DeNA, jeden z największych wydawców gier mobilnych, ogłosił światową premierę gry Battle of Littledom na Androidzie. Jest to gra przygodowa RPG, w której gracze zbierają własną grupę wojowników począwszy od zwykłych rycerzy, czarnoksiężników, poprzez elfy i różnej maści zabójców. Oczywiście zanim zabierzemy ich do walki, w której stawką jest tron całego królestwa, będziemy musieli swoją armię wyszkolić do perfekcji.

W Battle of Littledom zaczynamy grę będąc w posiadaniu jedynie kilku jednostek, które posiadają powinowactwo żywiołów. Te relacje jednego żywiołu z innymi zataczają odwieczny krąg, a w grze system działa podobnie jak gra w „papier, nożyce i kamień”. Woda jest silna przeciwko ogniu, ale już przeciwko elektryczności wykazuje wiele słabości. Odwrotnie jest w przypadku ziemi, która dominuje nad elektrycznością, ale jest słaba przeciwko ogniu, i tak dalej.

strategiczne walki

Walki oparte są o poziomy jak i rozgrywane są turowo, a gracze poprzez tapnięcia na portrety postaci znajdujących się na dole ekranu aktywują ich specjalne ataki. Gdy zadamy obrażenia naszym przeciwnikom to zbieramy niebieskie diamenty (gemy), które ładują pasek specjalnego ataku. Gdy ów pasek się zapełni to atak gotowy jest do użycia. Są one zazwyczaj na tyle potężne, że atakując całą drużynę przeciwnika zadają niewiarygodnie duże szkody.

proces fuzji w silniejsze jednostki

Gracze dostają nowych rekrutów jak tylko ukończą walki. Mogą również zdobywać kolejne jednostki w dowolnej chwili wydając na to środki zarobione w grze albo walutę premium na specjalne paczki kart. Jeśli zdobędziemy wiele słabych, chce się powiedzieć nic nie znaczących jednostek, to można je łączyć ze sobą w procesie fuzji, aby uczynić z jednej z posiadanych jednostek jeszcze silniejszą. Każda jednostka może być levelowania indywidualnie zwiększając tym samym jej statystyki włączie z atakiem, obroną, punktami życia itd.

WARTO ZOBACZYĆ  Star Wars Rebels: Recon Missions - Gwiezdne Wojny na Androida

zmagania w dungeonach

Grę Battle of Littledom pobierzemy za darmo z serwisu Google Play. Grę niedługo znajdziemy również w wersji na iOS.