Gra Bubble Atlantis jest prostą, casualową aplikacją na portalu facebook, która w pewnym sensie naśladuje dobrze nam znaną grę ze stajni Wooga – Bubble Island. W tym momencie już każdy z Was wie, że prezentowana gra Bubble Atlantis to kolejna propozycja typu match 3 puzzle bubble. Ale właśnie ta aplikacja ujęła mnie ciekawym wykonaniem, podwodną tematyką i … tym czymś, czego na tą chwile nie potrafię wyrazić.

W Bubble Atlantis wchodzimy do podwodnego królestwa Posejdona, który został obalony przez zazdrosnego Zeusa. Wszystkich mieszkańców tego świata uwieziono daleko w dziwnych pęcherzykach, z wyjątkiem jednej syreny. Kontrolując ją musimy torować sobie drogę przez grę w kilku etapach, a naszym celem jest uwolnienie wszystkich dopasowując trzy bąbelki tego samego rodzaju. Mechanika gry działa identycznie jak w Bubble Witch Saga. Dostaniesz planszę wypełnioną układami pęcherzyków o różnych kolorach i musimy strzelać losowo wybranymi, kolorowymi bąbelkami z punktu centralnego na dole ekranu gry. Tria tego samego koloru zostaną usunięte z gry, przy czym my zdobywamy punkty, a wszelkie inne bańki wiszące pod nimi spadną również. Co pewien czas poziom planszy nad nami schodzi w dół, spychając wszystkie pęcherzyki w kierunku czerwonej linii. Jeżeli którykolwiek przekroczy ową linię to gra jest skończona.


bubble atlantis 003

Na końcu każdej rundy podliczane są zdobyte punkty i według nich przyznawane są nam gwiazdki, od jednej do maksymalnie trzech. Im ich więcej zdobędziemy tym więcej otrzymamy złota. Złota użyjemy do zakupu power-up'ów, które pomogą nam znacznie podczas kolejnych rund. Przykładem takiej pomocy możemy być „chameleon ball”, pęcherzyk przyjmujący dowolny kolor, ale również dostajemy możliwość zakupienia takiego co wybucha i niszczy okoliczne pęcherzyki.

W sumie kolejne rundy wyglądają mniej więcej identycznie w Bubble Atlantis, naszym zadaniem jest wyczyszczenie planszy, więc sobie strzelamy, ale już pojawiają się schodni jak przychodzi runda gdzie mamy ograniczoną ilość strzałów, a dodatkowo za każdym z nich wszystkie kulki obracają się wokół określonej osi. Oj ciężko jest wtedy cokolwiek zaplanować bo nie dość, że trzeba wszystko strategicznie obmyślić to ciągłe obracanie celu może nieźle nas irytować i zapewne wielokrotnie powrócimy do danej rundy. Z darmowych ułatwień w tym momencie możemy liczyć na przeładowywanie do kolejnej kulki za pomocą spacji, zresztą radzić sobie musimy sami.


bubble atlantis 002

Jednak jeśli myślicie, że obracanie jest najgorsze to nie mogliście być w większym błędzie. Otóż są rundy, w których mamy dwie liny, a na każdej zawieszone po kilka kulek. Zbijając z jednej liny odciążamy ją przy czym druga obniża się i zbliża do czerwonej granicy, wtedy szybko trzeba reagować i zbić kulki z obniżającego się ramienia. Jeśli nie zbijemy to kulka zostaje na danym ramieniu i obciąża go dodatkowo, a co za tym idzie obniża je do czerwonej linii. Coś na zasadzie przeciwwagi.
Z innych utrudnień w Bubble Atlantis możemy napotkać poruszające się zwierzęta, od których odbijają się nasze strzały, więc musimy celować w moment, aby wypuszczany przez nas pęcherzyk wyminął przeszkodę.

bubble atlantis 001


Podsumowując Bubble Atlantis jest wysokiej jakości grą typu bubble puzzle, co można się było spodziewać po firmie MindJolt. Jedną wadą, która rzuca się w oczy są animacje, zwłaszcza gdy strzelamy kulkami, są za szybkie i wyglądają nienaturalnie. Jednak tak czy inaczej owa aplikacja jest kolorową i bardzo przyjemną grą, a dodatkowe utrudnienia o jakich wspomniałem sprawiają, że staje się o wiele bardziej interesująca niż choćby Bubble Island. Oj pograć warty, sprawdźcie materiał wideo jaki zamieszczono poniżej.


Gry podobne