Gra Anno: Build an Empire to kolejna gra z popularnej serii ekonomicznych strategii które cieszą nas już od ponad 17 lat. Tym razem jednak bawimy się na urządzeniach mobilnych i tutaj pierwszy raz mogliśmy ją ujrzeć na iOS, podczas gdy dopiero od kilku dni dostępna jest także na Google Play, aby cieszyć wszystkich ekonomów na urządzeniach z systemem Android.

Opis gry Anno: Build an Empire

Gracze przenoszą się na odległe ziemie, które dopiero co są kolonizowane, więc przed Nami pojawia się trudne zadanie – musimy zbudować kolonię i to nie rozbudowywać, ale stworzyć ją od samego początku. Nie wystarczy postawić kilka budynków i każdą decyzję należy trzy razy przemyśleć, ale wszystko co tworzymy każdego dnia funkcjonalnie działało i co najważniejsze – sprawnie.


Wnieś wspaniałą metropolię

W naszej wiosce zaczniemy od pozyskiwania kolejnych surowców i materiałów, które następnie trzeba będzie przerabiać na kolejne produkty, ale tak które mogą w dużej mierze zaspokoić potrzeby wszystkich mieszkańców. Muszą oni przecież gdzieś mieszkać, spać czy się modlić, a co najważniejsze – muszą oni coś jeść.

W miarę naszego rozwoju będziemy mieli nadwyżki produkcyjne, ale wtedy pojawi się możliwość handlowania, a to doprowadzi do samych początków dyplomacji, gdyż niewątpliwie zaczniemy coraz częściej komunikować się z innymi graczami. Dodatkowo w miarę czasu będziemy otrzymywali dostęp do kolejnych wysp, do nieodkrytych części świata gry. Podobnie jak w przypadku Anno Online, każda wyspa to nie tylko nowe wyzwania, ale i surowce, a co za tym idzie produkty, które możemy tworzyć i którymi będziemy handlować.


Graj razem ze znajomymi

Wyspy w Anno: Build an Empire leżą w dość sporej odległości od siebie, więc przetransportowanie surowców z jednej na drugą będzie nie lada wyzwaniem. Aby to wszystko usprawnić potrzebować będziemy flotę morską, którą de facto również należy zbudować. W sumie do tej pory udało mi się naliczyć ponad sześćdziesiąt różnych surowców, a z opisu twórców gry wynika, że do zbudowania mamy 150 budynków, z których każdy ma odmienne przeznaczenie.

Graficznie rozgrywka przeniesie nas do świata rodem z 17-tego wieku naszej ery, w dużym stopniu Anno: Build an Empire przypomina swoim projektem The Settlers Online czy też inne gry z serii Anno.


Pobierz grę za darmo na Androida.


Gry podobne