W Lord of Ultima zwrot „zjednoczenie różnych nacji” nabierze teraz znaczenia, a wszystko za sprawą nowego, wielojęzycznego serwera gry Battle of the Lords, który jest jedyny w swoim rodzaju i gracze wchodząc z dowolnego miejsca na ziemi będą mogli wybrać własny język gry. Tak więc na jednym i tym samym serwerze Niemiec zagra po niemiecku, a Hiszpan po hiszpańsku. Czy pojawi się język polski to nie mam pojęcia, ale czy mogliby pominąć tak wielką liczbę graczy? Wątpię!

No ale są ograniczenia i tylko gracze, którzy co najmniej raz otrzymali tytuł „Lord of Ultima” mogą zacząć zabawę na nowym serwerze, tak więc jedno jest pewne – rozpocznie się starcie tytanów! Wielu upadnie, wielu się narodzi na nowo, ale walka będzie wyrównana.


Inną sprawą jest to, że skoro zbierze się w jednym miejscu wiele nacji to nie może być ochrony nocnej, bo przecież czas z szerokością geograficzną się zmienia i dla niektórych jeśli u Nas jest dzień to tam noc, nie wypaliłaby tutaj owa funkcja, tak więc spokojnie nie będziecie spali, to jest pewne.

 

Wszystko rozpocznie się o 10:00 (UTC) 11 sierpnia. Wtedy otworzą się bramy Battle of the Lords dla weteranów Lords of Ultima. Dla zwycięzców czeka tytuł Lord Lordów (Lord of the Lords) . Wydawca zakłada, że populacja serwera wyniesie 30 tysięcy graczy. Rozmiar świata to pięć na pięć, a kontynentu 100×100. Gry podobne