ModernMom, Grab.com i 6waves Lolapps nawiązały współpracę, aby stworzyć symulator opieki nad dziećmi, który skupia się również na potrzebach matek. Gra nazywa się Baby & Me, przy pierwszym uruchomieniu gry, będziesz mógł nazwać swoje dziecko, chociaż nie nie można wybrać płci dziecka, a raczej kolor pakietu u bociana to i tak będzie wiadomo czy to chłopak czy dziewczyna. Dziecko dostaniemy bezpośrednio do domu, będzie brudne i to już pierwszy stres dla każdej mamy, ale będziemy podejmować tutaj naprawdę ważne decyzje, a interakcje z dzieckiem będą bardzo bliskie. Na początek warto zadbać dobrze o swoje dziecko, dla lepszego wglądu możemy przybliżyć widok jednym kliknięciem. Indywidualne przyciski w menu pozwalają na zmianę pieluchy, kąpiel lub na karmienie i dopiero gdy podstawowe potrzeby naszego dziecko zostaną spełnione to będziemy mogli zając się innymi zajęciami jak kolorowanie itd. Znajdziemy tutaj mnóstwo mini gier, dość zabawnych jak mycie twarzy dziecka z brudu czy klikanie myszką w rytm czkawki dziecka.Oczywiście nie wszystko jest tak proste jak się wydaje,  musimy zadbać o nowe pieluchy, świeże mydło aby nasze dziecko czułu się jak najlepiej. Jak w wielu grach społecznościowych możemy zbierać przeróżne kolekcje, które będą dawać nam przedmioty potrzebne do wytworzenia innych lepszych, im lepsze rzeczy stworzymy tym nasze dziecko będzie radośniejsze i nie będzie wymagało tak częstej opieki niż zwykle.

Nasze dziecko można także doprowadzić do drzemki, co pozwala do ośmiu godzin spokoju ( na początku gry). Ale co z samą matką? Ciągle tylko zajmować ma się dzieckiem? Nie, otóż każda mama dostaje własny pokój wypoczynkowy, gdzie można oglądać filmy z ModernMom, albo zakupić luksusowe przedmioty w celu ulepszenia naszej postaci. Można skorzystać z zautomatyzowanego procesu lub poprostu wybrać się na zakupy i poszaleć za monety, które zarobiliśmy w grze. Można nawet zmienić wygląd poprzez zakup nowego ubrania i akcesorii.


System zadań jest dość dobrze rozbudowany i daje nam więcej doświadczenia. Można także planować imprezy i wydarzenia we własnym domu lub lokalnej restauracji. Można także poświęcić troszkę energii na podróż na plażę itp.  Oczywiście nie zabraknie tutaj elementów społecznościowych jak zabieranie dziecka do naszych przyjaciół, pomagać im w sprzątaniu domu lub możliwość rozmowy na czacie w czasie rzeczywistym.

Baby & Me głównie kierowana jest do młodych matek, które chcą choć troszkę poznać wady i zalety macierzyństwa, a także obowiązki jakie się z tym wiążą. Całość gry jest dostępna na portalu facebook.

 Gry podobne