Kolejną grą MMO zaliczaną do gatunku cRPG na naszej liście jest Anarchy Online, gra której akcja toczy się w odległej przyszłości, w miejscu innym niż znana nam planeta Ziemia. W tym świecie rządzą korporacje i układy, ale po wielkiej wojnie pełnię władzy przejęła jedna z nich, zwana Omni Tek.

To wilka korporacja, która pragnie tylko jednego, najcenniejszego z surowców jakie nosi owa ziemia – Notum. Jednak coraz częściej jej imperialne plany psują zbuntowane klany.

Opis gry Anarchy Online

Wojna trwa i ów konflikt wydaje się nigdy nie mieć końca, aż wreszcie pojawiamy się my! Jednak czy będziemy w stanie sami ustalić swoją rolę w tym brutalnym świecie, odnaleźć cel swojego istnienia?

Zajęć w Anarchy Online nigdy nam nie zabraknie, możemy odkryć wiele ciekawych profesji i nauczyć się niemalże każdego kunsztu. Jednak wybór już ściśle określonej profesji wiąże się zarówno w wieloma korzyściami jak i całą serią wad. Jednak całą rozgrywkę zawsze urozmaicają różnego rodzaju ulepszania czy to samej postaci czy jej ekwipunku, a możemy przecież dodać unikalne wszczepu i inne nano elementy, które uczynią nas praktycznie niepokonanymi. Wymieszajcie teraz to wszystko z szerokim wachlarzem umiejętności i powiedzcie mi teraz, czy będziecie tutaj się nudzili?

Dla pasjonatów zwiedzania i wędrowników gra jest idealna, gdyż cały jej świat to wiele kilometrów kwadratowych i niekiedy potrzeba do kilku godzin, aby go przejść wzdłuż i wszerz. Co więcej, zwiedzając całą krainę będziemy mogli trafić na krainy takie jak Avalon czy nawet słynny Camelot, gdzie jak doskonale wiemy przebywają najodważniejsi rycerze z angielskiej historii, mitów i legend. Jednak nikt nie trzyma się tutaj sztywno historii każdego miejsca i dodano tam wiele nowych ras, klas i broni, której szeroki wachlarz obejmuje zarówno broń białą jak i futurystyczny sprzęt.

Jednak pomimo swojej pozornej trudności i dość skomplikowanego interfejsu gry, Anarchy Online jest bardzo łatwą w opanowaniu grą. Niestety na początku każda walka, choć rozgrywana w czasie rzeczywistym, kontrolowana jest w dużej mierze przez AI, ale gracz ma możliwość podczas jej trwania używać i wyzwalać specjalne umiejętności, a system AI kieruje jedynie podstawowymi atakami. Gdy poczujecie się nieco zagubieni w całej zabawie to możecie skorzystać z wielu podpowiedzi do każdego elementu, które zaimplementowali autorzy gry.

To co powinno przypaść do gustu pasjonatom gildii i party to niejaki przymus do ciągłej walki zespołowej, bez której tak naprawdę nie poznamy w pełni całej zabawy. W Anarchy Online istnieje cała masa zadań, których samotnie nie jesteśmy w stanie wykonać i tutaj przyjdzie nam się znaleźć kilka zaufanych osób, z którymi stworzymy party i ruszymy ku przygodzie.