Alliance Of Valiant Arms (w skrócie A.V.A) jest to gra MMOFPS pozwalająca na sieciową zabawę tysiącom graczy z całego świata. Całość rozgrywki toczona jest w perspektywie pierwszej osoby, a za stworzeniem całej produkcji stoi studio Redduck. Możemy bawić się za darmo, a wydawca udostępnił nam możliwość zakupu pewnych dodatków za pomocą systemy mikropłatności. 

W grze przenosimy się do niedalekiej przyszłości, w której poznajemy świat pogrążony w największym konflikcie w historii. Oto wyłania się Unia Europejska, która przy militarnym wsparciu USA próbuje przeciwstawić się jednej z najpotężniejszych organizacji na świecie – Federacji Neorosyjskiej. Jednym słowem po stronie UE walczą państwa członkowskie i USA, a po przeciwnej Rosja i Chiny.


Współczesny konflikt nabiera wyrazu

A.V.A oferuje nam całkiem pokaźny wybór trybów rozgrywki i opis najlepiej zacząć od Annihilation, tryb który jest tak naprawdę zwykłym deathmatchem i najważniejsze jest tutaj likwidowanie jednostek drużyny przeciwnej. Dalej mamy Demolition, w którym UE podkłada ładunki wybuchowe w strategicznych punktach, a FR musi je rozbroić, albo starać się za wszelką cenę obronić owych punktów. Podobnym trybem jest Transport, tylko że tutaj Rosjanie mają w swoich rękach walizkę, w której znajdują się wszystkie kody do odpalenia rakiet nuklearnych. Druga strona, tutaj UE musi przejąć kody i zabezpieczyć. Jest także możliwość zabawy w trybie Escort, w którym musimy osłaniać przejeżdżające czołgi. Na koniec został nam tryb Free for All, gdzie nie ma podziałów na federacje czy UE, walczy tutaj każdy z każdym i nie ma sojuszy, czy drużyn.

Alliance of Valiant Arms 004

Gra Alliance Of Valiant Arms pozwala nam na pełną dowolność podczas tworzenia czy wszelkich zmian związanych z bronią, sprzętem czy nawet samej postaci wojaka. Wszystko co potrzeba może zostać kupione tuż przed startem meczu, a jest z czego wybierać spośród setek lunet, celowników czy różnej maści tłumików.


Co do samej grafiki to gra A.V.A prezentuje bardzo wysoki poziom, a wszystko dzięki zastosowanemu silnikowi Unreal Engine 3. Napewno zaskoczy was wykonanie szczegółów jeśli chodzi o broń czy o same mapy, wszystko wygląda niezwykle realistycznie, że czasami mamy wrażenie, iż uczestniczymy w realnym konflikcie. Jeśli dołożyć do tego dźwięk to nic więcej nam nie potrzeba, aby doskonale się bawić każdego dnia.

Zdjęcia z gry

Wymagania sprzętowe


  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 GT lub lepsza)
  • 1.6 GB HDD
  • Windows XP/Vista

Gry podobne