Dla osób, którym stary, poczciwy Minecraft jeszcze się nie znudził nam idealną propozycję na kolejne wieczory. Otóż na serwisie Google Play znajdziecie nieco kwadratową (graficznie) apkę, która wciągnie was bez reszty w pikselowe wyścigi – oto Blocky Cars, gra wyścigowa która przede wszystkim wpłynie na waszą kreatywność, ale można w niej również wyładować się jeśli czujecie żądzę demonicznej prędkości. 

Jak zagrać? Nic prostszego, wystarczy pobrać apkę na urządzenie z Androidem i wpisać po pierwszym odpaleniu swoją nazwę użytkownika. Później, no cóż, zaczynamy, ale musimy się zdecydować w którym z dwóch trybów gry chcemy się zabawić, czy będzie to Kampania czy tryb Multiplayer, w którym zmierzymy się z innymi uczestnikami (żywymi ludźmi) rozgrywki.


Blocky Cars

Kogo jednak spotkamy w grze? W kogo się wcielimy? To proste, minecraftowy farmer czeka już teraz na wasze rozkazy, a jego motywacja jest dość spora, gdyż chce pokonać tajemniczego wirusa, który sieje spustoszenie na całym świecie. W tym celu otwiera zapomniane pomieszczenie w swojej stodole, gdzie znajdziemy masę części i to właśnie z nich możemy zbudować kolejne,kwadratowe samochodziki.

Grając dalej szybko przekonałem się, że Blocky Cars tak naprawdę mało ma wspólnego z grą wyścigową, choć wszystko początkowo wskazywało na to, że jest to kolejna ścigałka. Jednak zaskoczyłem się, ale nie mówię, że niemile, bo z drugiej strony jest to całkiem przyjemna forma zaskoczenia. Zbieramy materiały, z których budujemy kolejne pojazdy, a z nimi, niczym Kamil Stoch ruszamy na skocznię, ale nie będziemy wybijali się z progu, nie będzie też śniegu, chyba że wolicie kwadratowe śnieżki. Skaczemy na skoczni po to, aby zdobywać antidotum na zarazę, o której wspomniałem na początku recenzji. Cel jest jeden, ratować wszelkie istnienie, ratować kolejne zwierzątka ale dodatkowo z całą pewnością poczujemy prędkość w naszych włosach.


Blocky Cars

Wbrew pozorom gra nie jest taka prosta jakby się to mogło początkowo wydawać, nie ma tutaj zaawansowanego sterowania, nie mamy czegoś co symuluje hamowania, ani pedałów gazu, nie mamy praktycznie nic co sprawi, że poczujemy się choćby jak początkujący rajdowcy.

W trybie rywalizacji, wspomnianego wcześniej multiplayera, nie będziemy się ścigali z innymi, ale za to możemy na nich wyładować swoją złość, ustrzelić kilku frajerów, a z tego co udało mi się zauważyć ścigać się ze sobą może do dziesięciu graczy jednocześnie. Nie zabraknie również kilku ciekawych mapek jak i możliwości rywalizacji jeden na jednego, co powinno was w tym przypadku najbardziej zaciekawić.


Jeśli chodzi o samą grafikę to z pewnością Blocky Cars przypadnie do gustu fanom gier tworzonych na styl Minecrafta. Chyba to zdanie najlepiej opisuje całą szatę graficzną opisywanej dziś apki. Tworzenie, wyobraźnia to klucz do sukcesu, musicie po prostu odkryć w sobie talent.

Grę Blocky Cars pobierzecie za darmo na Androida z Google play.


Gry podobne