No i kolejna gra na portalu społecznościowym nasza klasa stanęła przede mną, aby ją opisać. Tym razem jest to typowa gra farmerska Bajeczne Królestwo, gdzie krok po kroku będziemy robić to co każe nam tutorial, a to tylko po to, aby przejść dalej. Nie ma tutaj znanych nam dobrze poziomów, są za to zamienniki, tzw. epizody i aby przejść z jednego do następnego musimy spełnić określone wymagania, a dokładnie musimy wykonać wszystko w epizodów wcześniejszych. Może i troszkę zakręciłem, ale w rzeczywistości jest to o wiele łatwiejsze. To na co powinniśmy od samego starty zwrócić swoją uwagę to wskaźnik zwany w grze na nk Bajeczne Królestwo jako „bajeczność”, podnieść go można na różne sposoby, ale przede wszystkim liczą się tutaj umieszczone w naszym królestwie elementy, które zwiększają bajeczność.

Zresztą wszystko jest ładnie opisane, każdy przedmiot, budynek itp., więc spokojnie sobie z tym poradzicie. Teraz pytanie: na grzyba komu ta bajeczność? Otóż to właśnie dzięki temu wskaźnikowi możemy zapraszać coraz to nowe postaci do naszego bajkowego królestwa. W sumie nie można oprzeć się wrażeniu, że gra Bajeczne Królestwo jest dedykowana głównie dla małych dzieci, znajdziecie tutaj dobrze znane postacie baśniowe jak kransal, Królewna Śnieżka, jenorożca czy też różnego rodzaje skrzaty. Dodatkowo może do nas zawitać albo słodki Czerwony Kapturek, albo zły Czarnoksiężnik. To dopiero początek tej listy bo w miarę naszego rozwoju będzie ich coraz więcej, więc tylko uśmiech pojawi się na ustach tysięcy dzieci. Zauważcie także, że niekiedy ważne jest jaką aktualnie postać wybierzemy, bo to właśnie niektóre z nich są głównym wymogiem do odblokowania kolejnych epizodów.


Wróćmy może do farmerskiej części gry Bajeczne Królestwo, chodzi o to, że z początku jest łatwo, wszystko prezentuje się miło i wygodnie, ale co w dalszych etapach nas czeka? Co jeśli rozrośnie się nasze pole do ogromnych rozmiarów? Nic, po prostu normalne jest, że sami nie poradzimy sobie ze wszystkim, dlatego trzeba rozbudować nasze królestwo o budynki mieszkalne, gdzie zamieszkają nowi obywatele, a co za tym idzie więcej rąk do pracy.

Z pewnością dużym ułatwieniem jest możliwość grania w grę Bajeczne Królestwo na pełnym ekranie, pozwoli nam mieć to wgląd na każdy element w grze. Dodatkowo piękna grafika, cudowne animacje na pewno nie pozwolą nam się nudzić. Z elementów społecznościowych możemy wyróżnić tutaj możliwość obdarowywania znajomych prezentami, a także odwiedzanie ich na ich ogrodach, aby pomóc w codziennych czynnościach.  


Gry podobne