Aeria Games przygotowała dla Nas nową grę MMO Aura Kingdom, która jest zupełnie darmowym tytułem stworzonym przez X-Legend (Eden Eternal). Gra oferuje nam wspaniąłą grafikę w stylu anime, szeroki wybór broni i klas postaci, a także rozbudowany system kompanów sterowanych przez AI. Bystre oko szybko zauważy podobieństwa do Fantasy Frontier, gry serwowanej u Naszych azjatyckich sąsiadów. Dlaczego? Bo Aura Kingdom i Fantasy Frontier to jedna i ta sama gra, ale jak wiadomo europejska wersja musiała się czymś wyróżniać.

Najbardziej zachwycił mnie świat gry, gdzie przyłożono się do detali, stworzono nam egzotyczne lokacje, ciekawe potwory i interesujące postacie. Animacje dodają do tego nieco pikanterii co w połączeniu z całą resztą pozwala nam czerpać maksimum przyjemności z eksploracji, walki itp.


Unikany system broni oparty o klasy postaci pozwala graczom wybierać spośród ośmiu dyscyplin, a każda z nich posiada unikalny zestaw zarówno aktywnych jak i pasywnych skilli. W trakcie naszego awansu dostajemy możliwość przyłączenia do postaci drugiej broni, która z pierwszą potrafi stworzyć unikalną kombinację i odblokowuje się tym samym specjalny kombos. Pośród setek broni, w Aura Kingdom znajdziemy wielkie topory, a nawet futurystyczne działka, miecze i pistolety, magiczne laski i harfy…

 

Aura Kingdom


 

Podczas swojej przygody na swojej drodze napotkamy specjalnych kompanów, a pośród nich znajdziemy bohaterów doskonale nam znanych z licznych mitów z całego świata, spotkamy Herkulesa, Ifrit, Walkirie i Mizukume. Każdy kompan ma swoje statystyki decydujące o skuteczności w walki jak i kilka specjalnych umiejętności. Dodatkowo odblokowują się nam specjalne kombosy, a wszystko dzięki kombinacji posiadanych kompanów i broni. Ciekawe jest to, że przy systemie takich towarzyszy, owe postaci AI pamiętają szczegóły naszych przygód i rozmów z innymi graczami co sprawia, że za każdym razem z Nami rośni inna, odmienna osobowość – o ile łapiecie co mam na myśli.

Aura Kingdom oferuje nam krajobrazy natury w formie 3D, a cały świat może być eksplorowany zarówno wertykalnie jak i horyzontalnie. Podwójne skoki, wspinaczki i wielkie wieże – to wszystko daje nam możliwość spoglądania na świat z góry, czasami z naprawdę wielkich wysokości. Same potwory/mobki mają różne kształty, rozmiary wliczając w to kolosalne bossy. Gracze mogą również przemierzać krainy na swoich wierzchowcach, a wiele z nich posłużą nam również do walki.


 

Aura Kingdom Core Spirit

 

Gracze dostają tutaj również całą masę opcję pozwalających na indywidualną personalizację wyglądu, zachowania postaci jak i poprawienia jej wydajności. Dodatkowo system kostiumów pozwala nam dobrać coś odpowiedniego do każdej sytuacji (coś idealnego dla kobiet), a niekiedy odpowiedni strój pozwoli nam na boost statystyk. Pomijając różnorodniejszy w całym sprzęcie każda broń klasowa pozwala nam na różny styl gry i unikalne drzewko umiejętności.

Sam świat gry, środowisko które nas otacza ciągle się zmienia, a i zwiedzić wszystkiego nie jesteśmy w stanie. Więc niekiedy znane nam miejsca okażą się zupełnie obce i to jest jeden z powodów, dla których chętnie pogram w Aura Kingdom. Dodatkowo jeśli znudzą nam się kolejne lochy czy walka z potworami to możemy wejść na arenę PvP i sprać kilka tyłków innym graczom.


Gry podobne