Gra przeglądarkowa Blockolicious to typowa gra puzzle match 3 na portalu społecznościowym facebook. Mechanika gry przypomina do złudzenia tą jaką znamy z Diamond Dash, musimy znaleźć grupę co najmniej trzech elementów tego samego typu (w przypadku Blockolicious są to owoce) i wypełnić pasek z prawej strony. Jednak Blockolicious różni się od Diamond Dash i ma swoje unikalne możliwości jak "bloki soku." Gdy zbierzemy grupę owoców to przekształcą się w jeden "blok soku." Kiedy naciśniesz na grupie trzech (lub więcej) takich bloków to zamieniają się w bombę, która eksploduje wysadzając wszystkie tego samego koloru bloki na ekranie. Jak widzicie gra jest jedną wielką układanką logiczną.

blockolicious puzzle


 

Gra dopasuj-3 Blockolicious posiada dwa tryby rozgrywki: Marathon i Sprint. Sprint jest grą na czas, który poniekąd daje odczucia ze zmagań w stylu arcade, kiedy tworzymy blok soku, to szybko staje się pusty i trzeba się spieszyć, aby utworzyć inne takie same obok. Jeśli nie uda nam się tego zrobić to taki blok eksploduje. Runda kończy się, gdy zegar pokaże zero. Tryb sprint jest bardzo intensywny, dlatego mniej zwinni gracze wolą maraton, gdyż tutaj nie musimy się spieszyć, a bloki soku nie eksplodują. W tym trybie wyczerpuje się pasek energii, gdy się ruszamy, ale uzupełnia się także jak wysadzamy bomby. Gra kończy się, gdy zabraknie nam ruchów.

W grze puzzle match-3 Blockolicious mamy do pomocy kolorowe zwierzęta, które możemy kupić przed każdą rundą za walutę gry (w tym przypadku złoto). Zwierzęta te dostarczają nam niezwykle przydatnej pomocy wyczyszczając linię bloków na przykład.


blockolicious puzzle 1

 

Gra Blockolicious to idealne puzzle dla dzieci jak i dla dorosłych, wyważona rozgrywka powiększy nam ciśnienie krwi w trybie Sprint, a dla tych co lubią powolną i ostrożną zabawę jest zawsze Maraton. Poza tym jeśli graliście w nią na iOS to będziecie zachwyceni bo w wersji na facebook nie ma inwazyjnych reklam.


Jeśli doszukiwać się wad w grze na przeglądarkę Blockolicious to jest nią przede wszystkim system energetyczny. Prawda jest taka, że system energii jest plagą w grach na facebooku. Jeden punkt energii wydamy na tryb sprint, a dwa na maraton, gdyż jest to rozgrywka o wiele dłuższa. Bez wątpienia jest to świetna gra logiczna, więc idźcie już teraz zbierać jabłka, maliny i winogrona.


Gry podobne