Rzućmy dziś okiem na grę MMORPG 3D Bella Online, która jest pierwszym tytułem tajwańskiego wydawcy OMG, do której użyto pierwszy raz silnika Chameleon Engine. Gra obecnie oczekuje na zamknięte testy beta, ale to nie przeszkadza, abyśmy przyjrzeli się jej dziś dokładnie i usystematyzowali wszelkie informacje o niej. Wydawcą w południowej Azji jest IAHGames, studio które od ładnych paru lat siedziało jak mysz pod miotłą, ale może się popisać takimi produkcjami jak Granado Espada, Counter Strike Online i FIFA Online 2, które do dziś cieszą się ogromną popularnością w tym regionie.Bella Online to doskonały sposób, aby nieco ożywić studio i przejąc nieco tortu na rynku SEA, który obecnie zdominowany został przez Asiasoft (Ragnarok Online 2, MapleStory) i Garena (League of Legends).

Dziś omawiana gra może nie wygląda na pierwszy rzut oka zbyt zachęcająco, ale jakoś zwróciła dziś moją uwagę. Choć może bardziej chodzi o system Soul Crystal (Kryształów Duszy). Gracz musi na początku wybrać swój główny Kryształ Duszy (coś na wzór klasy postaci) i kolejne pod-kryształy mogą zostać dodane co dziesięć poziomów, a maksymalnie możemy ich posiadać osiem. Jednak każda nasza decyzja jest zależna od poprzedniej i przykładowo wybierając Soul Crystal Cleric możemy później wybrać Maga i nowa postać może korzystać z zaklęć dostępnych dla obu klas. Soul Crystal startuje zawsze z jednym unikalnym skillem i sześcioma przeznaczonymi do walki, a subklasa może przyjść z maksymalnie trzema skillami walki, ale korzysta również z tego co posiadała klasa bazowa – mam nadzieje, że nie zakręciłem zbytnio.


Bella Online zdjęcie z rozgrywki

 

Jak widzicie w prosty sposób Bella Online oferuje nam system, który pozwala na tworzenie różnych buildów postaci, a pomyślcie, że w grze znajdziecie ponad 100 różnych klas (kryształów) i 300 dołączonych do nich umiejętności. Z tego co zdążyłem zauważyć, a może co najbardziej skupiło w grze moją uwagę, to umiejętność pozostawania niewidocznym i specjalne skille dla zabójców, a wystarczy do tego wybrać Berserkera. Jeśli dwie karty posiadają identyczny skill to połączone będą o wiele silniejsze niż pojedynczo.


Drugą ważną rzeczą, która zwróciła moją uwagę to system broni. Nawet opis gry na stronie głównej wspomina o tym, że dobrze dobrana broń na początku może pozostać tą jedyną do końca i w zupełności będzie spełniała swoją rolę. W końcu skończy się ta ciągła pogoń za nowymi błyskotkami na naszych czarach. Jednak pozostać może na zawsze – co to znaczy? W Bella Online Nasza broń rośnie, dojrzewa (czy jak to tam nazwiecie) razem z nami, a za każdym nowym poziomem postaci wzrastają wartości jej statystyk, więc po co zmieniać? Aha, zmienia się również jej wygląd wraz z dalszą ewolucją. Jest również szansa na zdobycie unikalnej umiejętności, która zostanie wtopiona do broni.

Bella Online klasy postaci

 


Nie można także zapomnieć o tym, że to jest jedyna gra MMORPG, która pozwala na zawarcie związku partnerskiego, co oznacza nic innego jak możliwość wejścia w związek małżeńskich postaci o tej samej płci. Taki system wiąże się z dodatkowymi korzyściami dla małżonków, a dokładnie unikalnymi umiejętnościami, który pozbawione będą tradycyjne pary. Jakie, macie na obrazku poniżej:

Bella Online dodaje specjalne umiejętności dla małżeństw homoseksualnych

 

Deweloper OMG również projektuje aplikacje na smartfony opartą na Bella Online i z tego co wiem nazywać ma się BellaPet. Ma być ściśle powiązana z grą główną, ale o jej konkretnych funkcjach póki co nic nie wiadomo, choć można domniemywać po nazwie, że będzie to coś w stylu hodowania zwierzaków, które następnie staną u Naszego boku na polu walki.


Gry podobne