Big Hero 6 Bot Fight to gra match 3 puzzle od Disneya, o czym pisałem już w ostatniej recenzji. Angażujemy w niej do walki swoje wirtualne roboty, a cała potyczka przebiega w znanym stylu dopasuj 3 elementy. Dziś jednak nie będę niczego opisywał, ale przekaże w wasze ręce poradnik z najważniejszymi wskazówkami dotyczącymi całej rozgrywki. Stosując je zyskacie o wiele lepsze efekty, a każda walka będzie dla was również o niebo łatwiejsza.

Pamiętaj o mocnych i słabych stronach każdego żywiołu – każdy robot w naszej drużynie jak i walczący po przeciwnej stronie, ma przypisany do siebie na stały jeden z żywiołów. Ucząc się ich słabości względem innego żywiołu można dosłownie zmasakrować przeciwnika jak i skutecznie przeprowadzić własną obronę. Ogień zawsze ma przewagę nad naturą, ale słabnie w starciu z wodą. Woda wygrywa z ogniem, ale jej słabością jest niemoc przeciwko naturze. Natura zmiecie szybko wodę, ale przegrywa z kretesem z ogniem. Światło i cień rywalizują skutecznie jedynie między sobą, zresztą żywiołów zachowują się neutralnie.


Wykorzystaj codzienne i tygodniowe wydarzenia zdobywając doświadczenie i części do ewolucji – tapnij na świecący portal na mapie, aby wejść do specjalnego eventu. Udział w tych wydarzeniach pochłania ogromne ilości energii, która odnawia się z czasem, ale to idealny sposób na szybkie zdobycia ogromnych ilości doświadczenia, dzięki któremu sprawniej levelujemy swoją drużynę. Możemy również powalczyć o części dla naszych robotów, bez nich nie przeprowadzimy procesu ewolucji.

screen 2

Wypełnij luki sojusznikami – zanim rozpoczniecie walkę macie szansę wziąć ze sobą dowolnego sojusznika. Jeśli brakuje nam konkretnych botów w drużynie to każdy sojusznik wydaje się dobrym wsparciem w trakcie potyczki.


Unikaj dopasowań trzech elementów – każdy ruch jest cenny, atakujemy przeciwnika i ważne, aby robić to z maksymalną siłą. Tylko dopasowania czterech i więcej elementów zadają widoczne szkody przeciwnikowi, więc starajcie się, o ile to możliwe, tylko ich używać, gdyż dopasowania jedynie trzech elementów zadaje znikome szkody.

Twoje roboty posiadają specjalne umiejętności – nie zapominaj o tym i jak ruszasz do walki to pasek skilli zapełnia się. Używajcie umiejętności tak często jak to tylko możliwe.

Różne roboty mają różne skille – niektóre boty mają skille defensywne, a inne ofensywne. Generalnie rzadkie roboty mają odpowiednio silniejsze i użyteczniejsze umiejętności.


Nie marnuj czasu na ulepszanie swoich „zwykłych” startowych botów – nasze roboty, które dostajemy na starcie są bardzo słabe i jak najszybciej radzę wam zrezygnować z ich używania. Jak już musicie to levelujcie go do wymaganego poziomu, nie wyżej, nie opłaca się tracić na to czasu i energii.

Zbieraj przyjaciół, aby zarabiać więcej punktów po walce – przemień sojuszników w przyjaciół. Gdy zabierzecie przyjaciela do walki to przyniesie wam o wiele więcej punktów na koniec każdego meczu. Punktów tych możemy użyć do uzyskania większej ilości robotów jak i do ich modyfikacji.

Kombosy to klucz do zwycięstwa – w późniejszym etapie gry coraz ciężej będzie wygrywać nam pojedynki i tutaj warto korzystać z możliwości jakie dają nam kombosy i im więcej dopasowań zrobimy w jednej turze tym większe obrażenia zadamy przeciwnikowi – proste?


Gry podobne