W dzisiejszym poradniku przyjrzymy się Wzmocnieniom (Enhace), Ewolucji (Evolve) jak i Przełamaniom (Break) kart postaci w grze Age of Ishtaria. W miarę pozyskiwania nowych informacji będziemy aktualizować poradnik, oczywiście każdy gracz może pisać nam swoje uwagi za pośrednictwem poczty e-mail jak i zostawiać je w komentarzach – wszystko weźmiemy pod uwagę, aby dostarczyć wam jak najbardziej rzetelnych informacji.

Wzmocnienie jednostek (enhancing)

Wzmocnienie jednostek to proces łączenia kilku jednostek w jedną, pojedynczą i silniejszą osobowość. Wzmocnieniu ulegają statystyki podstawowe i do tego procesu bezwzględnie wymagane są odpowiednie jednostki jak i gimmel. Gdy jednostka zbierze wymaganą ilość doświadczenia to to poziom bazowej jednostki wzrasta.


+0100rzut_ekranu_09:15:55

Gimmel zdobędziemy poprzez sprzedaż jednostek albo z ukończonych zadań, a jednostki poświęcone ulepszeniu zostaną skonsumowane całkowicie, znikną bezpowrotnie.

Pamiętać należy także o tym, że swojej jednostki oznaczonej jako Lider ani także znajdującej się na liście ulubionych nie możemy przeznaczyć/poświęcić w celu wzmocnienia innej jednostku.


Ewolucja jednostek

Ewolucja to połączenie identycznych, trzygwiazdkowych lub lepszych jednostek w celu utworzenia o wiele silniejszej wersji. Podobnie jak wzmocnienie, ewolucja wymaga bazowej jednostki, jednostek gotowych do poświecenia jak i gimmel.

Bez względu na poziom jednostki podczas ewolucji jej finalne statystyki pozostają te same. Doświadczenie i lojalność oby łączonych jednostek sumują się w trakcie procesu. Każde dodatkowe statystyki odblokowane podczas Limit Breaks zostają jedynie na bazowej jednostce, a te staty z jednostki wykorzystanej do ewolucji zanikają.

Oczywiście możliwe jest, choć niezalecane, łączenie ze sobą dwóch jednostek +1, aby tym samym utworzyć jedną z +2. Nie ma z tego wymiernych korzyści, więc nie warto na taki proces tracić swojego czasu.


Breaks (przełamania) i lojalność

Przełamanie jednostki pozwala nam zwiększyć poziom życia i moc ataku danej jednostki. Tutaj również potrzebna jest nam bazowa jednostka, a sam proces wymaga Duchowych Gemów (Spirit Gems).

Duchowych Gemów (Spirit Gems)

Spirit Gem [ATK] zwiększa siłę ataku. Gemy oznaczone [HP] zwiększają oczywiście życie. Gemy dzielą się na trzy rodzaje w zależności od ich rozmiaru – S, M i L.

Pamiętajcie także, że dana jednostka, zanim użyjecie jej jako bazowej, musi osiągnąć maksymalny poziom lojalności wynoszący 1000. Lojalność wzrasta za każdym razem, gdy użyjemy jednostki w trakcie walki. Spirit Gems zdobędziemy w nagrodach z wygranych walk jak i z eventów.

Grimoires (Niezrozumiałe Księgi)

Grimoires to księgi używane w procesie wzmocnienia. Gdy ich używamy mamy szansę zdobyć z ich poświęcenia ogromne ilości doświadczenia. Nie można ich używać w zadaniach czy walce, ani także nie można ich ustawiać jako jednostek typu lider.

Grimoires (Niezrozumiałe Księgi)

Księgi te zdobędziemy z bonusowych zadań i przy wymianie medali.


Gry podobne