Angry Birds Transformers to najnowsza gra od Rovio oparta o popularną serię Wściekłych Ptaków, z tym że tym razem ptaszyska występują w roli robotów – Autobirds i Deceptihogs. Nasz dzisiejszy poradnik poprowadzi Was za rączkę przez tajniki rozgrywki, będziecie wiedzieli od czego zacząć, jak w ogóle zabrać się za całą zabawę.

Gra Angry Birds Transformers rządzi się nieco innymi prawami niż bracia z tej samej serii, ale jedno się tutaj nie zmienia, świnie dalej są naszymi największymi wrogami. Jednak ściągnąć je z nowych konstrukcji będzie o wiele trudniej, trzeba doszukać się słabych punktów, a od kiedy świnie są również uzbrojone po ryjki to należy starać się je zniszczyć za pierwszym strzałem.


Angry Birds Transformers  001

Poznaj swoich Transformersów

Aby wyciągnąć maksimum tego co się da z rozgrywki powinniśmy jak najlepiej poznać każdego Transformersa, jego ruchy i umiejętności. Optimus na ten przykład jest szybki, ale zadaje mało obrażeń, więc grając nim warto wyszukać słaby punkt każdej konstrukcji. Heatwave jest wolny, ale niezwykle silny, ważne jest aby chronić go przed ostrzałem nieprzyjaciela.


Transformersy posiadają auto atak

Jeśli wskażemy im sektor który mają atakować to rozpoczną ostrzał i dopóki nie wskażemy nowego miejsca, będą one strzelały we wcześniej wskazany punkt – automatycznie.

Skup się na latających świniach


W grze napotkacie różnej maści przeciwników, ale latające świnie są jednymi z najwredniejszych. Mogą nam zadać ogromne obrażenia, odwrócić naszą uwagę, więc ich wybicie powinno być priorytetem.

Angry Birds Transformers  002

Szuka ukrytych świń

Niektóre świnie skrzętnie skrywają się za strukturami, więc wyszukujcie bloczków przypominających szkło i uderzcie w nie, aby odkryć bestie, które za nimi się skrywają.

Transformacja nie zawsze jest dobra

Jednak wykonana w dobrym momencie daje nam ogromną przewagę i mówię tutaj o przemianie w samochód czy inny pojazd, pozwala nam to trzymać się z dala od niebezpieczeństw i skuteczniej unikać spadających przedmiotów. Ale nie jedźcie zbyt daleko skuszeni chwilowymi bonusami po transformacji.

Partnerzy wywołują falę uderzeniową

Za każdym razem jak do walki przywołamy partnera to warto to robić w niedalekiej odległości od przeciwnika, od niszczonej konstrukcji, gdyż wraz z przybyciem partnera generuje się potężna fala uderzeniowa, która może zadać ogromne obrażenia, warto z tego skorzystać.

Angry Birds Transformers  003

Partnera można przywołać więcej niż raz

Po właściwym przywołaniu partner będzie z nami walczył ramię w ramię przez pewien czas, a potem zniknie. Jego pasek zacznie się na nowo uzupełniać i gdy będzie pełny wzywać go można ponownie.

Nadjeżdża Autotrain? Strzelaj dalej…

Ów pociąg zabiera nas na końcu każdego poziomu i nie należy przestawać strzelać jak go tylko zobaczymy. Każdy strzał może zranić kolejne świnie, a z tego wynosimy wymierne korzyści.

Ulepszaj, ulepszaj i ulepszaj

Im więcej grasz tym potężniejszych spotykasz przeciwników na swojej drodze. Upewnij się, że stale ulepszasz swoich Transformersów, ale pamiętaj, każde ulepszenie trwa.

Odnawiaj życie za monety

Kiedy wchodzimy na danym poziom to warto sprawdzić naszych wojowników pod względem ilości posiadanego życia. Jeśli jest ono na niskim poziomie to możemy odnowić je za pewną ilość monet.

Angry Birds Transformers  004

Bądź miły dla partnera

Zawsze podziękuj mu za pomoc, dzięki czemu otrzyma należną nagrodę. Warto to robić nawet jak jesteśmy Deceptihogami.

Zbieraj zawsze monety

Nawet jeśli utkniemy na pewnym etapie gry to warto wciąż odwiedzać grę i regularnie zbierać monety nawet z miejsc, które już wcześniej odwiedziliśmy. Będziemy ich potrzebować do ulepszeń i przeładowań.


Gry podobne