Twórcy Webkinz, czyli studio Ganz oficjalnie wydali nową grę pod tytułem Amazing World, kolorowa i dostępna za darmo gra przeglądarkowa napędzana silnikiem Unity. Jest to produkcja kierowana głównie dla dzieci od lat sześciu i oferuje nam doznania 3D rodem a najlepszych produkcji MMO. Gracz tworzy własną postać, wykonuje kolejne zadania i kreuje własny, przyjazny kątek w postaci domu w tym wirtualnym świecie.

Amazing World stawia Nas przed zadaniem, które niejednego przerazi – musimy pokonać Królową Vexa, kreaturę która pragnie zniszczyć wszystko co Nas otacza. Atakuje ona graczy dość często, niszcząc domy czy kradnąc materiały i surowce, ale my również mamy swoich przyjaciół i z innymi zwierzątkami, które pomogą nam zbudować dom stworzymy także ogrody i wiele więcej, a co najważniejsze stawimy czoła złej królowej.


amazingworld 001

Od początku zabawy prowadzeni jesteśmy przez całą historię w grze za pomocą kilku zadań, które głównie pokazują nowym graczom jak działają wszystkie systemy, które można napotkać w świecie Amazing World. Również po ukończeniu zadań zdobywamy doświadczenie i zwyczajną walutę gry, za którą można kupić przedmioty ze sklepu wliczając w to także ubrania dla awatara. W grze spotkamy również wiele gatunków postaci (w końcu to zwierzątka) z których można wybierać, tym samym każdy gracz, każdy awatar może wyglądać zupełnie inaczej od pozostałych.

Jedno mi się nie podoba, rzecz która według mnie potrafi zniszczyć nawet najlepszą grę, czyli auto nawigacja. Zaczynając zadanie pojawia się guzik „do it” po kliknięciu którego zostajemy automatycznie prowadzeni do miejsca wykonywania zadania, do postaci NPC i tak dalej.


amazingworld 002

Wbudowany czat pozwala graczom na wiele społecznościowych interakcji i tym samym gracze mogą pracować ze sobą przy opracowywaniu planu pozbycia się znienawidzonej królowej. Walka tutaj praktycznie nie istnieje – w końcu jest to gra dla małych dzieci, więc nie można tutaj było dodać elementów mogących wzbudzać przesadną agresję. Zazwyczaj walka wygląda tak, że biegniemy na przeciwnika, którego w efekcie przestraszymy i przeganiamy w cztery wiatry.

Dodatkowo Nasze pociechy mogą odblokowywać wiele mini gier jak te, w których polujemy na skarby czy łowimy ryby itd. Wiele razy w takich mini grach w Amazing World będziemy zdobywac elementy do kolekcji i medale, które dadzą nam dodatkowe bonusy z czasem.


amazingworld 003

Gra Amazing World jest dostępna za darmo na przeglądarki, ale w sklepie Gunz możemy dokupić ekskluzywne postacie. Oczywiście jest możliwość wykupienia opcji premium, taka dodatkowa subskrypcja bez której spokojnie można się obejść, a z drugiej strony daj nam dostęp do specjalnych postaci nie dostępnych dla darmowych graczy. Dzięki członkostwu premium mamy także dostęp do przedmiotów ze sklepu gry, ale znikają wymagania co do poziomu postaci, które może je używać. Ponadto otrzymujemy dodatkowe zadania, nielimitowaną listę przyjaciół i możliwość wysyłania prywatnych wiadomości do innych graczy.


Gry podobne