Macie ochotę na nieco strategii w połączeniu z unikalną grą karcianą? W dodatku może chcielibyście, aby to wszystko było w języku polskim, tak aby nawet przeciętny, młody choć niedouczony z angielskiego uczeń mógł dołączyć do zabawy? Jeśli tak to mam dla Was idealną grę na dziś, a jest nią Berserk: The Cataclysm, w którą zagrać możecie posiadając stałe łącze internetowe przez przeglądarkę www.

Wchodząc do świata Berserk wcielamy się w młodego maga, który ucząc się magicznego kunsztu musi stanąć od razu do walki w obronie tego co pozostało po znanym mu niegdyś świecie. Krainę Laar, tam będziemy się bawić, nawiedził straszliwy kataklizm (o czym mamy wspomniane w tytule gry) i teraz my, bohaterowie musimy stawić czoła złu i odeprzeć mroczne siły, które chcą zawładną nad tym co pozostało.

 Berserk: The Cataclysm

Gra Berserk: The Cataclysm pozwala nam włączyć się do walki przeciwko wrogom sterowanym przez AI jak i innym graczom używając do tego zebranych wcześniej kart z bohaterami, które możemy łączyć w Drużynę złożoną z siedmiu pozycji w talii. Gracze mogą zdobywać tutaj wyższe poziomy odblokowując dzięki temu nowe funkcjonalności, przechodząc dalej w niewypowiedzianej wcześniej historii PvP (kampanie). Dostępny będzie dla każdego także kawałek ziemi w Laar, na której można zdobywać cenne surowce, które następnie przeznaczone mogą zostać na zakup czy zdobycie przydatnych przedmiotów, bez których niektóre walki przeciw innym graczom nie byłyby tak ekscytujące. Brzmi niezbyt zachęcająco? Pomyślcie, że do dyspozycji macie ponad 600 różnych kart, a na każdej z nich znajduje się unikalna jednostka, którą dowodzić możecie Wy, już dziś, wystarczy się zarejestrować. Dodatkowo każda walka do dodatkowe złoto jak i nowa karta w naszej talii, więc opłaca się krzyżować ostrza z innymi tak często jak to tylko możliwe.

WARTO ZOBACZYĆ  Simply Hospital

Zagraj za darmo w Berserk: The Cataclysm

Karty dodatkowo podzielone zostały na pięć różnych żywiołów: Mountains, Darkness, Plains, Forests i Swamps. To właśnie z nich będziemy budować talie, drużynę albo jak wolicie armię. Każda karta ma określoną ilość punktów życia, ataku i oznaczenie specjalne, które decyduje o tym jak dużo czasu musi minąć zanim dana karta będzie mogła dołączyć do walki.

Walka jest zautomatyzowana i jak tylko się rozpoczyna to karty, które wybrał gracz rozłożone zostają w losowy sposób. Na koniec każdej rundy karty zadają obrażenia przeciwnikowi, najpierw rażą przeciwników ustawionych na przodzie, a jeśli takowych nie ma to bezpośrednio uderzają w dowódcę. Wiele kart posiada unikalne umiejętności jak choćby możliwość ochrony (objęcia tarczą) pozostałych kart w drużynie. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej, gdyż nie sposób w krótkiej recenzji opisać ich wszystkich właściwości. Najważniejsze jest pozbycie się wszystkich kart przeciwnika albo zabicie dowódcy, wtedy wygrywamy.

Zaznaczenie_012

Dostęp do nowych kart umożliwia nam waluta Imperiale, ale możemy także nabywać całe paczki ze sklepu gry. Gra jest darmowa, więc nie musimy wydawać na nią realnych pieniędzy, a samą walutę do zakupu kart zdobędziemy zwyczajnie bawiąc się, ale jeśli chcecie mieć więcej, szybciej cokolwiek niż inni to możecie – ale nie musicie – zapłacić za to nieco gotówką ze swojego portfela.

Zagraj za darmo w Berserk: The Cataclysm

WARTO ZOBACZYĆ  Bubble Atlantis

Dodatkowo w grze mamy Uncje, które są o wiele więcej warte niż Imperiale. Uncje można spokojnie uznać za walutę premium, gdyż są tu karty, które jedynie zdobędziemy płacąc uncjami. Jednakże i je możemy zdobywać całkowicie za darmo, a wystarczy tylko zdobywać nowe poziomy, osiągnięcia albo wygrywać je w konkursach organizowanych na oficjalnym forum gry.