Studio Buffalo odpaliło nową grę na Facebooku, która jest sequelem do wcześniej produkcji tej firmy, czyli Bingo Rush dostępnej na urządzenia oparte o systemy iOS. Chodzi oczywiście o tytuł Bingo Rush 2, która również pojawi się na Android, iOS czy Kindle Rush, ale co najważniejsze mogą w nią zagrać również użytkownicy Facebooka. Bingo Rush 2 oferuje system pokoi, w których można zagrać w trybie pojedynczego gracza, codzienne turnieje itp.

Gra skupia się przede wszystkim na zabawie z komputerem, trybie single player, w którym gracze używają tokenów do zakupu maksymalnie ośmiu kart na rozgrywkę. Na górnej części planszy pojawiają się nowe liczby, które jak najszybciej musimy odnaleźć na planszy położonej niżej, ale jeśli okaże się, że numerka nie ma na niej to należy szybko kliknąć Next Ball, aby przywołać kolejną liczbę. To od Nas zależy to jak wiele punktów w ograniczonym czasie (czas płynie i widzimy dostępne sekundy w lewym górny rogu ekranu gry). Jeśli okaże się, że mieliśmy liczbę, którą wylosował Nam system i wciśniemy button next to zostanie odjęte od pozostałego czasu 3 sekundy, więc nie mylcie się jeśli nie chcecie stracić niepotrzebne jakże cennych sekund.


Bingo Rush 2

W międzyczasie możemy zagrać w codziennych turniejach, gdzie mamy okazję wygrać darmowe karty. Punkty zdobyte w turnieju porównywane są z tymi zdobytymi przez znajomych, a nawet innych, zupełnie Nam nieznanych graczy (użytkowników Facebooka również grających w Bingo Rush 2). Aby powiększyć swój wynik możemy zakpić dodatkowe karty.

Zarówno pierwszy tryb jak i drugi umożliwia korzystanie ze wspomagaczy, ale dopiero po kilku trafieniach w liczby. Niektóre z nich pozwolą Nam zaznaczać inne niż wylosowane numery, podczas gdy inne dodają bonusy do zdobywanych monet, albo zatrzymują odliczanie czasu na kilka sekund.


Bingo Rush 2 plansza gry

Oczywiście zawsze, gdy zaznaczamy właściwą liczbę, zdobywamy punkty doświadczenia, które pozwalają Nam levelować i odblokowywać tym samym nowe pokoje dla – niestety – samotnej gry. Na polach z liczbami znajdują się niekiedy ukryte skrzynie i bonusy, ucieszycie się kiedy system wylosuje liczbę właśnie z takim dodatkiem.

Póki co w grze Bingo Rush 2 widnieją dodatkowe tryby gry: “Challenge” i “Coin Blaster”, ale na razie nie są dostępne i zostaną dodane w przyszłości do rozgrywki.Gry podobne