Arcane Hearts to nowa przeglądarkowa gra MMORPG ze stajni studia Z8Games. Jest zupełnie darmowa i oferuje nam walki w czasie rzeczywistym, a fabuła całej gry została osadzona w średniowiecznym świecie fantasy, pełnym magii i majestatycznych rycerzy. Ludzie i rasa Elim od zawsze byli pogrążeni w wojnach i do teraz nic w tym temacie się nie zmieniło – krew obu ras płynie rzekami, a Nasza przygoda dopiero się zaczyna.

Dawno temu Elims postanowili pozbyć się ludzi raz na zawsze. Dlaczego? Od dawna ta tajemnicza rasa strzegła kontynentu Eldline, na który pewnego dnia przybyli ludzie i zmusili do wycofania się Elims na jego granice. Ludzie nauczyli się od nich tajemniczej magii, ale moc ich owładnęła i zapragnęli mieć ją tylko dla siebie. Za karę Elims postanowili dręczyć w snach swoich oprawców!


Król rasy Elims postanowił jednak pewnego dnia zbliżyć się do Belkaroida (króla ludzi), aby wynegocjować przyjazne warunki pokoju, ale został podstępnie zabity, a ludzie następnie najechali na ziemie Elim, czyniąc ze wszystkich niewolników i kradnąc ich mod. W odpowiedzi na to Elims porwali córkę Belkaroida i tuż po tym jak każdy ojciec, król ludzi zaczął despotycznie szukać córki zabijając przy tym każdego członka „wrogiej rasy” jakiego spotkał na swojej drodze. Jednak mimo swoich starań nie potrafił pomóc córce.

Jednak to nie wszystko. Córka króla ludzi została przemieniona w hybrydę, stała się pół człowiekiem pół elimką i po praniu mózgu ogłoszono ją królową Elim. Teraz jest już dorosła i poprowadzi swój lud przeciwko ludziom. Belkaroid został zdradzony wśród swoich i bezczelnie zamordowany. Wszystkie te wydarzenia sprowadzają mroczną erę na ludzi i nic już nie będzie tak jak kiedyś…

Gracze w grze Arcane Hearts mogą wybierać czy chcą zostać wojownikami, magami czy szamanami. Wojownik ma szeroki wachlarz uzbrojenia i przedmiotów pozwalających mu zarówno skutecznie atakować jak i bronić się w każdej sytuacji. Magowie są mistrzami czarnej magii i potrafią zniewolić wroga przy użyciu pojedynczego zaklęcia. Mogą atakować na wielkie odległości rzucając zaklęcia ognia, wody, wiatru i ziemi. Szamani są ściśle powiązani z naturą i są najbardziej wszechstronną klasą w grze. Mogą atakować przeciwnika zarówno z bliska jak i z dystansu, a także posiadają wszystkie przydatne umiejętności potrzebne do leczenia i buffowania znajomych. Mogą za pomocą swojej magii natury przywoływać Dart Trees, albo uderzyć we wroga piorunem.


Arcane Hearts zmusza nowych graczy do podróży, w trakcie której muszą odzyskać swoją duszę. Zaangażujemy się w liczne walki w czasie rzeczywistym, a to pozwoli nam zdobyć doświadczenie i rozwijać naszą postać. Do wyboru oddano nam wiele lokacji, w których wykazać się możemy chwałą i bohaterstwem, mamy liczne dungeony, jaskinie i tajemnicze miasta/krainy. Staniemy przed setkami różnych misji i rozwiniemy jak to tylko możliwe swoje drzewko umiejętności. Jednak jeśli nie będziemy chcieli dzielić tego świata samotnie to możemy dołączyć do gildii, walczyć razem z nimi w wojna, albo szykować na innych ogromne oblężenia.

Mimo, że jest to gra via www to niczym nie odbiega od pełnoprawnych gier MMORPG naszpikowanych potężną zawartością.  Gry podobne