Baszta (Wieża Strażnicza) i napadanie innych graczy

Gdy tylko osiągniemy 17-ty poziomie w Battle of Beasts to będziemy w stanie kupić i zbudować Basztę. Znajdziemy ją w sklepie gry w zakładce Budynki → Inne. Koszt zbudowania Baszty to 9 000 sztuk złota. 

Baszta w Battle of Beasts

Baszta odblokowuje nam w grze całkowicie nowe możliwości i dla przykładu dzięki niej możemy rozpocząć produkcję złota w kopalni znajdującej się niedaleko wejścia do naszego miasta. Również otrzymamy możliwość ataków na osady innych graczy, a tym samym będziemy mogli plądrować ich kopalnie złota. Skoro będziemy mogli atakować innych także musimy od tej pory również zadbać o odpowiednią ochronę swojej osady, a przede wszystkim chronić kopalnię złota.

Jak zbierać złoto z kopalni?

Aby zebrać złoto z kopalni kliknijcie na nią jeśli pojawi się tuż nad jej wizerunkiem ikona złotej monety. Nie zbierzecie zbyt wiele złota za pierwszym razem, ale za każdym kolejnym razem dostaniecie coraz więcej i więcej złota. Ilość zbieranego złota się zwiększa dopóki nie splądruje kopalni inny gracz.

Jak zaatakować innych graczy?

Aby rozpocząć atak na innego gracze wejdź do Baszty i tam kliknij na zakładkę „Walka”. Pojawią się przed nami losowo wybrani przeciwnicy (trzech), których możemy zaatakować.

W ciągu jednego dnia możemy walczyć za darmo z pięcioma graczami, dodatkowe walki można dokupić za diamenty.

Jak bronić kopalni i osady?

Jeśli zostaniemy zaatakowani przez innego gracza to system gry sam wygeneruje potwory, które będą broniły baszty. Potwory bronią nas i walczą z siłą taką jaką posiadamy w Baszcie, jeśli nasza Siła to 135 to broniące nas potwory będą miały następujące atrybuty:

  • 135 do Ataku
  • 135 do Obrony
  • 135 do Prędkości
  • 135 do Wytrwałości

Siła Baszty pochodzi z bazowej siły Baszty plus doliczany hest bonus potworów. Możemy zwiększyć Siłę ulepszając basztę, zwiększając bonus od potworów poprzez zdobywanie nowych poziomów potworów i rozdawanie punktów atrybutów.