Andromeda 5 jest to nowa, darmowa gra przeglądarkowa MMO 3D, która oferuje nam zabawę rodem z Dark Orbit, ale w bardziej nowoczesnym stylu z wieloma trybami zarówno dla pojedynczego gracza jak i dla całych drużyn. Gracze eksplorują nieskończony wszechświat i walczą ze sobą jak i przeciwko statkom sterowanym przez AI, a także wykonują setki ciekawych misji. Wsiadamy za stery swojego własnego statku kosmicznego, który możemy rozbudowywać, ulepszać jego możliwości, a także nasze umiejętności jako pilota. Jednym słowem – dobrze rozbudowany statek, z wyszkolonym pilotem staje się tutaj maszynką do zabijania.

Recenzja gry Andromeda 5

Wchodząc do zabawy czeka nas dwadzieścia olbrzymich galaktyk do przemierzenia, a do tego możemy użyć jednego z 15 różnych statków, które oczywiście można ulepszać i dostosowywać według naszego gustu. W trakcie rozgrywki do wykonania czeka na nas ponad 200 intrygujących, ale nie łatwych misji, po których ukończeniu czekają na nas fantastyczne nagrody. My jako pilot możemy szkolić się w prawie trzydziestu różnych umiejętnościach, które idealnie wprawią nas w walkę, obronę czy też ulepszą nasze możliwości jako zbieracza surowców porozrzucanych po wszystkich galaktykach.


andromeda 5 1

W trakcie naszych podróży możemy zbierać różnego rodzaju surowce, które bezwolnie unoszą się pośród gwiazd, może to być wodór, węgiel i wiele innych cennych zasobów, które następnie można spieniężyć w bazie głównej. Zarobiona tak kasa w Andromeda 5 posłuży nam do ulepszania statku, oczywiście można to zrobić również w hangarze, o ile wlecieliśmy do bazy. Podczas ulepszania zwiększamy o kilka punktów statystyki naszego statku, początkowo jest to KOMAR, ale później można zawsze zadbać o nową jednostkę i ją rozwijać. Statystyki jakie rozwijamy nie są w sumie nic nowym w tego typu grach, zwiększamy tarczę naszej jednostki, jej szybkość, mobilność, ulepszamy korpus i zdolności uniku. Dla górników, inaczej zbieraczy surowców najważniejszy jednak będzie tonaż.

Umiejętności są wykorzystywane do ulepszania twoich statystyk, zadając obrażenia wrogom lub naprawiając siebie lub swoich przyjaciół gdy jesteście w przestrzeni. Umiejętności są podzielona na cztery różne klasy, zależne od sposobu ich wykorzystania. Aby nauczyć się umiejętności należy przypisać jej punkty umiejętności. Punkty te są przyznawane za każdym razem, gdy awansujesz na wyższy poziom. Ich moc zależy wyłącznie od całkowitych uszkodzeń zadawanych przez twoją broń, zatem im lepsza broń – tym większa moc umiejętności. W przyszłości możesz udoskonalać swoje skille dzięki modułom neuronowym, otrzymywanym jako nagrody lub zakupionym w sklepie Nowalijka. Jeśli chcesz zmienić w grze Andromeda 5 którąś z nich możesz użyć przycisku Rozmieść punkty umiejętności, umieszczonym w prawym dolnym rogu. Jako młodszy pilot, automatycznie nauczyłeś się umiejętności Naprawa Dronów. Naprawa drona może być użyta na sobie, aby naprawi swój korpus i tarczę, lub na przeciwniku, aby go szybciej wykończyć.


andromeda 5 001

Walki są bardzo proste, wystarczy wskazać lewym przyciskiem myszy przeciwnika i przytrzymać prawy przycisk, dzięki któremu nasz statek rozpocznie atak, który potrwa do czasu zniszczenia przeciwnika, albo naszej jednostki. W sumie sprawa wygląda niemalże identycznie jak w przypadku zbierania surowców. Jednak musicie pamiętać, że zanim zaczniemy zadawać obrażenia wrogiej jednostce musimy przebić się przez jej osłonę (niebieski pasek) dopiero później zabierane są punkty życia (czerwony pasek). No i nie wolno nam zapominać o tym, że nie tylko my atakujemy, jesteśmy również atakowani! Co do walk PvP to jak najbardziej są one tutaj możliwe, zarówno na dedykowanych mini arenach jak i w otwartym świecie jednej z dostępnych galaktyk. Na arenie obowiązuje ściśle określony system matchmakingu, który gwarantuje graczom idealne dopasowanie przeciwnika na podstawie poziomów i rankingu honoru.

andromeda 5 002


Jednak gra Andromeda 5 zachwyca na każdym kroku grafiką, którą napędza plugin Unity i tylko dlatego możemy cieszyć się w pełni trójwymiarową zabawą w naszych przeglądarkach. Oczywiście za pierwszym razem ładowanie gry potrwa dłużej z racji pobierania potrzebnych danych. Później jednak nie zauważyłem żadnych problemów z działaniem gry, wszystko chodziło płynnie, a wszelkie przycinanie było spowodowane wadliwym działaniem mojej sieci, a nie samą grą. Gra jest całkowicie darmowa i co najważniejsze w pełni przetłumaczona na język polski, choć póki co nie cieszy się zbytnią popularnością w naszym kraju, a przez kilka godzin nie znalazłem w niej żadnego polaka – to dobrze czy źle? Zależy jak na to popatrzeć.


Gry podobne