Battlefield Heroes jest to trójwymiarowy shooter MMO, gdzie rozgrywka toczy się z perspektywy osoby trzeciej, a całość graficzna jest utrzymana w stylu kreskówkowym. Gracze mogą dołączyć do National Army (Niemcy) albo do Royal Army (Wielka Brytania), a wszystko toczy się w czasach drugiej wojny światowej. Każda z tych dwóch frakcji ma Mo samo drzewko klasowe – Commnado, Soldier i Gunner. Battlefield Heroes jest grą, która otwiera nowy trend na zachodzie. Jedną z najważniejszych cech Battlefield Heroes jest jej dostępność. Twórcy sprawili, że rejestracja i pobranie / instalowanie jest procesem tak prostym, jak to tylko możliwe. Zamiast pobierania klienta gry, gracze dostają monit o zainstalowaniu dodatku do przeglądarki, który automatycznie instaluje i aktualizuje grę. Minusem jest to, że gra może być uruchamiana jedynie z oficjalnej strony, więc nie ma tu skrótów na pulpicie.Grafika została specjalnie zaprojektowana do szerokiego zakresu specyfikacji systemu, zapewniając, że każdy, kto chce grać może to zrobić. To powoduje, że efekty wizualne są mniej imponujące z technicznego punktu widzenia, ale i tak coś wspaniałego emanuje z gry.

Battlefield Heroes


Jak we wszystkich grach z serii Battlefield Heroes liczy tutaj się gra wyłącznie zespołowa. Dwie drużyny walczą o kontrolę w strategicznych miejscach rozrzuconych po dużych mapach. Jednak zawsze na początku musimy opowiedzieć się po konkretnej stronie, aliantów albo po stronie państw osi. Jednak gra upraszcza wszystko do tych samych klas więc nie będzie zbytniego kombinowania. Wszystko to musimy wybrać podczas tworzenia postaci. Na szczęście każde konto ma wystarczającą ilość slotów na postacie, aby dać graczom pole do popisu i różnych eksperymentów. Dostosowywanie wyglądu jest nieco ograniczone, ale później możne nieco postać zmodernizować przez zakup specjalnych przedmiotów w sklepie gry. Z samego wyglądu mamy po kilka styli włosów, brody i skóry wraz z ich kolorami.

W Battlefield Heroes jest całkowicie opcjonalny samouczek, który jest oferowany po raz pierwszy nowym graczom i jest dostępny w dowolnym momencie później za pomocą kliknięcia jednego przycisku. Nowi gracze powinni przechodzić przez to, choćby dlatego, że trwa on dosłownie kilka minut. Do sterowania korzystamy głównie z klawiszy (W, A, S, D), aby rozejrzeć się dookoła (mysz), strzelać (lewy przycisk myszy), przeładowanie broni (r), a wejścia / wyjścia z pojazdów (e). Nie ma nagrody po tutorialu, poza komunikatem z gratulacjami. W każdym razie kontroli są niemal identyczne do tych z innych shooterów, np. GunZ lub S4 League. Ale w porównaniu do wymienionych gier nie ma tutaj systemu tzw. holu (lobby system), zamiast tego gracze wciskają przycisk zagraj i zostają automatycznie połączeni z serwerami, gdzie znajdują się gracze ze zbliżonymi poziomami.


Tworzenie własnej rozgrywki to wspaniała cecha tejże gry, ale wolałbym tradycyjny styl side-by-side własnie z lobby system. Przyjaciele mogą grać razem dodając siebie, a następnie próbując przyłączyć się do jednego z dostępnych serwerów. Jednak zabiera to sporo czasu, aby przyłączyć znajomego, czy dołączyć do czyjejś gry.

Już w czasie samej gry będziecie zdumieni tym co oferuje gra. Battlefield Heroes da wam się wczuć w rolę samotnego żołnierza rzuconego na pole walki, a tempo rozgrywki rośnie tutaj w morderczym tempie. Mimo, że na tą porę mamy niewiele map do wyboru to zostają systematycznie dodawane i są spore naprawdę, ale nie musimy ich przemierzać pieszo. Do dyspozycji mamy jeepy, czołgi, a nawet samoloty, które sprawią, że przemieszczanie się będzie znacznie łatwiejsze.

Battlefield Heroes


Najbardziej podobają mi się głupkowate pomysły na umiejętności jak np. jedzenie granatu pozwalające leczyć się przez eksplozje. Równie dobrze możemy stać i strzelać ze skrzydła lecącego samolotu. Wszystkie klasy zaczynają z unikalnym ekwipunkiem, zdolnościami i ilością życia. Przebiegły Commando jest zdecydowanie najszybszy i ma możliwość kamuflażu, ale traci przez to jego życie (dość niskie) i bardzo słabą bronią. Gunner jest powolny, ale tutaj używany jest jako typowy tanker, posiada szeroki wachlarz broni i umiejętności.

Gracze mogą zdobywać punkty męstwa za każdym razem jak trafi przeciwnika, przejmie bazę, ale w inny sposób będzie wspierał swoją drużynę. Poprzez zwiększanie poziomu gracze również zdobywają punkty bohaterstwa (Hero points), które działają na zasadzie punktów umiejętności. Każda klasa ma własne drzewko umiejętności, które pozwala na różny building postaci. Na przykład Commando może skoncentrować się na umiejętności strzelania, ale walki krótkodystansowej ninja, ale nie może nauczyć się ich obu jednocześnie. W misjach gracze zdobywają dodatkowe punkty męstwa o ile wykonają ją do końca. Jedna z misji może wymagać zabicia 10 wrogów, którzy poruszają się za pomocą pojazdów, ale są prawie identyczne, trudniejsze, gdzie musimy zrobić to samo, ale zabijać możemy tylko za pomocą noża.

Podsumowując MMO Battlefield Heroes jest ciekawą propozycją zarówno dla weteranów gier MMOFPS jak i tych nowych, którzy dopiero próbują siła w tego rodzaju grach.


Gry podobne