Battle of Beasts WIKI to miejsce, w którym znajdziesz poradniki do gry, odnajdziesz tu wiele cennych informacji, które pozwolą rozpocząć zabawę znacznie łatwiej jak i grać skutecznie, zarabiać więcej złota i otrzymywać spore ilości darmowych diamentów. Poniżej znajdziesz listę opracowanych przez nas tematów, polecamy czytać każdy w kolejności wymienionej na liście, wtedy wiedza jaką wchłoniecie będzie mniej więcej uporządkowana.

Baszta (Wieża Strażnicza) i napadanie innych graczy

Magazyn

Plądrowanie Kopalni Złota

Podbój regionów, krainy i walki z przywódcami

Powiększenia, rozszerzenia bestiarium

Przyjaciele i wzajemna pomoc

Walka i atrybuty bestii

Wskrzeszenie (ożywianie) potworów w grze

Wybiegi, powiększenia i napełnienia obiektów

Złoto i kopalnia złota

Baszta (Wieża Strażnicza) i napadanie innych graczy

Gdy tylko osiągniemy 17-ty poziomie w Battle of Beasts to będziemy w stanie kupić i zbudować Basztę. Znajdziemy ją w sklepie gry w zakładce Budynki → Inne. Koszt zbudowania Baszty to 9 000 sztuk złota.


Baszta w Battle of BeastsBaszta odblokowuje nam w grze całkowicie nowe możliwości i dla przykładu dzięki niej możemy rozpocząć produkcję złota w kopalni znajdującej się niedaleko wejścia do naszego miasta. Również otrzymamy możliwość ataków na osady innych graczy, a tym samym będziemy mogli plądrować ich kopalnie złota. Skoro będziemy mogli atakować innych także musimy od tej pory również zadbać o odpowiednią ochronę swojej osady, a przede wszystkim chronić kopalnię złota.

Jak zbierać złoto z kopalni?

Aby zebrać złoto z kopalni kliknijcie na nią jeśli pojawi się tuż nad jej wizerunkiem ikona złotej monety. Nie zbierzecie zbyt wiele złota za pierwszym razem, ale za każdym kolejnym razem dostaniecie coraz więcej i więcej złota. Ilość zbieranego złota się zwiększa dopóki nie splądruje kopalni inny gracz.

Jak zaatakować innych graczy?

Aby rozpocząć atak na innego gracze wejdź do Baszty i tam kliknij na zakładkę „Walka”. Pojawią się przed nami losowo wybrani przeciwnicy (trzech), których możemy zaatakować.

W ciągu jednego dnia możemy walczyć za darmo z pięcioma graczami, dodatkowe walki można dokupić za diamenty.

Jak bronić kopalni i osady?

Jeśli zostaniemy zaatakowani przez innego gracza to system gry sam wygeneruje potwory, które będą broniły baszty. Potwory bronią nas i walczą z siłą taką jaką posiadamy w Baszcie, jeśli nasza Siła to 135 to broniące nas potwory będą miały następujące atrybuty:

 • 135 do Ataku
 • 135 do Obrony
 • 135 do Prędkości
 • 135 do Wytrwałości

Siła Baszty pochodzi z bazowej siły Baszty plus doliczany hest bonus potworów. Możemy zwiększyć Siłę ulepszając basztę, zwiększając bonus od potworów poprzez zdobywanie nowych poziomów potworów i rozdawanie punktów atrybutów.

Magazyn

Magazyn to miejsce, w którym przetrzymywane są wszystkie składniki i pożywienie. Możemy otworzyć go klikając na drugi przycisk w górnym menu gry. Wygląda jak na obrazku poniżej:

Magazyn

Magazyn domyślnie jest już w naszej osadzie i ma pojemność równą 100. Klikając na ikonę jak wyżej otrzymujemy wgląd do tego co aktualnie posiadamy.

Podgląd zawartości magazynu

Górne ikony pozwalają nam segregować przetrzymywane dobra w magazynie. Pierwsza ikona pokazuje nam wszystko co siedzi w środku. Druga pokazuje nam jedynie Składniki, a trzecia to same Pożywienie.

Jak sprzedawać produkty?

Żeby sprzedać Towar musimy na niego kliknąć, a następnie na dole po lewej stronie ustalamy ilość towarów jakie chcemy sprzedać. Jeśli nasz magazyn będzie pełny to zawsze możemy go powiększyć, w tym celu polecam spojrzeć na tabelę rozbudowy Magazynu prezentowaną poniżej:

LvLKoszt budowy (złoto)Zwiększa miejsca oIlość miejsc
100 miejsc
12.000+10 miejsc110 miejsc
23.000+10 miejsc120 miejsc
34.000+15 miejsc135 miejsc
45.000+15 miejsc150 miejsc
56.000+20 miejsc170 miejsc
67.000+20 miejsc190 miejsc
78.000+25 miejsc215 miejsc
89.000+25 miejsc240 miejsc
911.000+30 miejsc270 miejsc
1012.000+30 miejsc300 miejsc
1114.000+35 miejsc335 miejsc
1216.000+35 miejsc370 miejsc
1318.000+40 miejsc410 miejsc
1420.000+40 miejsc450 miejsc
1523.000+45 miejsc495 miejsc
1626.000+45 miejsc540 miejsc
1729.000+50 miejsc590 miejsc
1832.000+50 miejsc640 miejsc
1935.000+55 miejsc695 miejsc
2039.000+55 miejsc750 miejsc
2144.000+60 miejsc810 miejsc
2248.000+60 miejsc870 miejsc
2353.000+65 miejsc935 miejsc
2459.000+65 miejsc1.000 miejsc
2564.000+??? miejsc??? miejsc

Jak powiększyć magazyn?

Najpierw sprawdź czy masz odpowiednią ilość złota, możesz się posilić tabelą prezentowaną powyżej. Jeśli już masz złoto to otwórz magazyn w nowym oknie użyj niebieskiego przycisku “Dostępne powiększenie magazynu”. Następnie otworzy nam się nowe okienko, w którym zobaczymy koszt powiększenia i potwierdzimy albo anulujemy akcję.

Plądrowanie Kopalni Złota

Gdy tylko w Battle of Beasts zbudujemy Basztę to będziemy mogli rozpocząć zarządzanie naszą Kopalnią Złota. Przypominam, że do budowy Baszty wymagany jest co najmniej 17-ty poziom. Kopalnia Złota będzie co pewien okres generowała nam złoto i z początku nie będą to zatrważające ilości, ale coraz więcej zbierzemy za każdym kolejnym zbiorem. W miarę ulepszania Baszty wzrośnie również przychód zbierany z Kopalni, będzie on rósł dopóki nie zostanie ona splądrowana.

Widok kopalni tuż przy naszym mieście

Pamiętajmy jednak, że duże ilości złota przyciągają innych graczy i nie wpadną do naszej osady po to, aby podziwiać jej wielkość, majestat itp. Zrobią to z zamiarem kradzieży naszego cennego złota. Jeśli więc przełamią naszą obronę i splądrują Kopalnię Złota to nastąpi automatyczny reset tego co z niej zbieramy i cały cykl rozpoczyna się na nowo. Ale nie martwcie się, nie utracicie obecnie żadnego zebranego złota podczas plądrowania.

Możemy zbierać złoto z kopalni gdy pojawi się ikonka monety

My także możemy nieźle namieszać w osadzie przeciwnika, wystarczy wejść do Baszty i tam przejść do zakładki „Walka” i wybrać jednego z trzech dostępnych tam przeciwników. Zobaczymy tam również ilość zwycięstw każdego z przeciwników jak i ilość złota jaką można wygrać/zagrabic z ich kopalni.

Podbój regionów, krainy i walki z przywódcami

Kim są przywódcy?

Jeśli spojrzycie na mapę gry Battle of Beasts kolejnych krain w grze to zobaczycie, że każda z nich ma przypisanego do siebie przywódcę, który zasiada w wielkie zamkowej wieży. Jeśli chcecie się z nim zmierzyć to najpierw musicie podbić każdy region w krainie, którą zarządza. Jeśli uda wam się pokonać takiego przywódcę to kraina, którą niegdyś on władał stanie się waszą, od momentu pokonania przywódcy to wy jesteście nowym zarządcą, a kraina jest kontrolowana teraz przez was samych.

Mapa regionów

Czym jest trybut?

Jeśli już udało wam się podbić całą krainę to możecie z niej każdego dnia zbierać specjalną daninę/podatek, w grze nazwano to trybutem. Jest to pewna suma złota, która zasila nasze konta. Ilość złota bezpośrednio zależy od tego jak silne bestie żyją w podbitej krainie.

Co daje mi szpiegowanie?

Szpiegowanie w Battle of Beasts odgrywa znaczącą rolę rozpoznawczą, tuż przed atakiem, dzięki niemy wiemy jaki przeciwnik czeka na polu walki, na jakim jest poziomie i w jakiej ilości.

WARTO ZOBACZYĆ  Rise of the Kings: Budynki na Legendarnym Poziomie

Podbijanie regionów w danej krainie

Jak skorzystać ze specjalnego ataku?

Musimy pamiętać, że w trakcie walki specjalne ataki naszych bestii nie są dostępne od razu, najpierw muszą się naładować, a im więcej atakujemy, bronimy się tym szybciej specjalne ataki się ładują i szybciej mogą być gotowe do użycia przeciwko naszym wrogom.

Jakimi atakami specjalnymi dysponują bestie?

Kobold: Atakuje przeciwnika kulą ognia. Zaatakowana bestia zaczyna płonąć i w ciągu następnych dwóch tur ponosi szkody spowodowane trucizną.

 • Szerszeń: Może on zatruć swoich przeciwników. W przeciągu kolejnych dwóch tur przeciwnik traci część życia poprzez zatrucie.
 • Pająk: Chwyta przeciwnika w niezwykle lepką sieć co pozwala unieruchomić wroga na dwie kolejne tury. Jeśli jednak tak uwięzionego potwora zaatakujemy to efekt sieci zostaje przerwany, a sieć zostaje zniszczona.
 • Bazyliszek: Zmienia przeciwnika w kamień i nie pozwala mu nic zrobić w przeciągu jednej tury.
 • Skorpion: Skupia atak przeciwnika na sobie, w kolejnej turze każdy wróg zaatakuje właśnie niego, ale jeśli po którymś ataku Skorpion padnie martwy to działanie specjalnego ataku się kończy.
 • Barghest: Jego dziwne wycie na polu walki leczy zarówno jego samego jak i jedną z sojuszniczych bestii.
 • Naga: Rzucając specjalny czar zmusza przeciwnika do atakowania jego własnych sojuszników.
 • Xeyolith: Podobnie jak Barghest może leczyć zarówno siebie jak i sojuszników.
 • Wendigo: Aktywując specjalny atak zadaje wrogowi niewyobrażalnie dużo obrażeń.
 • Smok: Dzięki temu, że zieje palącym aż do kości ogniem może ranić wiele bestii jednocześnie.

Dlaczego nie mogę wybrać potworów do walki?

To oczywiste, że ranna bestia nie zechce kolejny raz walczyć i warto poczekać aż wyliże się z poprzednich ran. Również jeśli dana jednostka jest martwa to logiczne jest to, że nie przystąpi do ataku. Możemy zarówno leczenie jak i ożywanie przyśpieszać dzięki diamentom, ale jak pisałem wcześniej, ożywiać można także za złoto, choć trwa to znacznie dłużej.

Czym są oddziały plądrujące?

Plądrownicy mogą napaść na podległe nam krainy i zająć podczas walki niektóre z posiadanych przez nas tam regionów. W tym przypadku jeśli regiony przejmują plądrownicy to my zbieramy o wiele mniejszy trybut z danej krainy. Warto wtedy zebrać swoją hordę i zaatakować wroga w celu odbicie utraconych wcześniej regionów.

Ciekawostką jest to, że plądrownicy po pewnym czasie, nawet jeśli ich nie zaatakujemy, opuszczają naszą krainę i trybut powraca do wcześniejszej wartości, ale ten czas nie jest określony i nie robiąc nic tracimy po prostu ewentualne zyski.

Powiększenia, rozszerzenia bestiarium

W grze przeglądarkowej Battle of Beasts po pewnym czasie zacznie nam brakować miejsca, tym samym warto zastanowić się już teraz jak oszczędzać miejsce w swojej osadzie jak i jak w przyszłości można ją powiększyć, dokonać kolejnych rozszerzeń. Każde powiększenie bestiarium pozwala nam uzyskać więcej miejsce, zarówno na budowę budynków jak i na wybiegi dla swoich bestyjek. Dodatkowo zyskujemy kolejne budynki do odbudowy o ile zajmiemy się odblokowywaniem właściwe strefy, w której jeden z nich już się znajduje, dobrym przykładem jest tutaj kopalnia złota, która stoi niedaleko naszych murów i warto ją jak najszybciej zaanektować.

Powiększyć teren możemy klikając na jedną z niebieskich strzałek położonych niedaleko naszych obecnych murów, po kliknięciu na jedną z nich zobaczymy wymagania, które pozwolą nam zdobyć kolejne tereny.

Wymagania do poszerzenia terenu

Rozszerzenia można kupować zarówno za Złoto jak i za Diamenty, choć opcji diamentowej nie polecam i warto wstrzymać się do momentu, w którym zarobimy odpowiednią ilość złotych monet:

RozszerzenieKoszt
115,000 Złota
250,000 Złota
3100,000 Złota
4200,000 Złota
5500,000 Złota
6299 Diamentów
7299 Diamentów
8299 Diamentów
9299 Diamentów

Przyjaciele i wzajemna pomoc

Przyjaciele w Battle of Beasts mogą być o wiele bardziej przydatni niż sądzicie. Znajomi mogą nam pomagać na różne sposoby, zarówno my możemy odwiedzać ich osady jak i oni mogą odwiedzać nasze. Każdego dnia możemy 10 razy pomagać swoim znajomym. Pomagając zarówno my jak i nasi znajomi zbieramy gwiazdki. Każdego dnia można uzbierać pół jednej gwiazdy, a gdy skompletujemy trzy pełne to zostaniemy nagrodzeni losową kartą bądź losową częścią karty.

Zbierane gwiazdki za pomoc znajomym

Handel z graczami

Gdy tylko w Battle of Beasts zbudujemy Tawernę to zarówno my jak i nasi znajomi możemy rozpocząć handel częściami kart z innymi graczami. Pozwoli nam to zdobywać rzadki i cenne karty, których zapewne nie zdobylibyśmy nigdy w normalny sposób za pomocą sklepu gry.

Wzajemna pomoc

Prócz wykonywania posług w osadach swoich znajomych możemy wymieniać się z nimi cenną wiedzą na temat gry za pośrednictwem wiadomości tekstowych.

Jak zdobywać przyjaciół?

Aby dodać nowego przyjaciela do swojej listy musimy otworzyć zakładkę Przyjaciele znajdującą się w górnym menu gry. Pojawi nam się okno ze slotami wolnymi, klikając na jeden z nich możemy zaprosić znajomego do wspólnej zabawy.

Dodawanie przyjaciół i ich zapraszanie

Możemy zaprosić go wpisując jego nazwę użytkownika w grze, albo adres e-mail. Następnie wysyłamy zaproszeni i czekamy na odpowiedź. Gdy tylko znajomy zaakceptuje nasze zaproszenie to będzie mógł odwiedzić naszą osadę, a my oczywiście jego.

Zaprasznie po nicku gracza i adresie e-mail

Jak pomagać znajomym?

Kliknijcie na portret znajomego znajdujący się z lewej strony ekranu i wybierzcie opcję związaną z odwiedzinami jego osady. Przeniesiemy się tam i znajdziemy kilka przysług, które możemy wykonać u znajomego. Jeśli nie widzimy żadnej z nich możemy skorzystać z guzika znajdującego się w prawym rogu ekranu i tym samym przeskoczymy do następnej przysługi.

Walka i atrybuty bestii

Na obrazku poniżej widzimy miejsce, dzięki któremu możemy rozpocząć podbój kolejnego regionu w Battle of Beasts. Pamiętajcie, aby zwrócić uwagę na to jaki rodzaj terenu to jest, czy nasze potwory, które aktualnie posiadamy są zdolne na nim skutecznie prowadzić walkę.

Gdy pierwszy raz klikniemy na takie miejsce to otworzy nam się specjalne okno z menu, w którym możemy złożyć naszą Hordę:

Ustawienia hordy

Klikając potwora znajdującego się w górnej części przypisujemy go do hordy, do walki na wybranym terenie. Skład hordy widzimy na dolnej części ekranu. W tym miejscu możemy także karmić i leczyć nasze bestie. Karmienie da im bonus 5%-owy w walce. Widzimy tu również preferowany teren każdej bestii, spójrzcie na ich portrety (prawy, dolny róg). Potwory, które walczą na terenie pasującym do tego, który chcemy podbić dostają bonus 10% tzw. „terrain bonus”.

Aby usunąć potwora z tworzonej hordy musimy kliknąć niebieski „x” położony w prawym, górnym rogu ikony bestii. Po kliknięciu przeniesie się na nowo w górną część okna i może być ponownie przydzielany do innej hordy.

Gdy już jesteśmy zadowoleni ze stworzonej hordy klikamy „Ok”.

W kolejnym oknie otrzymamy opcję, dzięki której możemy przeszpiegować teren, który znalazł się na naszym celowniku. Robiąc to możemy sprawdzić jakie stwory, jakich gatunków i o jakich poziomach czekają na nas na polu walki.

szpiegowanie

Po tym jak uzyskamy tą wiedzę możemy cofnąć się o zmodyfikować wcześniej utworzoną hordę. Ale jeśli nie chcemy dokonywać żadnych zmian to wystarczy kliknąć na guzik rozpoczynający atak i przejść do okna walki.

Przebieg walki

W walce możemy podjąć cztery różne akcje, możemy zawsze wybrać jedną w każdej kolejnej turze.

cztery opcje walki

 • Specjalny Atak – Każdy gatunek posiada specjalne ataki, Smok może zionąć ogniem, dzięki czemu rani większą liczbę przeciwników, a Naga może oczarować przeciwników przez co rzucą się z atakiem na swoich sojuszników.
 • Atak – Używamy podstawowego ataku bestii.
 • Obrona – Zwiększa obronę naszej bestii dając jej większe szansę na obronę przed nadchodzącymi obrażeniami od przeciwnika.
 • Ucieczka – Sprawia, że bestia ucieka z pola walki (oznacza to, że nie może zginać)

Jeśli uciekniemy z pola walki wszystkimi potworami to automatycznie przegrywamy walkę, ale nasi podopieczni pozostaną dzięki temu przy życiu.

Statystyki i punkty atrybutów

Prócz swoich bazowych statystyk nasze potwory posiadają także punkty atrybutów, które otrzymujemy z każdym nowym poziomem i mogą zostać przez nas dowolnie rozdzielane.

Statystyki i punkty atrybutów

W przypadku gdy bestia zdobywa nowy poziom, wzrastają również jej atrybuty. Większość atrybutów wzrasta automatycznie w zależności od rodzaju potwora. Od poziomu 5 możesz jednakże część punktów rozdzielić wedle własnego uznania. Jeśli wokół bestii unosi się zielona mgła oznacza to, że posiada punkty atrybutów do rozdania.

WARTO ZOBACZYĆ  Crazy Penguin Wars: Lista przepisów na broń

Rzadkie potwory możliwe do zdobycia na zaawansowanych poziomach rozpoczynają grę z wyższymi atrybutami niż potwory, które otrzymuje się w początkowym stadium gry.

Klikając na ikonkę „i” w menu kontekstowym, aby móc rozdać otrzymane punkty atrybutów:

Potwory mają cztery, różne atrybuty:

 • Siłę ataku – zwiększa ona obrażenia jakie zadaje potwór w walce
 • Wytrwałość – zwiększa ilość punktów życia jakie posiadają potwory.
 • Prędkość – pozwala naszym potworom zaatakować wcześniej podczas walki, decyduje po prostu o kolejności ataku.
 • Obrona – zmniejsza obrażenia jakie otrzymujemy od przeciwnika.

Leczenie rannych potworów

Punkty życia zranionej bestii regenerują się w miarę upływu czasu. Jeśli nie chcesz czekać tak długo, możesz przyspieszyć leczenie bestii przy pomocy eliksirów leczniczych, które regenerują punkty życia. Jeśli eliksir jest gotowy, nad głową bestii pojawia się odpowiedni symbol, na który możesz kliknąć. Za kilka diamentów możesz również całkowicie wyleczyć potwora. Koszty leczenia zależą od tego ile punktów życia brakuje jeszcze potworowi. Zranione bestie nie mogą brać udziału w walce oraz trenować. Obrażenia nie mają wpływu na samopoczucie poddanych.

Wskrzeszenie (ożywianie) potworów w grze

To normalne, że w trakcie walki w Battle of Beasts ginie jeden bądź większa ilość naszych potworów. Gdy po potyczce powrócimy do swojego gniazda (osady) znajdziemy tam szczątki utraconych bestii, a nad nimi ikonkę czaszki i skrzyżowanych kości. Musimy wtedy na nią kliknąć.

szczątki potwora po walce

Otworzy nam się wtedy okienko z kolejnymi opcjami, między innymi możemy tutaj wybrać, czy chcemy spalić szczątki czy ożywić swojego wojownika.

Palenie szczątków (ikonka łopaty) potwora oznacza nic innego jak pozostawienie go w stanie, hmm, pozostawienie go martwego. Jeśli to zrobimy to zniknie on na dobre.

opcje wskrzeszenia i palenia szczątków

Jeśli jednak wybierzemy opcję ożywienia potwora to możemy przywrócić go do życia. Możemy do tego użyć złota – przywracając mu jeden punkt życia, ale na to będziemy musieli nieco poczekać albo przy pomocy diamentów – w tym przypadku przywrócimy mu maksymalną ilość życia natychmiast, bez konieczności oczekiwania na wskrzeszenie.

wskrzeszenie za monety i diamenty

Uwaga: Mamy tylko 48h godzin na wskrzeszenie potwora po jego śmierci. Zobaczymy odliczający się czas jeśli klikniemy na ikonkę skrzyżowanych kości. Gdy czas upłynie, a my nie podejmiemy żadnej akcji to stracimy potwora na zawsze.

Koszty ożywienia bestii w złocie:

Poziom bestiiKosz ożywieniaPoziom bestiiKosz ożywienia
1134 złota2615.834 złota
2306 złota2716.956 złota
3516 złota2818.116 złota
4764 złota2919.314 złota
51.050 złota3020.550 złota
61.374 złota3121.824 złota
71.736 złota3223.136 złota
82.136 złota3324.486 złota
92.574 złota3425.874 złota
103.050 złota3527.300 złota
113.564 złota3628.764 złota
124.116 złota3730.266 złota
134.706 złota3831.806 złota
145.336 złota3933.384 złota
156.000 złota4035.000 złota
166.704 złota4136.654 złota
177.446 Gold4238.346 złota
188.226 złota4340.076 złota
199.044 złota4441.844 złota
209.900 złota4543.650 złota
2110.794 złota4645.494 złota
2211.726 złota4747.376 złota
2312.696 złota4849.296 złota
2413.704 złota4951.254 złota
2514.750 złota5053.250 złota

Wybiegi, powiększenia i napełnienia obiektów

Na jakich wybiegach w Battle of Beasts moje bestie czują się najlepiej?

Każdy gatunek bestii czuje się najlepiej na określonym rodzaju wybiegu. Barghesty chętnie zamieszkują wybiegi górskie lub wulkaniczne, nie można ich umieścić na równinach czy w lesie. Droższe rodzaje wybiegów zwiększają popularność bestii. Smoka możesz umieścić na równinie, ale na wybiegu wulkanicznym o wiele lepiej się czuje i cieszy naszych poddanych.

Wybiegi w sklepie gry

Ile bestii pasuje do jednego wybiegu?

Bestie potrzebują sporo wolnego miejsca. Dlatego też powinieneś zatroszczyć się o to, aby miały one wystarczająco dużo miejsca na wybiegach w grze Battle of Beasts. Przy każdym wybiegu zaoferowanym w sklepie wyświetlane jest ile miejsca oferuje dla bestii (brązowy symbol wybiegu z liczbą). Symbol ten znajdziesz również przy potworach. W przypadku gdy dany wybieg jest pełny, otrzymujesz od systemu odpowiednią informację o niemożliwości umieszczenia na nim kolejnej bestii i konieczności powiększenia lub zakupu nowego wybiegu.

Każda bestia ma swój ulubiony wybieg

W jaki sposób powiększyć wybiegi?

Posiadane wybiegi można rozbudować za pomocą powiększeń dostępnych w sklepie. Zakupione powiększenie wystarczy umieścić na skraju wybranego wybiegu i gotowe.

Po co są obiekty na wybiegach?

Pochodnia na wybiegIstnieje pięć różnych obiektów na wybiegi:

 • Korytko dzięki któremu można nakarmić wszystkie bestie na wybiegu – jednocześnie, o ile mamy wystarczająco dużo pokarmu.
 • Pochodnia do dyscyplinowania naraz wszystkich bestii na wybiegu.
 • Urządzenia treningowe pozwoli nam trenować bestie. Otwórz w tym celu urządzenie i wybierz bestie przeznaczone do treningu. Jeśli chcesz trenować więcej bestii w tym samym czasie, musisz aktywować kolejne sloty treningowe.

 

Korytka, pochodnie i urządzenia treningowe wymagają doładowań, aby można z nich było skorzystać. Doładowania można zakupić za złoto lub diamenty. Doładowania za diamenty przynoszą więcej punktów doświadczenia.

Jak napełnić przedmioty na wybiegu?

Korytka, pochodnie i urządzenia treningowe wymagają napełnień, aby mogły być używane. Istnieją dwa rodzaje napełnień: normalne napełniane za złoto i napełnianie premium za diamenty. Napełnienia premium przynoszą więcej doświadczenia niż normalne. W przypadku korytek i pochodni bonus otrzymuje gracz, w przypadku urządzeń treningowych trenowana bestia.

Opcje napełniania obiektów

Złoto i kopalnia złota

Złoto to regularna waluta w Battle of Beasts, używamy go do kupowania praktycznie wszystkich budynków, dekoracji, potworów i ulepszeń.
<h3>kopalnia złotaJak zdobywać złoto (zarabiać)?

 • Pobieranie opłaty za czynsz płacony przez poddanych za oddane do ich dyspozycji chaty
 • Przez zdobywanie kolejnych poziomów
 • Przez wykonywanie zadań
 • Przez zdobywanie sukcesów
 • Przez pokonywanie wrogich bestii
 • Przez podbój wrogich i zajętych regionów
 • Przez trybut odbierany regularnie z zajętych krain
 • Przez regularne dochody z kopalni złota, jak tylko zostania aktywowana
 • Przez sprzedaż przedmiotów, których już nie potrzebujesz

Gdy nad budynkami mieszkalnymi pojawi się ikona złotej monety to oznacza, że możemy zacząć zbierać zyski. Podobnie jest kopalniami:

możliwość zbierania złota

Klikając na plusik jak na obrazku poniżej

Możliwość zakupu monet

również możemy zdobyć monety, ale tutaj metoda polega na zamianie dostępnych diamentów na te złot dukaciki

Wymiana diamentów na monety w Banku

Na początku wymieniamy jeden diament na 250 monet. Czy to dobry kurs? Czas pokaże.

Kopalnie odblokujemy dopiero na 17 poziomie, w momencie gdy wybudujemy basztę (wieżę).

Odblokowanie wydobycia w kopalni złota

W jaki sposób otrzymam kopalnię złota i co się w niej robi?

Od samego początku posiadasz na mapie kopalnię, jednakże w pierwszej fazie rozwoju gry nie możesz jej używać. Dopiero po zbudowaniu wieży obronnej kopalnia rozpoczyna pracę. Od tego momentu regularnie możesz odbierać złoto wydobywane przez górników. Początkowo otrzymujesz niewielkie ilości złota, które stopniowo zwiększają się wraz z kolejnymi poziomami.

W jaki sposób moja kopalnia może zostać splądrowana?

Gdy zostaniesz zaatakowany przez innego gracza, który przełamie twoją linię obrony, może on splądrować twą kopalnię. Żeby temu zapobiec, powinieneś regularnie ulepszać wartość twojej wieży obronnej.

Co się dzieje gdy moja kopalnia zostanie splądrowana?

Gracz, który splądruje twoją kopalnię otrzymuje tyle złota, ile zebrałbyś z kopalni od ostatniego splądrowania. Kopalnia zostaje zresetowana do stanu wyjściowego, który wzrasta w powolny sposób.

Czy tracę złoto z konta w przypadku splądrowania mojej kopalni?

Nie, nie tracisz zebranego już złota. Niemniej jednak twoja kopalnia zostaje zresetowana, co oznacza, że przy następnym zbiorze otrzymasz tylko małą, wyjściową ilość złota, która powoli będzie wzrastała.

W jaki sposób mogę splądrować kopalnię innego gracza?

Jeśli atakujesz gracza i wygrywasz z nim, złoto z jego kopalni zostaje automatycznie dopisane do twojego konta.


Gry podobne