiały swoje sieci wszędzie gdzie się da. Pewnego dnia, owi twórcy sieci, mają dość i zaprzestają przędzenia kolejnych sieci, nie robią nic, ale jeden pając z oddali usłyszał wołanie o pomoc i postanowił wznowić swoją działalność jedynie po to, aby pomagać. Czy dołączycie do tego dzielnego pajączka i pomożecie mu w Bubble Buggie ratować swoich malutkich przyjaciół?

Bubble Buggie


Gra Bubble Buggie to kolejny shooter, w którym musimy dopasowywać do siebie kolorowe bańki na górnej części ekranu używając do tego działka, jakie mamy do dyspozycji na dole ekranu gry. Zasady są proste, mamy działko, mamy kolorowe kulki i strzelamy nimi w miejsca, gdzie znajdują się im podobne elementy, aby ostatecznie je wyeliminować z planszy. Co więcej możemy celować w strategiczne punkty, które po usunięciu niektórych kul sprowadzą na ziemie wszelkie inne, do nich doczepione kuleczki.

Na szczęście nie musimy w każdej rundzie eliminować wszystkich kulek, wystarczy uwolnić kilka miejsc na samej górze ekranu gry, aby uwolnić całą resztę i sprawić, aby niczym deszcz spadły do kotłów położonych na samym dole ekranu. Jak się domyślacie liczy się tutaj ilość zebranych punktów, tym samym im większe dopasowania tworzymy tym więcej ich otrzymujemy. Dodatkowo każda seria kolejnych celnych dopasowań przywołuje na plansze nowe pajączka, a jak zabraknie już im miejsca do zostają ulepszane już te obecne. Jeśli uda nam się zbić kulki i sprawić, aby zaczęły spadać w dół to mogą one odbijać się od wspomnianych pajączków dzięki czemu zwiększa się mnożnik punktowy, co z kolei powoduje, że po wpadnięciu elementy, który odbijał się od kilku pajączków wcześniej, do kubła na dole ekranu – otrzymamy o wiele więcej punktów niż normalnie.

Po zakończeniu każdego poziomu punkty są przeliczane i zostajemy nagrodzeniu gwiazdkami, maksymalnie na poziomie można otrzymać trzy gwiazdki, ale nie przejmujcie się jak dostaniecie ich mniej, gdyż w dowolnej chwili możecie powrócić do każdego poziomu i poprawić swój wynik punktowy, a co za tym idzie, zgarnąć brakujące gwiazdy.


Zdobywaj zawsze trzy gwiazdy, aby odblokować dodatkowe rzeczy w grze

W Bubble Buggie zebrane gwiazdy wykorzystamy do odblokowania bonusowych poziomów, ale to nie wszystko co otrzymujemy w nagrodę po każdej rundzie. Dodatkowo gwiazdy są naszą przepustką do power-upów, jeśli ich uzbieramy dostateczną ilość to będziemy mogli kupować w sklepie gry ciekawe bonusy i boosty. Mamy również złote monety, które będą niezbędne jeśli chcemy dokupić jakiś wspomagacz, który niewątpliwie ułatwi nam dalszą zabawę, ale najważniejsze jest to, że może pomóc nam osiągnąć znacznie lepszy wynik na problematycznych poziomach. Ale jak to w życiu bywa, nie zawsze osiągniemy upragniony cel, nie zawsze wypełnimy wymagania poziomu, a to powoduje utratę życia, których maksymalnie możemy mieć pięć na swoim koncie. Życia odnawiają się co kilka minut, a dodatkowe można otrzymać w prezencie od znajomych lub uzupełnić je całkowicie można dzięki diamentom – waluta premium w opisywanej grze.

Nie wolno nam zapominać również o tym, że na każdym levelu mamy ograniczoną ilość strzałów, więc nie można ot tak sobie strzelać kulkami na lewo i prawo i jeśli nie pasuje nam obecnie aktywna do żadnego elementu na planszy to możemy zmienić ją na kolejną spacją, albo przy pomocy myszki.


Gra Bubble Buggie dostępna jest za darmo na serwisie Facebook i osoby kochające tego typu rozgrywkę powinny zainteresować się nią niezwłocznie. Dobra zabawa gwarantowana.


Gry podobne