Aphelion Online to kolejna, darmowa gra MMORPG 2D na polskim rynku, gdzie dostajemy możliwość eksploracji świata fantasy, a naszą pierwszą czynnością jaką należy wykonać to wybór klasy, która będzie bezpośrednio zależała od dobranej frakcji. Frakcja tutaj to nic innego jak przynależność do jednego z miast: Alenthar albo Endurion. A mieście dobra Alenthar do wyboru oddano nam takie klasy postaci jak Wojownik, Paladyn, Ninja, Mnich i Łucznik, podczas gdy w wypełnionym złą mocą mieście Endurion znajdziemy postacie takie jak: Opętaniec, Wampir, Wilkołak, Łowca i Nekromancer.Jak to zwykle bywa w grach MMORPG w zależności od naszego wyboru uzyskujemy zestaw unikalnych zdolności, tudzież zwanych skillami. Ostatnią rzeczą jaką należy wykonać, aby przejść do właściwej rozgrywki zostaje wybór imienia dla naszego awatara.


Recenzja gry Aphelion Online

Gdy już założymy naszą pierwszą postać w grze Aphelion Online to zaczynamy zabawę na całego. Szybko zorientujecie się, że wokół Waszego miasta czyha wiele niebezpieczeństw. Panoszą się tam potwory, których eliminacja staje się naszym głównym zadaniem. W ten sposób zdobywamy potrzebne doświadczenie do lewelowania naszej postaci, a co za tym idzie do jej rozwoju i podnoszenia każdej ze statystyk. Szeroki wybór różnych klas postaci z jakim spotkaliśmy się zaraz po pierwszym logowaniu daje nam ogromne możliwości. Możemy polegać na swojej sile, gdzie w bezpośrednich starciach będziemy wykaszać stwora za stworem, ale gdy wybierzemy Łucznika to poczujemy się jak elf atakujący z dystansu, ale na odległość walczą również postacie wykorzystujące magię, więc jak widzicie opcji jest wiele, a to jak my przejdziemy przez tajemniczy świat gry Aphelion Online zależy tylko od nas samych, od poczynionych od samego początku wyborów.

1 (1)

Oczywiście, aby nasz rozwój przebiegał dynamicznie musimy skupić się na zarabianiu pieniędzy. Najlepiej chyba dorobić się na zabijaniu potworów bo i ich części możemy sprzedać, a czasem po ich zlikwidowaniu zostanie na ziemi kupka pieniędzy, które możemy zebrać i przeznaczyć na to co będzie nam w danej chwili potrzebne. Dla tych, którzy wiedzą, że ciężką pracą ludzie się bogacą przygotowano zestaw prac, dzięki których równie dobrze można się wzbogacić. Można zatrudnić się do pracy w kopalni, łowić ryby czy zostać po prostu drwalem. Dla tych co kochają polską wieś polecam także dojenie krów.
Kiedy już w grze Aphelion Online dorobimy się odpowiedniej kwoty to możemy ruszać na zakupy, po potrzebny ekwipunek jak miecze i zbroje, bo to właśnie one dodają sporo punktów do atrybutów naszej postaci, oczywiście idealnie dobrane mogą całkiem nieźle wpłynąć na rozwój rozgrywki.


Jak w innych grach MMORPG nie warto grać na własną rękę, tutaj z pomocą może przyjść nam gildia, którą można założyć samemu, albo dołączyć do już istniejące. Niestety za założenie gildii trzeba zapłacić jak i również poniesiemy nie małe koszty chcąc wstąpić do już istniejącego ugrupowania, gdyż potrzebny nam będzie wtedy bilet, który znajdziemy u handlarza.

Pewnie czekacie na jakieś informacje o walce w grze Aphelion Online. Oczywiście PvP tutaj istnieje, ale musicie przedtem zdobyć co najmniej 10 poziom. Jeśli pokonamy innego gracza w walce to zdobędziemy punkty rankingowe, ale tylko wtedy gdy przeciwnik nie należał do naszej frakcji, czyli dobro może zabijać zło i na odwrót. Jeśli zabijemy swojego to również dostaniemy punkty, ale już nie takie dobre, bo będą to punkty morderstwa, więc nie ma się czym chwali


Gra Aphelion Online na pewno jest ciekawą propozycją o ile lubicie gry w stylu Tibia bo na trójwymiarową grafikę tutaj liczyć nie można, ale jak pozna się podstawy rozgrywki to po pewnym czasie można wpaść w wir świetnej zabawy, gorąco polecam choćby do przetestowania.


Gry podobne