Qublix Games prezentuje nam na Facebooku kolejną logiczną łamigłówkę jaką jest gra Ballisto, która w dużej mierze przypomina Nam wcześniej omawianą grę Paper Pears Saga, czyli połączenie starego, dobrze znanego Arkanoida z niektórymi elementami gier w kulki, gdzie strzelamy do elementów na planszy z położonej na górnej części ekranu armatki.

Wydawałoby się, że tematyka podobnych gier została w pełni wyczerpana, ale tutaj mamy kolejny przykład jak skopiować mechanikę rządzącą jedną grą do innej przy równoczesnej zmiany oprawy graficznej, która i tym razem jest równie kolorowa co kosmiczne, a może i źle się wyraziłem – robotyczna. Tak czy inaczej, zasady Nam są doskonale znane, na górnej części ekranu położono armatkę strzelającą piłeczkami, które wykierowane na planszę u dołu mają wyeliminować wszystkie kostki oznaczone kolorem czerwonym. Reszta jest zazwyczaj niebieska, więc łatwo wszystko odróżnić, choć i zobaczycie dodatkowe elementy oznaczone kolorem różowym, pojawiają się w losowych miejscach i jeśli lecąca kulka tam uderzy to otrzymamy dzięki temu jakiś tam bonus, głównie dodatkowe punkty.


Ballisto mapa poziomów

Aby z sukcesem przejść do następnej rundy w Ballisto musimy zdobyć na tyle dużo punktów, aby zdobyć co najmniej jedną z maksymalnie trzech gwiazdek. Dodatkowo musimy uważać, aby udało nam się zbić wszystkie czerwone elementy zanim skończą Nam się dostępne kulki, których ilość widzimy z lewej strony w dolnym rogu. Jeśli ktoś dobrze planuje każdy strzał to na samym dole ekranu lata specjalny kocioł i w przypadku gdy wystrzelona przez Nas kula wpadnie do niego to zostaje nam zwrócona przez co zyskujemy tak jakby kolejną, dodatkową możliwość strzału.

WARTO ZOBACZYĆ  Solitaire Safari - pasjans w afrykańskim buszu

Dziwne jest tylko to, że na jedną grę zabierane jest nam życie i nie ważne czy wygramy, czy przegramy, po prostu pobierane jest z Naszego konta, ale pocieszenie w tym wypadku jest jedno, zawsze mamy ich kilka na początku i co pewien czas się odnawiają. Dodatkowe życia można oczywiście dokupić za walutę premium (Cash), albo poprosić o nie znajomych. Za zwykłą walutę gry, którą zarabiamy normalnie podczas zabawy możemy przed każdą rudną zakupić dodatkowe power-upy, a ich dostępna liczba uzależniona jest od Naszego postępu w grze. Niestety już w trakcie trwania gry dodatkowe bonusy opłacimy jedynie walutą premium.


gravity mode

Wracając do samej zabawy to w grze Ballisto jeśli już pozbędziemy się wszystkich czerwonych elementów to zaczyna się tzw. tryb Gravity, w którym ostatnia lecąca kula, która de facto zbiła ostatnią płytkę w odcieniu znienawidzonej czerwieni, może spaść do jednego z kotłów na dole i w zależności od tego, który to będzie to my otrzymamy dodatkowe punkty. Oczywiście te na środku, albo najbliżej środka są najbardziej opłacalne.

piłeczka w akcji ballisto na facebooku gra

Podsumowując gra Ballisto oprócz grafiki nie różni się praktycznie niczym od poprzedników i mam tutaj na myśli Papa Pears Saga. Niestety wielu deweloperów gier online nie ma po prostu konkretnych pomysłów na coś nowego i stara się kopiować sprawdzone rozwiązania, ale czy taka jest droga do sukcesu?


Gry podobne