Na NK pojawiła się nowa gra logiczna Bongo, którą przygotowało dla Nas studio Next Level. Krótko mówiąc jest to kolejna produkcja w stylu popularnych bubble shooterów, gdzie przy pomocy działka położonego na dole ekranu gry możemy zbijać kulki z nadlatującej wyżej tafli kolorowych kuleczek. Oczywiście, aby cokolwiek zbić musimy do siebie dopasować co najmniej 3 kulki tego samego koloru, oczywiście to minimalna ilość, ale im więcej tym lepiej, tym więcej zdobywamy punktów. Celowanie jak i strzały odbywają się przy użyciu myszki, każdy strzał oddajemy za pomocą lewego klawisza. Kule (oczywiście te dopasowane) opadają jeśli nie są połączone z żadnymi innymi. Tym samym nawet jeśli je strącimy, a nie zniszczymy to i tak zdobywamy punktu. Najciekawsze jest to, że im więcej mamy tych strąconych tym więcej zyskujemy dzięki temu bonusów jak choćby Mikser Kolorów.

Co więcej, jeśli w Bongo spojrzycie na działko to poniżej kulki, którą strzelamy mamy kolejną, to taka alternatywa i jeśli nie widzimy dopasowań z tą obecnie załadowaną to za pomocą spacji, albo prawego przycisku myszy możemy załadować tą drugą, widoczną – to doskonała alternatywa w trudnych sytuacjach.


Bongo NK 003

Z drugiej strony, grę można ułatwić sobie przy pomocy totemów, wystarczy podczas gry odbijać kulki od ściany, czasami możliwe jest wtedy korzystniejsze dopasowanie niż jakbyśmy mieli strzelać przed siebie. Odbijając kulki od ścian zapełniamy totem, a gdy będzie on już na fulla to dostajemy za darmo dwie kule zamrażające.

Podczas zabawy na kulkach możecie widzieć dziwne cyfry, warto w tym czasie zbić takie kule bo owe cyferki oznaczają mnożnik punktów i jeśli na niebieskiej kuli pojawi się x3 to za zbicie (dopasowanie) jej dostaniemy trzy razy więcej punktów.


Spójrzmy teraz na górną część okna gry. Mamy tam bardzo ważne wskaźniki jak doświadczenie (zielona gwiazda), życia (serce), monety (żółte kółko) i kryształy (biały kryształ pięcioramienny).

Bongo NK 006
Jeśli chodzi o doświadczenie to wystarczy zapełnić pasek co pozwoli nam uzyskać kolejny poziom i wspaniałą nagrodę za awans. Obecna liczba przy zielonej gwieździe oznacza nasz aktualny poziom. Jeśli chodzi o życia to za każdą grę zapłacimy jedno z nich. Początkowo mamy ich pięć i jedno życie odnawia się regularnie co 30 min. Jeśli zostaniemy bez żyć to musimy czekać spokojnie na nowe, albo za kryształy (prawdziwą kasę) można kupić w Sklepie Gry Mikstury Życia. Darmowe życia dostajemy po ukończeniu zadań, po zdobyciu konkretnych osiągnięć i nie myślcie sobie, że możecie posiadać jedynie pięć tak jak na początku, tyle ile wam się uda ich zdobyć, tyle zostanie przypisanych do waszego konta.

Monety zdobywamy za normalną grę i posłużą nam do zakupowania bonusów ułatwiających nam całą zabawę jak choćby za 250 monet możemy kupić sobie Linie Celowniczą, która pokazuje nam podczas gry trajektorię kuli. Inne bonusy są dostępne za walutę premium gry, czyli Kryształy i tutaj można zakupić Zamrażacz, dzięki któremu za wywołaniu trybu lodu otrzymamy 3 kule zimna zamiast dwóch. Można kupić Trzęsienie ziemi, które co każdy czwarty strzał od ściany daj nam dwie kule trzęsienia ziemi. Inne bonusy znajdziecie w sklepie, pozwolą nam zakupić dodatkowy czas na zabawę, albo boostować mikser kolorów – koniecznie tam zajrzyjcie.


Ranking graczy jak i swoje postępy możemy podejrzeć z prawej strony ekranu gry, tam gdzie macie kartki z kalendarza z opisem 1, 7, 30 dni. Równie dobrze możemy zaglądać do swojego profilu jak i profilu innych graczy, w którym znajdziemy zdobyte trofea i podejrzymy jakie do tej pory ktoś, czy to my sami, ma osiągnięcie w Bongo.


Gry podobne