Bitwa Nieśmiertelnych brzmi całkiem ciekawie, ale czy ktoś może wygrać taką walkę, skoro walka toczy się między nieśmiertelnymi istotami? Czy gra MMORPG Battle of the Immortals może nam pomóc znaleźć na to pytanie właściwą odpowiedź? Tego nie wiem, ale po to się tutaj znaleźliśmy, aby wspólnie omówić ową produkcję. Grę przygotowało dla nas studio Perfect World Entertainment, które wcześniej oddało nam takie hity jak Neverwinter i Forsaken World.

Fabuła gry przenosi graczy to świata Motenia, gdzie czekają na nas stwory i postacie rodem z mitów i legend, głównie najwięcej nawiązań jest to mitologii nordyckiej. Już sama historia Motenii wyraźnie nawiązuje do Zmierzchu Bogów zwanego Ragnarokiem. Ale to nie koniec, Ragnarok zniszczył tą krainę i już trzysta lat później zagraża jej kolejne niebezpieczeństwo tym razem z ręki Imperatora Smoków, ale nieśmiertelnych już nie ma, więc tym razem ucierpią śmiertelnicy.
Wybieramy swoją postać z pięciu dostępnych klas postaci, gdzie poznajemy mocarnego Berserkera, kochającego magię Heretyka. Jeśli bardziej zależy nam na magii możemy zagrać Championem, ale wtedy nasz atak będzie mizerny. Kolejną magiczną postacią jest Magus, a także Slayer, który co drugie uderzenie zadaje potężne krytyczne ciosy.


Battle of the Immortals ma wiele do zaoferowania, możemy uczestniczyć w walkach PvP jak i PvE. W jednym z nich walczymy przeciwko innym graczoma, podczas gdy drugi oferuje nam walki z bossami i wszelkimi kreaturami zamieszkującymi ową krainę. W każdej potyczce decyduje nie tylko nasza siła, ale również czas i zwinność. Jednak nie na samych duelach sprawa się kończy, w grze dostępne są wielkie bitwy, gdzie mierzy się ze sobą tysiące graczy, nazywane są tutaj wojnami terytorialnymi.
Gra posiada całkiem dobrą grafikę, ale szkoda że jest ona tylko 2.5D, za to animacje są na wysokim poziomie. Wsiadając na jednego ze swoich wierzchowców czujemy ten majestat i powagę całej gry, a dodatkowo możemy wejść w posiadanie jednego z wielu chowańców, zwierząt które będą wiernymi towarzyszami naszej podróży. Co więcej, nasza data urodzenia ma wielki wpływ na siłę postaci dzięki zaimplementowanemu systemowi znaków zodiaku.

Wymagania systemowe:

  • Pentium 4 1.5 Ghz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza)
  • 14 GB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista/7

Screeny z gry Battle of the Immortals


Gry podobne