Dołącz do epickiej wojny między prawdziwymi magami w świecie gry Age of Magic, która dostępna jest na urządzenia mobilne z Androidem i iOS. Kolekcjonuj i leweluj swoich legendarnych bohaterów poprzez szybkie walki na największych arenach świata magii. Koboldy, Elfy, Demony czy inne wściekłe bestie nie będą w stanie stawić Ci czoła jeśli tylko odpowiednio rozwiniesz swoją postacie.

Opis gry Age Of Magic

Świat w Age of Magic uległ niemalże całkowitemu zniszczeniu i jego pozostałości unoszą się teraz w nieprzeniknionej próżni, która rozświetlana jest tylko przez pozostałości światła, dobra które wygasa każdego dnia, a przez mroczne pustki przenikają legiony demonów. Jeśli dołączyłeś do gry to jest jeszcze nadzieja, starożytna przepowiednia, która zapewne mówi i o Tobie. Przepowiednia zapowiada nadejście Prawdziwych Magów, którzy wejdą do Mrocznej Wieży i zadecydują o przyszłości wszechświata. Unikaj pokusy mroku, daj się prowadzić przepowiedni i zostań nowym wybrańcem.


W grze Age of Magic możemy wziąć udział w dwóch trybach gry. W kampaniach ruszymy w podróż w poszukiwaniu światła, ale nie będzie ona łatwa bo z każdym krokiem z mroku wyłaniają się coraz groźniejsze bestie o jakich nie śniło ci się nawet w najgorszych koszmarach. W kolejnym trybie PvP zbierzemy grupę najlepszych herosów i ruszymy rzucić wyzwanie innym graczom na arenie. Czekają nas tutaj także liczne turnieje każdego tygodnia, w których czekają na nas niesamowite nagrody.

Do walki niezbędni będą bohaterowie i możemy ich zebrać ponad 50-ciu. Szkól ich, zdobywaj nowe poziomy i zbierają najpotężniejsze bronie i zbroje, które także można ulepszać. Zwróć jednak uwagę na rzadkość zarówno bohaterów jak i ich ekwipunku. Wypróbuj tym samym różne strategię, twórz unikalne kombinacje bohaterów i zbuduj najsilniejszą ekipę na całym świecie. Są także inne tryby gry, choć nie aż tak popularne jak: Tomb of Horrors i Valley of Treasures, które przetestują limity naszej wytrzymałości co skutkuje unikalnymi nagrodami, tematycznymi eventami gdzie spotkamy tajemnicze postacie ze specjalnymi umiejętnościami.


Walki oparte są na systemie turowym i dość proste do opanowania, choć nie na każdy aspekt potyczki mamy wpływ. Możemy wybierać rodzaj ataku jak i cel.

W grze znajdziemy różnego rodzaju surowce, z który każdy jest ważny, ale tylko Diamenty pozwalają nam zdobyć szybko przewagę nad wszystkimi. Kupimy za nie Shards jak i przedmioty na rynku w Tomb of Horrors. Zdobywamy je w misjach w trybie Tomb of Horrors. Energia potrzebna nam będzie do walki, bez niej nie możemy uczestniczyć w potyczkach. Złoto (złote monety) to nagroda za walki na arenach i w turniejach jak i z nagród za codzienne logowanie. Możemy za nie kupić wiele przedmiotów w grze. Kryształy mocy to waluta specjalna, dzięki której kupimy Shards, niezbędne elementy do zdobywania nowych bohaterów. Za kryształy kupimy także przedmioty w sklepie na arenie. Wygramy je właśnie na wspomniane arenie jak i w trybie turniejowym. Jest też Srebro, wykorzystywane do tworzenia przedmiotów, zdobywania przez bohaterów nowych poziomów jak i zwiększania ich rzadkości czy rzadkości ekwipunku. Zdobywamy je w kampaniach jak i trybie Tomb of Horrors. Memory Spheres to specjalne kule, które pozwalają nam natychmiast przejść misje w trybie kampanii i zdobyć maksymalną liczbę trzech gwiazdek. Oprócz kul potrzebna będzie też odpowiednia energii. Dostaniemy je w prezencie za codzienne logowanie jak i za wykonanie misji w trybie kampanii.


Na koniec tylko napiszę, że gra Age of Magic to dość dobre RPG, ale fani Heros of Might and Magic będą zawiedzeni jak i ja byłem, bo twórcy reklamują grę wykorzystując popularność HOMM, choć z nią ma niewiele wspólnego i nie posiada tego klimatu.


Gry podobne