Portal społecznościowy facebook rozrasta się w dramatycznym tempie, obecnie posiada ponad 250 milionów aktywnych użytkowników. Z tego powodu coraz większa ilość wydawców wypuszcza tutaj swoje aplikacje i dziś przyszło mi się zmierzyć z kolejną grą od studia Wooga (Diamond Dash i Monster World) o chwytliwym tytule Brain Buddies. Gra przeglądarkowa Brain Buddies jest to produkcja wykonana w formie quizu, bardzo też przypomina znaną produkcję od studia Playfish Who Has the Biggest Brain? Wchodząc do gry zostajesz poddany próbie, każda z nich to jedna mini gra, gdzie staniemy przed problemem rozwiązania konkretnej zagadki, a poprowadzi nas obcy (ufoludek), którego widzimy w postaci naukowca. Podda nas on zarówno testowi pamięci, naszej sprawności matematycznej, a także sprawdzi naszą spostrzegawczość.

mini gry brain buddies


Całość gry Brain Buddies przedstawiono w przyjemnym stylu, aplikacja opiera się na technologii flash, a grafika została tematycznie wybrana w formie sci-fi. Cztery mini gierki są proste i łatwe do zrozumienia, więc tutaj nawet bariera językowa nie powinna stanowić większego problemy. Oczywiście sformułowanie „łatwe” jest bardzo relatywne. Podczas, gdy są łatwe do zrozumienia w sensie „o co chodzi” to już samo wykonanie może nie być takie proste. Jeśli macie dobrą pamięć to sprawdzicie się w zmaganiach pamięciowych, dla matematyków rajem będzie liczenie i zapamiętywanie cyfr. Dlatego nasz sukces zależy od naszych umiejętności.

mini gry brain buddies 2

Brain Buddies w skrócie jest zestawem mini gier logicznych, tzw. na myślenie. Gra została wydana w ponad 8 językach, a samych wydawców zaskoczył fakt, że posiada miesięcznie 3 miliony aktywnych użytkowników co jak na taką produkcję jest niesamowitym wynikiem.


Gra przeglądarkowa Brain Buddies zachwyca zarówno graficznie jak i w swojej prostocie posiada coś więcej, nie jest kolejną ogłupiającą gra na facebooku, jest innowacyjnym spojrzeniem na połączenie gry, zabawy i nauki, a konkretnie pozwolimy sobie tutaj poprzez zabawę na trening naszego umysłu. Naprawdę polecam w dobie pogoni za grami w stylu „wyrżnij wszystko co się rusza”.


Gry podobne