Bricky Fall to gra o używaniu kilofa do spowolnienia spadku wzdłuż ceglanej ściany. Podczas owego spadania należy unikać kolców, pił i młotków, a także różnych powierzchni, z którymi trzeba się uporać – lub nie, w zależności od przypadku. W zasadzie dużo się tu dzieje.

Za stworzeniem gry stoi studio Voodoo, autorzy takich hitów jak Fat 2 Fit! czy Run of Life.


Postanowiliśmy więc napisać poradnik do tej gry, aby upewnić się, że wiesz o wszystkich niebezpieczeństwach i o tym jak możesz ich uniknąć. Rozegraliśmy sporą część gry, a to są najlepsze wskazówki, porady i triki jakie odkryliśmy w tym czasie.

Jeśli podnosisz kilof po raz pierwszy lub przez jakiś czas spadałeś z niemożliwie długich ścian, znajdziesz tu coś, co zapewni Ci więcej sukcesów w przyszłości. Oto najlepsze wskazówki, porady i kody do Bricky Fall.


Możesz zwolnić tylko na cegłach

Ważne jest, aby wiedzieć, że przez większość czasu tylko klocki będą Cię spowalniać. Puste miejsca na ścianie nie, a są też inne przeszkody – na przykład TNT – które będą miały dramatyczne konsekwencje, jeśli spróbujesz się ich złapać. Zasadą jest, że jeśli to cegły, możesz w nie wbić kilof. Jeśli tak nie jest, masz kłopoty.

Celuj w najlepszy mnożnik

Kiedy zobaczysz, że zbliżasz się do mnożnika na dole poziomu, spróbuj zwolnić na tyle, aby wylądować na najlepszym mnożniku. Jedyny czas, w którym nie powinieneś tego robić, to jeśli jesteś podczas wyścigu z przeciwnikiem, w takim przypadku powinieneś starać się utrzymać jak największą prędkość, aby jako pierwszy dotrzeć do mety.


Nie spiesz się na złotych poziomach

Na poziomach, które są tylko złotymi monetami, nie spiesz się, aby zebrać jak najwięcej. Nie ma tu przeciwnika, więc twoim jedynym celem powinno być zdobycie jak największej liczby monet. Trzymaj się i pozwól monetom ułożyć się, zanim upadniesz, a będziesz bardzo bogaty, zanim dotrzesz do końca.

Obserwuj sygnalizację świetlną

Na niektórych poziomach znajduje się sygnalizacja świetlna, która pokazuje, kiedy można bezpiecznie jechać. Czerwony oznacza zatrzymanie, zielony oznacza zejście. Zbliż się do przeszkód i opuść się tylko wtedy, gdy gra mówi, że można bezpiecznie jechać. Zdziwisz się, jak często twój przeciwnik utknie na nich, więc poświęć chwilę, aby ominąć je za pierwszym razem, a powinieneś być na dobrej pozycji, aby wygrać.

Chwyć ruchome platformy

Niektóre poziomy mają platformy, które poruszają się z boku na bok – musisz się na nich zaczepić, aby przejść do następnej części ściany.

Odpowiednie wyczucie czasu może być trudne, ale nie musisz łapać ich na środku – chwyć dowolną ich część, a zostaniesz przeniesiony.


Gry podobne