Gra Animal Jam to przyjazna dzieciom gra przeglądarkowa, która wyraźnie prezentuje styl czysto edukacyjny. Za pomysł na stworzenie gry odpowiada studio National Geographic, ale sama aplikacja posiada wiele podobieństw do innych gier online kierowanych do najmłodszych. Po utworzeniu bezpłatnego konta gracze mogą wybrać jedną z kilku uroczych, ale nieco kanciastych zwierząt, tego wizerunku będziemy używali jako awatara. Krótki tutorial wyjaśni nam zasady poruszania się i sposoby na zmianę koloru zwierzaka jak i jego ogólnego wyglądu.

Po tym wprowadzeniu do gry Animal Jam czujmy się wolni, możemy wtedy eksplorować wiele różnych ziem, które tworzą świat Jamaa. Każda strefa posiada swoją własną grę, niektóre z nich mają czystą tematykę związaną ze zwierzakami, inne troszkę mniej. Wybór jest całkiem spory, są także gry przypominające te o ukrytych obiektach, a także wiele innych. Jeśli zdobędziemy pokaźną ilość punktów to zostaniemy nagrodzeniu klejnotami, regularną walutą gry. Tych kamieni będziemy potrzebowali, aby od podstaw zbudować swoje legowiska, przecież jak każde zwierze musimy mieć coś co nazwiemy domem. To miejsce możemy udekorować dzięki szerokiemu wyborowi mebli, dekoracji i innych elementów. Możemy nawet dostosować muzykę, która nam będzie grała gdy wylegujemy się w naszym legowisku. W dalszym etapie gry Animal Jam możemy nabywać o wiele lepsze, większe domy, można ich mieć nawet kilka jednocześnie, a następnie w prosty sposób przełączać między nimi.


animal jam 003

Mniejsze zwierzęta możemy zakupić i personalizować i trzymać jako chowańce. To może być troszkę dziwne, ale jest ciekawe. Cała reszta w tym gameplay'u łączy się w wielki element społecznościowy, możemy dołączać innych graczy do listy naszych przyjaciół, a także możemy handlować przedmiotami itd. Jednak próba opisu całej gry Animal Jam jest tylko drapaniem niewielkiej części powierzchni, nie da się tego streścić w tych kilku skromnych zdaniach. Ale Panowie z NatGeo dodali do gry jeszcze troszkę realizmu jeśli chodzi o żywe zwierzęta. Każda część świata gry zawiera interaktywne lokacje, w których znajdziecie materiały wideo i gry, które symulują prawdziwe doświadczenia z życia wzięte jak choćby dotykanie ścian w gigantycznym akwarium. Eksperci zabierają graczy również poza scenę i odpowiadają na pytania, możemy tam zostać tyle ile chcemy. Wiadomości o zwierzętach i filmy mogą zostać zachowane w dzienniku i odtwarzane w przyszłości.

animal jam 004


Jeśli to co już zdążyłem napisać brzmi dla Ciebie kusząco to mam nadzieje, że zdaje sobie każdy sprawę, że mamy to praktycznie za darmo. Napisałem praktycznie bo większość z opcji jest zablokowana dla darmowych graczy. Oczywiście jeśli zapłacimy miesięczny abonament to wszystkie restrykcje zostaną nam zdjęte, na czas opłaconego abonamentu. Tak czy inaczej czy to dla darmowych czy dla płacących graczy, Jamaa jest kolorowym, fantastycznym miejscem. Pływające zwierzęta posiadają unikalne animacje w określonych miejscach. Animal Jam wprowadza nas na inny poziom edukacyjnych gier, tak aby każde dziecko uczyło się z chęcią, a nie na siłę. Jeśli szukacie gry dla swoich dzieci, ale w języku polski i całkowicie za darmo to najlepszym rozwiązaniem będzie darmowa aplikacja na NK Meow Talk


Gry podobne