Dołącz do epickiej wojny między prawdziwymi magami w świecie gry Age of Magic, która dostępna jest na urządzenia mobilne z Androidem i iOS. Kolekcjonuj i leweluj swoich legendarnych bohaterów poprzez szybkie walki na największych arenach świata magii. Koboldy, Elfy, Demony czy inne wściekłe bestie nie będą w stanie stawić Ci czoła jeśli tylko odpowiednio rozwiniesz swoją postacie.

Opis gry Age Of Magic

Świat w Age of Magic uległ niemalże całkowitemu zniszczeniu i jego pozostałości unoszą się teraz w nieprzeniknionej próżni, która rozświetlana jest tylko przez pozostałości światła, dobra które wygasa każdego dnia, a przez mroczne pustki przenikają legiony demonów. Jeśli dołączyłeś do gry to jest jeszcze nadzieja, starożytna przepowiednia, która zapewne mówi i o Tobie. Przepowiednia zapowiada nadejście Prawdziwych Magów, którzy wejdą do Mrocznej Wieży i zadecydują o przyszłości wszechświata. Unikaj pokusy mroku, daj się prowadzić przepowiedni i zostań nowym wybrańcem.

W grze Age of Magic możemy wziąć udział w dwóch trybach gry. W kampaniach ruszymy w podróż w poszukiwaniu światła, ale nie będzie ona łatwa bo z każdym krokiem z mroku wyłaniają się coraz groźniejsze bestie o jakich nie śniło ci się nawet w najgorszych koszmarach. W kolejnym trybie PvP zbierzemy grupę najlepszych herosów i ruszymy rzucić wyzwanie innym graczom na arenie. Czekają nas tutaj także liczne turnieje każdego tygodnia, w których czekają na nas niesamowite nagrody.

Do walki niezbędni będą bohaterowie i możemy ich zebrać ponad 50-ciu. Szkól ich, zdobywaj nowe poziomy i zbierają najpotężniejsze bronie i zbroje, które także można ulepszać. Zwróć jednak uwagę na rzadkość zarówno bohaterów jak i ich ekwipunku. Wypróbuj tym samym różne strategię, twórz unikalne kombinacje bohaterów i zbuduj najsilniejszą ekipę na całym świecie. Są także inne tryby gry, choć nie aż tak popularne jak: Tomb of Horrors i Valley of Treasures, które przetestują limity naszej wytrzymałości co skutkuje unikalnymi nagrodami, tematycznymi eventami gdzie spotkamy tajemnicze postacie ze specjalnymi umiejętnościami.

WARTO ZOBACZYĆ  Doodle Tanks Battle

Walki oparte są na systemie turowym i dość proste do opanowania, choć nie na każdy aspekt potyczki mamy wpływ. Możemy wybierać rodzaj ataku jak i cel.

W grze znajdziemy różnego rodzaju surowce, z który każdy jest ważny, ale tylko Diamenty pozwalają nam zdobyć szybko przewagę nad wszystkimi. Kupimy za nie Shards jak i przedmioty na rynku w Tomb of Horrors. Zdobywamy je w misjach w trybie Tomb of Horrors. Energia potrzebna nam będzie do walki, bez niej nie możemy uczestniczyć w potyczkach. Złoto (złote monety) to nagroda za walki na arenach i w turniejach jak i z nagród za codzienne logowanie. Możemy za nie kupić wiele przedmiotów w grze. Kryształy mocy to waluta specjalna, dzięki której kupimy Shards, niezbędne elementy do zdobywania nowych bohaterów. Za kryształy kupimy także przedmioty w sklepie na arenie. Wygramy je właśnie na wspomniane arenie jak i w trybie turniejowym. Jest też Srebro, wykorzystywane do tworzenia przedmiotów, zdobywania przez bohaterów nowych poziomów jak i zwiększania ich rzadkości czy rzadkości ekwipunku. Zdobywamy je w kampaniach jak i trybie Tomb of Horrors. Memory Spheres to specjalne kule, które pozwalają nam natychmiast przejść misje w trybie kampanii i zdobyć maksymalną liczbę trzech gwiazdek. Oprócz kul potrzebna będzie też odpowiednia energii. Dostaniemy je w prezencie za codzienne logowanie jak i za wykonanie misji w trybie kampanii.

Na koniec tylko napiszę, że gra Age of Magic to dość dobre RPG, ale fani Heros of Might and Magic będą zawiedzeni jak i ja byłem, bo twórcy reklamują grę wykorzystując popularność HOMM, choć z nią ma niewiele wspólnego i nie posiada tego klimatu.