Gra Bajkowa Zagroda to najnowsza propozycja gry przeglądarkowej na portalu nasza klasa od twórców takich gier jak gra Modnisia, Kraina Magii i Ostateczna Rozgrywka, również publikowanych na owym serwisie. Na początku naszej przygody musimy wybrać jednego z sześciu zwierzaków, który będzie nas reprezentował w dalszej rozgrywce: Jenota, Psa, Kotka, Zająca, Pandę i coś w stylu wrednego kota, prawdopodobnie chodzi o panterę. Po naszej decyzji musimy tylko wybrać imię, ale równie dobrze można zdecydować się na proponowaną nazwę. Następnie dowiadujemy się o tym, że dostaliśmy własną działkę, później wita nas postać którą wybraliśmy i zaczyna się swoistego rodzaju tutorial.


gra bajkowa zagroda 1

Na pierwszy rzut oka widać, że gra Bajkowa Zagroda to nic innego jak kolejna przeglądarkowa gra farmerska. Zajmiemy się przygotowaniem grządek po różnego rodzaju uprawy, a także późniejszą pielęgnacją wcześniej zasadzonych roślin. Nasiona jak i elementy dekoracyjne możemy zakupić w sklepie, albo użyć te uwcześnie wyhodowane. Możemy równie dobrze z zyskiem sprzedawać zebrane plony i dobrze na tym zarobić. Ale uwaga, niektóre nasiona, warzywa czy owoce potrzebne są do karmienia naszych zwierząt. Właśnie tak, można oprócz sadzenia roślin hodować krowy, kury itp. Każda z posadzonych roślin ma określony czas dojrzewania i mamy także pewien przedział czasu, aby, gdy są już dojrzałe je zebrać.

Ku mojemu zaskoczeniu gra Bajkowa Zagroda nie posiada ograniczeń znanych choćby z Leśna Przygoda, chodzi mi o system energii. Tutaj nasze działania określa posiadana przez nas kwota pieniędzy i pole jakie możemy zasiać. Ale nie ma o co się bać w okolicy jest wiele miejsc, które możemy zagospodarować, ale po wcześniejszym uprzątnięciu jak staw, cmentarzysko i wysuszony las. To wszystko może być nasze, ale po kliknięciu na dane pola zobaczymy jakie wymagania należy spełniać, aby zawładną kolejnym kawałkiem ziemi.


gra bajkowa zagroda 2

Wydaje Wam się, że mimo to i tam mamy na początku bardzo dużo miejsca, ale postawcie oprócz roślin parę zwierząt i dorzućcie dekoracje, a już zmaleje nasz mały świat farmera. Dodatkowo w sklepie gry również można kupić opcję rozszerzenia naszej farmy, ale także nowe rodzaje domków, maszyny rolnicze i te czysto ozdobne. Najciekawszą opcją jest chyba stawianie fabryk, inwestycja spora, ale i opłacalna, ale jeśli już postawimy określoną fabrykę, jak np. wytwórnia soków to trzeba zacząć myśleć o sadzeniu na grządkach dużej ilości marchwi, bo bez niej soki nie będzie. Dalej uważasz, że masz sporo miejsca?

Całości gry na nk Bajkowa Zagroda umilą nam liczne zadania, które na początku będą tak zaprojektowane, aby nas uczyły, a przy tym dostaniemy niezły zastrzyk gotówki, przedmiotów i roślin, zwierząt także. Niektóre zadania musimy wypełnić, aby po prostu iść dalej z rozwojem naszej farmy. Zarówno za sadzenie, zbieranie, budowanie, sprzątanie i wykonywanie zadań otrzymujemy oprócz nagród troszkę doświadczenia. W miarę jego przyrostu dostaniemy większe możliwości, lepsze budynki i bardziej dochodowe zwierzęta czy rośliny.


gra bajkowa zagroda 3

Dla fanatyków różnego rodzaju ułatwień i dla tych z grubym portfelem znajdzie się tutaj mnóstwo funkcji i przedmiotów Premium. Pozyskać możemy specjalnych pomocników jak siewca, zbieracz, hodowca i robotnik, którzy żwawo będą pracować nawet podczas naszej nieobecności. Pozbierają za nas plony, posadzą za nas nową serię roślin, a także dopilnują naszych zwierząt czy fabryk. Równie dobrze możemy zakupić maszyny rolnicze, jak spychacz, traktor czy siewnik, które dadzą nam możliwość wykonywania tej samej czynności na kilku polach jednocześnie.  Dla tych niecierpliwych, którzy nie chcą bezczynnie patrzeć się jak rosną roślinki po kilka godzin przygotowano nawóz, który znacznie przyśpieszy proces wzrostu.

W grze Bajkowa Zagroda przygotowano także inne rozgrywki jak koło fortuny, za 100 złota możemy raz dziennie niż zakręcić, ale czasem może paść bardzo cenna nagroda. Jeśli chcecie pokręcić więcej niż raz dziennie to gra wymaga do tego waluty Premium, kryształy.

gra bajkowa zagroda 4

Jak każda gra tego typu na naszej klasie tak i gra Bajkowa Zagroda posiada całkiem sporo wbudowanych elementów społecznościowych jak wysyłanie prezentów znajomym czy ich odwiedzanie, gdzie możemy podlać im długo wyczekiwane roślinki. Takie akcje mogą przynieść współmierne korzyści bo gracze często się odwdzięczają takimi samymi czynnościami.

Grafika w grze jest na przyzwoitym poziomie, nie ma strasznie wielu mulących animacji, a i inne projekty roślin, drzew i zwierząt nie są oczojebne i przyciągają wzrok. Problem jest tylko jeden, jest to kolejna gra farmerska, których nasz rynek ma już dość.


Gry podobne