Avatar Star jest grą multiplayer 3D z wyraźny akcentem charakterystycznym dla animowanych strzelanek online. Sam wygląd postaci jest tak przesłodzony, że już sam nie wiem czy to gra dla dzieci czy ostry shooter z krwią, rozrywanymi kończynami itp. Choć na taki się nie zapowiada, ale sądzę, że powinienem przyjrzeć się jemy z bliska. Jak w wielu innych grach z tego gatunku tak i tutaj odnajdziemy mnóstwo trybów gry jak Team Death Match, King of the Hill i Domination. Większość z nich powinniście kojarzyć, a jak nie to zawsze można sprawdzić co w sobie kryją na własnej skórze, za darmo, a wystarczy tylko pobrać klienta, zainstalować i cieszyć się pełnym dostępem do 100% zawartości gry.

Avatar Star – recenzja

Po zainstalowaniu i logowaniu do gry Avatar Star mamy możliwość stworzenia swojej pierwszej postaci. Może to być ulubiony bohater z bajki, albo wymarzony chłopak z naszych snów. Później pozostaje nam wybranie jednej z trzech grywalnych klas postaci: Gunner, Guardian albo Asssasin. Każda z tych klas spełnia unikalną rolę i posiada specjalne zdolności pozwalając nam na nieco inny gameplay przy każdej zmianie postaci z jednej klasy na inną. Po wybraniu klasy możemy zabierać się za wykańczanie naszej postaci, pod względem wyglądu. Po tym wszystkim wybieramy imię i wskakujemy od razu do akcji.


świat gry

Teraz kiedy nasza postać jest już gotowa to możemy zanurzyć się w fantastycznej zabawie przy nieskończonych możliwościach personalizacji postaci poprzez tzw. Avatar Card. Te kart mogą zostać zakupione przez CC, albo za pomocą Medali i pozwolą nam przemienić swoją postać w cokolwiek tylko zapragniemy, a jedynym naszym ograniczeniem będzie tylko wyobraźnia i niebo nad naszymi głowami.

Aby zaczęło się dziać coś konkretnego musimy w Avatar Star użyć guzika Start Game, który znajdziecie w górnym, lewym rogi ekranu. Później wybieramy tryb zabawy i czekamy w kolejce, aż system dopasuje nam przeciwników wciskając przy okazji Enter. Po zakończonej walce zostaniem nam ukazanych dziewięć kart, które kryją losowe nagrody i przedmioty. Będziemy mogli wybierać od jednej do pięciu kart z w/w puli, a ich ilość zależy od naszych osiągnięć podczas ostatniego meczu. Im będziemy lepsi, wydajniejsi tym więcej kart system pozwoli nam wybrać. Po tym wyborze pokaże nam się podsumowanie rundy, wszystkie zdobyte punktu po stronie obu drużyn jak i całkowita ilość doświadczenia i złota jakie udało nam się wywalczyć.


Jeśli chodzi o progresję w grze to Avatar Star nie prezentuje sobą żadnych unikalnych rozwiązań, a gracze w trakcie gry standardowo odblokowują punkty umiejętności, nowe misje i zyskuje wyższe staty – a wystarczy wspiąć się na kolejny poziom. Choć punkty umiejętności przyznawane są co dwa poziomy. Ale nie ma co się martwić ze zainwestujemy je w niewłaściwe umiejętności, zawsze mamy możliwość resetu za niewielką dozę złota.

Każda broń w trakcie zabawy może zostać ulepszona, co zwiększy na stałe jej skuteczność i zadawane przez nią obrażenia. Jednak istnieje możliwość zniszczenia broni w trakcie tego procesu. Ale jeśli zbierzemy odpowiednią ilość doświadczenia zwanego tutaj „Enhancement EXP” to, o ile jest full, mamy zawsze 100% pewności, że się uda. Jednak oprócz broni w Avatar Star można również ulepszać postać poprzez wkładanie klejnotów do Karty Postaci, które zdobędziemy w misjach i po ukończonych walkach. Doda to nam dodatkowych punktów do statystyk, do staminy, witalności, uzbrojenia i do regeneracji życia (wszystko zależy od rodzaju posiadanych klejnotów).


Misje nagrodzą nas całą masą nagród, oczywiście po ich pozytywnym zakończeniu, będą to zarówno klejnoty, materiały czy też broń. Jednocześnie możemy mieć aktywnych do pięciu misji, więc nie aktywujcie za wiele nowych bo wtedy przepadną stare. W grze Avatar Star występują również cykliczne misje zwane „Battlefield”, które dodawane są do naszego konta codziennie, albo raz na tydzień, ale zawsze dzięki nim będzie okazja zdobyć dodatkowe złoto, doświadczenie i medale. Misje „Battlefield” występują w dwóch różnych poziomach trudności – normalnym i elitarnym, więc jeśli czujecie się na siłach to warto wykonywać te elitarne, aby uzyskać maksimum korzyści.


Gry podobne