Dziś pojawiła się nowa gra na NK Błysk i nie jest to nic innego jak zwykła gra logiczna typu match 3, choć tym razem dostajemy wszystko po polsku. Na pewno troszkę zabawy na myślenie nikomu nie zaszkodziło, więc może warto spróbować, a chyba każdy z Was zna popularnej gry w diamenty – tutaj zasady są praktycznie identyczne. Ale każdy musi sobie zadać pytanie: Czy jestem w stanie grać po presją czasu? Na ile mam rozwiniętą spostrzegawczość? Jeśli to już zrobicie to zapraszam do zabawy.

Recenzja gry Błysk

Celem gry jest zdobyć jak najwięcej punktów w 60 sekund. Punkty zdobywasz zamieniając miejscami dwa elementy, tak by ułożyć 3 lub więcej tego samego koloru w jednym rzędzie. Jeśli połączysz więcej niż 3 elementy tego samego koloru, dostaniesz specjalne bonusy. By je aktywować, połącz je z elementami o tym samym kolorze. Na przykład Mnożnik będzie mnożył wszystkie zarobione punkty zdobyte w rozgrywce. Torba złota zapewnia dodatkowe złoto za rundę. Butelka da ci dodatkowe punkty na koniec zadania.


rozgrywka

Jednak rozgrywka trwa 60 sekund o czym bezlitośnie przypomina nam zielony pasek odliczania. Tuż obok widzimy wskaźnik pokazujący poziom mnożnika i zdobyte punkty. Na ekranie zobaczymy również jakie bonusy zakupiliśmy specjalnie do tej rundy, max 3 rodzaje.

Zabawę w grze na przeglądarkę Błysk ogranicza nam system energii, taki wskaźnik z piorunem, a jeśli pozbędziemy się jej całej przyjdzie nam się czekać na kolejny punkt całą godzinę.


Nie brakuje tutaj również wszędobylskiej waluty premium, za którą można zakupić nowe przedmioty/ciekawe boosty, które normalnie nie będą dla nas dostępne. Oprócz szafirów, o których przed chwilą pisałem mamy także walutę regularną – złoto, które zarabiamy podczas normalnej zabawy. Zielony wskaźnik fiolki jaką możecie znać z lekcji chemii mówi nam jak dużo punktów nauki obecnie posiadamy, im ich więcej tym więcej ulepszeń odblokowuje nam się w sklepie gry. W każdej grze możesz zdobyć punkty nauki. Kiedy zbierzesz ich wymaganą ilość awansujesz o poziom (odpowiednik doświadczenia), dostaniesz szafiry i szansę na ulepszenie swego magazynu. W grze Błysk znajdziemy również ranking, na którym obejrzeć można swoje najlepsze dzienne, tygodniowe i miesięczne wyniki.

boosty

Przed każdą nową grą możemy kupić maksymalnie 3 różnego rodzaju boosty, jest opcja płatności szafirami jak i złotem, więc pod tym względem nie ma jakiejś wielkiej tragedii. Przykładowo klepsydra przedłuży nam zabawę o pięć sekund, inny bonus pozwoli nam przetasować dwa razy w następnej rozgrywce, klikając ikonę tasownika, jeszcze inny doda nam bombę, która pojawi się na początku gry, a inny może nam od razu podwoić mnożnik. Wybór jest dość obszerny, ale nie można zapomnieć, że różne bonusy pojawiają się nam również w trakcie rozgrywki i warto je wykorzystać, aby zdobyć maksymalne dużo punktów.


nasz magazyn

Dla tych wytrwałych przygotowano również trofea, ale aby je posiąść musimy zdobyć wystarczająco dużo punktów w grze, a jeśli spełnimy specjalne waruki to otrzymać można medale osiągnięć. Każdy taki medal może być brązowy, srebrny i złoty. Wchodząc do złotej skrzyni podejrzymy wszystkie nasze osiągnięcia. Trofea jak i wspomnianą skrzynię znajdziemy w Magazynie, który co kolejne poziomy można rozbudować, a jak dokupimy szkło powiększające do w we wszystkich grach otrzymamy dodatkowo 3 pkt. doświadczenia. W grze na Naszej Klasie Błysk inwestując w plecak możemy zdobywać za każdym razem o 30 sztuk złota więcej. Ale im większy nas poziom tym lepsze przedmioty zostają odblokowane, a co za tym idzie dostępny jest o wiele bardziej przydatny bonus. 


Gry podobne