BC Wars jest przeglądarkową grą RPG z wieloma elementami MMO. Produkt został osadzony w prehistorycznym świecie za czasów starego kontynentu o nazwie Pangea. Ludzie współistnieją z dinozaurami i innymi stworami. Walutą w grze są małże, a głównym naszym celem jest zgromadzenie ich tak wielu jak to możliwe. Istnieje mnóstwo metod na ich uzyskanie, a każdy może dostosować swoją strategię do własnych celów.


Eksploracja

Świat BC Wars składa się z trzech głównych regionów: Pangea, Gondwana i Laurasia. Każdy region ma swój własny zestaw unikalnych miejsc do eksploracji  i wiele zadań do wykonania. Poznawanie różnych regionów jest jednym z głównych sposobów, aby awansować w grze.


BC Wars 002

Badanie świata jest ograniczone do 200 kroków na godzinę (można zwiększyć do 500 na stronie Upgrade). Podczas zwiedzania można znaleźć małże, przedmioty, otrzymać zadania i walczyć z potworami.

Jackpot
BC Wars ma kilka jackpotów rozsypanych w całej grze. Główny jackpot jest najbardziej pożądaną nagrodą w grze może rosnąć do ogromnych rozmiarów i może być wygrany każdej chwili przez kogokolwiek. Główny Jackpot można obejrzeć na stronie Jackpot i zobaczyć na żywo jak rośnie.


Walka
Istnieją dwa główne rodzaje bitew w BC Wars. Można walczyć z potworami podczas zwiedzania, można też walczyć z innymi graczami w bitwach PVP na stronie Battle. Podczas bitwy z potworami można uzyskać małże i zwiększyć swoją pozycję. Możesz robić zakłady podczas walki PvP i wygrać dodatkowych małże.

BC Wars 003

Jaskinie
Jak w prawdziwym życiu, ziemia nie jest nieograniczona w BC Wars. Jeśli chcesz zbudować jaskinie, należy udać się do miejscowego Urzędu Ziemskiego (jeden na każdy region) i sprawdzić, czy grunty są obecnie dostępne. W przeciwnym wypadku można kupić ziemię od innych użytkowników, którzy są chętni do jej sprzedania na rynki. Jaskinie mogą dać kilka bonusów, w tym zwiększyć  życia i prędkość regeneracji energii, zdolność do posiadania zwierzaka, ochronę przed szabrownikami, a korzystając z kreatora jaskini możemy ją dostosować do własnych wymagań.


Crafting
Istnieje wiele zasobów, które można znaleźć podczas zwiedzania w BC Wars, ale co zrobić z nimi wszystkimi? Cóż, można dokonać większych i lepszych rzeczy z nimi! W różnych miejscach w grze np: Forge, Krawiec, i Witch Doctor pozwala na łączenie zasobów (przy użyciu specjalnych przedmiotów ), aby utworzyć nowe elementy. Nie będzie się zawsze udawało, ale ze wzrostem umiejętności w tych dziedzinach, staniesz się bardziej sprawny i odniesiesz sukces w produkowanie lepszych rzeczy.


Gry podobne