Klika dni temu, mieliśmy okazję przedstawić grę MMO Black Gold, najnowszy projekt od studia Snail Games. Wiadomo, że Black Gold to nowy steampunk MMORPG stworzony przez rosyjskie studio Mental Games i chińskie studio Snail Games, który również opracował Age of Wulin. Black Gold będzie obecny na tegorocznej imprezie ChinaJoy.

Deweloper odkrył kilka bardziej szczegółowych informacji, w tym także tło historyczne, elementy gry i przedstawił pierwszy trailer. Black Gold Online jest obecnie planowana do wydania w 2012 roku.


Historia gry rozpoczyna się w interesującym i niezwykłym świecie pełnym przygód. W tym świecie istnieje specjalny zasób, który jest nazywany “Black Gold”(czarne złoto). Ten zasób nie tylko zapewnia moc silników parowych, ale także służy jako narzędzie dla szamanów i innych sfer magicznych. Z “Black Gold” można zrobić “Black Steam” – który łączy w sobie energię pary wodnej i magii. Ten świat składa się z ziem Erlandir i Eisenhorst, które są oddzielone poprzez wielki łańcuch górski. Ze względu na ten łańcuch górski – słońce świeci tylko na wschodniej części ziem, dlatego w Erlandir zawsze świeci słońce, a w Eisenhorst pogrążona jest w wiecznym mroku.

Bogate w światło słoneczne Erlandir wytworzyło magiczny zasób – “Black Gold”. Ludzie, Koshs i Brutale, które zamieszkują Erlandir zawsze korzystali z magii i energii “Black Gold”. Ich życie całkowicie zależało od tego zasobu. W Eisenhorst, Krasnoludy, Ludzie i Wampiry, którzy wyemigrowali z Erlandir utworzyli Sojusz Steam. Dla dobrobytu i tworzenia cywilizacji używali technologii parowej wymyślonej przez krasnoludów. Jednak w wyniku wojny i nadprodukcji, węgiel jako zasów używany do zasilania maszyn parowych zaczął znikać szybko. W tej sytuacji, ambitny lider Sojuszu Steam – król Beltain II stworzył wielką armię, by podbić Erlandir w imię “czarnego złota”, który jest o wiele bardziej efektywny niż węgiel. To jest moment, gdy gracz pojawia się w tym świecie i zaczyna budować swoją własną historię. On powinien zdecydować, po której stronie chce stanąć i kto powinien rządzić światem.

[youtube id=”PeYFv3jDas4″ width=”673″ height=”356″]


Cechy gry:

  • Victorian Steam punk versus Fantasy world
  • Unikalne rasy: Koshs, Brutale, Wampiry
  • Unikalne klasy: Mechwarrior, Inkwizytor, Mystic, Techno Adept, Werewolf, Alchemist, Wiedźmin
  • Malownicze świat pełen przygód
  • Możliwość budowania Steam Fortress

Gry podobne