Tajemnica egipskich piramid jeszcze długo nie zostanie rozwiązana i dla osób, które wierzą w tłumaczenie dzisiejszych naukowców polecam zająć się samemu ich budową, wtedy przekonamy się czy kilkudziesięcio-tonowe bloki naprawdę jest tak łatwo przenosić.

Dobrym początkiem takich testów na pewno będzie gra Ancient Egypt: Age of Pyramids, w której sami zbudować możemy wirtualną wersję Starożytnego Egiptu ustawiając w swoim mieści różnego rodzaju habitaty, w których rozpoczniemy hodowlę, niekiedy dziwacznych kreatur.


Ancient Egypt: Age of Pyramids

Jako nowy Faraon będziemy w stanie kontrolować także egipskich bogów, gdzie na pewno pojawi się sam Amun Ra, Ozyrys, Horus czy znany nam z Conana Barbarzyńcy demon Set. Innych nie wymieniam już bo nie ma to w tym momencie najmniejszego znaczenia.

Tak naprawdę gra Ancient Egypt: Age of Pyramids nie skupia się na budowaniu, to jest drugoplanowe zadanie gracza wkraczającego na gorące piaski pustyni. Naszym głównym celem jest hodowla zwierząt czy też innych stworów, z których tworzymy następnie krzyżówki (hybrydy) sprawiając, że stają się jeszcze dziwniejsze niż dotychczas. Co ciekawsze, wśród takich hybryd pojawia się znany Nam Sfinks jak i Sobek czy Wadjet.


Kolejnym zadaniem jest zbieranie żywności dla stworzonych bestii, a w tym przypadku niezwykle przydatna będzie żyłka do ekonomii, dzięki której wszystko odżyje, a wirtualna cywilizacja stanie na nogi.

Ancient Egypt: Age of Pyramids

Pamiętajcie, że żaden budynek, żadna świątynia czy piramida nie powstanie z niczego. Będziemy potrzebowali masy surowców, głównie kamienia, który trzeba przewozić największą rzeką na świecie i tak, chodzi o Nil.


Dodatkowo gra pozwoli nam odwiedzać miasta zbudowane przez naszych znajomych, gdzie od czasu do czasu możemy pozostawić im cenny prezent, a z pewności oni to docenią i odwdzięczą się nam tym samym.

Gra Ancient Egypt: Age of Pyramids pozwala nam zbudować wszystko, prawie wszystko, co znamy z historii starożytnego Egiptu. Jeśli nie porzucicie zbyt wcześnie gry to pojawi się możliwość zebrania ekskluzywnych dóbr kojarzonych z tym regionem jak i postawicie wielką Latarnię morską na Faros.

Aplikację już dziś możecie pobrać na urządzenia z Androidem, wystarczy wejść na Google Play, pobrać grę i rozpoczynamy budowę.


Gry podobne