Ancient Summoner to najnowsza gra MMO od Gamebox (General War, Glory of Gladiators), która jest kolejną, osadzoną w świecie magii i fantasy grą karcianą (TCG). Oczywiście darmową, w którą zagramy bez pobierania zbędnych klientów gry, to znaczy przez przeglądarkę. Po zalogowaniu się do gry musimy stworzyć pierwsza postać, wybrać płeć i wpisać nazwę – wtedy Nasza przygoda się rozpoczyna. Jeśli nazwa jaką wybraliśmy jest już zajęta to możemy za pomocą kostki wylosować sobie nowe imię.Do wyboru oddano nam cztery klasy postaci: Wojownik, Ranger, Mag i Mnich. Jednak nie od razu ją wybieramy i najpierw należy ukończyć podstawowy samouczek, a dopiero później otwiera się okienko pop-up z odpowiednimi opcjami.

Pomogę wam poniekąd w wyborze klasy naświetlają pokrótce każdą z nich. Mag jak doskonale wiecie używa mody magicznej, masło maślane, a jego zaklęcia skutecznie zwiększają zadawane obrażenia w walce, leczą czy bronią, a nawet osłabiają jednostki przeciwnika. Mnich korzysta z siły wiary, potrafi skutecznie leczyć swoich kompanów jak i chronić ich swoją wiarą podczas walki. Dzięki potężnym zaklęciom przywołuje groźne potwory na polu bitwy, a także przywołuje „gniew bogów”, aby zmieść przeciwnika z powierzchni ziemi. Ranger został obdarzony wyjątkowo rozwiniętymi zmysłami, które pozwalają mu kontrolować sytuacje na polu walki, a taktyka jaką używają podczas kolejnych starć jest równie śmiercionośna jak trucizna, którą powalają wroga. Zostaje nam Wojownik, który swoją siłą okazuje męstwo. Posiada również umiejętność przywoływania różnej maści stworów, ale najbardziej skuteczni są w bezpośrednim starciu.


 

Ancient Summoner - pole walki

 


W Ancient Summoner mamy dwie kategorie kart. Karty potworów i umiejętności. Po co Nam one? Przecież do walki ich potrzebujemy, do której wchodzimy z pewną pulą kart – talią, którą sami możemy dowolnie komponować. Jednymi kartami wzywamy nowych wojowników, a magicznymi zwiększamy ich umiejętności, albo osłabiamy te wykorzystywane przez przeciwnika. Ale warto wiedzieć, że każda kategoria kart dzieli się na frakcje/inne części, a i tak chodzi tutaj o pewien typ jednostek (karty potworów): Ludzie, Elfy, Połkrwi, Nieumarli, Gobliny, Ogry i bestie. Co ciekawsze te frakcje dzielą się na kolejne podgrupy, które określają ich jakość: Common, Good, Rare, Epic, Legendary i Godlike. Możemy je ulepszać za Combine u Kowala.

Kolejne karty zdobywamy zakańczając misje na nowych mapach jak i również na arenie i w tzw. Guild Hall. Na ich zdobycie znajdzie się także wiele innych metod jak nieoczekiwane nagrody, prezenty za logowanie, używając srebrnych kart kupimy je w Reputation Shop, a używając Combine u Kowala. Oczywiście w item shopie można je kupić paczkami, albo zdobyć w domu aukcyjnym.

 


nasza talia kart

 

Karty w grze możemy łączyć tworząc tym samym potężniejsze sztuki, ale powodzenie takiej operacji zależy od poziomu Naszej Alchemii jak i poziomu Kowala, ale to nie wszystko bo w grę wchodzi również ilość użytych do tego celu kart jak i ilość wydanego na operację złota.

Ale skąd to wszystko brać? Oczywiście z misji, nagród za kolejne poziomy reputacji itp., jak i również poprzez losowe nagrody, albo poprzez fuzję kart o Kowala. Im wyższy poziom kart poddanych fuzji tym lepsze materiały nam się trafiają, o wiele wyższej jakości i w większej ilości. Najważniejsze jest to, że nawet jeśli łączenie kart zawiedzie to odzyskamy część włożonych w to materiałów.

 

przywołuj karciane potwory do walki z innymi

 

Unikalny system walki Ancient Summoner, w którym trzeba użyć kart, aby przywołać stwory, daje efekty olśniewającej gry i spektakularne sceny batalistyczne. Z setek wzorów kart, zawsze znajdziemy coś nowego po ponownej ich kombinacji, wydobycia i fuzji. Bajeczna grafika i wykwintne projekty kart są prawdziwą ucztą dla oczu. W tym starożytnym świecie można doświadczyć kilku trudnych walk solo z innymi graczami, albo dołączyć do grupowych potyczek 4vs4. Czy odważycie się stanąć na najwyższym szczeblu areny?


Gry podobne