Gra Bloons Pop wstrząsa całą serią Bloons, odchodząc od zwykłej struktury „tower defense”, aby stworzyć coś, co jest mieszanką Peggle, Bubble Bobble i wielu innych łamigłówek. Prezentuje nam szybką i wciągającą rozgrywkę, ale jest tu kilka aspektów, które musisz dokładnie zrozumieć, jeśli chcesz przejść wszystkie poziomy.

Dlatego też napisaliśmy ten poradnik. Jest pełen wskazówek, strategii i sztuczek, których będziesz potrzebować, aby stać się największym pogromcą balonów, jakiego kiedykolwiek widział świat. Postępuj zgodnie z tymi strategiami, a Bloons zadrży na samo wspomnienie twojego imienia.


Bez względu na to, ile balonów już zniszczyłeś, w tym poradniku znajdziesz coś, co pomoże ci stać się jeszcze lepszym. Oto najlepsze wskazówki, porady i kody do Bloons Pop.

Sprawdź swoje cele

Każdy poziom ma inne cele, więc upewnij się, że wiesz, co masz robić, aby go ukończyć. Przez większość czasu po prostu usuwasz wszystkie balony, ale są chwile, kiedy będziesz się musiał skupić na zupełnie czymś innym – na przykład na rozbijaniu balonów określonego koloru. Zwróć uwagę na cele, a poradzisz sobie znacznie lepiej.


Graj mądrze

Nie marnuj potężnych małp, gdy na planszy jest tylko kilka balonów. Zamień je na słabszą małpę, aby zakończyć poziom, a następnie użyj swoich super małp, gdy następny zestaw balonów przewinie się w górę. A jeśli balony zbliżają się do górnej części ekranu, skup się na pozbyciu się ich, w przeciwnym razie poziom dobiegnie końca, a ty poniesiesz porażkę.

Poznaj swoje małpy

Chociaż jest całkiem oczywiste, że różne małpy mają inny styl ataku, jest w tym coś więcej. Sprawdź Bloonspedia, aby dowiedzieć się o nich więcej. Za to również zdobędziesz kilka klejnotów, więc warto. Możesz tam również odkryć mocne i słabe strony balonów oraz inne przeszkody.

Spróbuj ponownie tylko wtedy, gdy masz szansę

Jeśli zabraknie Ci ruchów, spróbuj ponownie tylko wtedy, gdy masz szansę ukończyć poziom z dodatkowymi ruchami. Jeśli tego nie zrobisz, po prostu marnujesz pieniądze na próbę, która jest skazana na niepowodzenie. Spójrz na to, co pozostało Ci do zrobienia i podejmij mądrą decyzję.


Podejmij wyzwania

Gra będzie od czasu do czasu oferować Ci wyzwania do wykonania – upewnij się, że je podejmujesz. Są to rzeczy, które i tak zamierzasz robić, więc równie dobrze możesz otrzymać słodką nagrodę za ich wykonanie. Sprawdź także wyzwania zespołowe, w których zdobędziesz gotówkę za wyniki wszystkich innych graczy w grze.


Gry podobne