Big Time Racing to gra przeglądarkowa z trójwymiarową grafiką opublikowana na portalu społecznościowym Facebook. Dzięki tej produkcji poczujemy się jak kierowcy rajdowi, odczujemy prawdziwą moca adrenaliny, a przede wszystkim doznamy dużej dozy zabawy, a to liczy się przecież najbardziej.

Na samym początku otrzymujemy troszkę kasy, a dokładnie 1000 dolarów. Możemy wybrać spośród sześciu dostępnych autek, które należą do trzech unikalnych klas. Na tym nie koniec, możemy spersonalizować swój samochodów, np. nadać mu nasz ulubiony kolor.


Gdy już przebrniemy przez początkowe ustalenia to możemy wybrać się na nasz pierwszy wyścig, a do tego musimy wybrać jakiś tor. Podczas trybu pojedynczego gracza będziemy zmagać się na torze przeciwko komputerowo sterowanym przeciwnikom. Jednak zanim wybierzemy się na dany tor, należy zastanowić się nad tym czy stać nas na taki wyścig, gdyż zapisy kosztują określoną ilość gotówki.

Całość sterowania jest prosta i odbywa się za pomocą klawiatury, klawiszami WASD. Jeśli wygramy wyścig to otrzymamy nagrodę, a jeśli nasze wyniki będą najlepsze to wylądujemy na liście top 100. Niestety jeśli chodzi o realizmy gry to daleko mu do np. NFS, ale przecież tutaj chodzi głównie o rozrywkę.


Gry podobne