Fani popularnej serii gier strategicznych na pecety, czyli Age of Empires powinni spróbować swoich sił w adaptacji sieciowej AoE. Gra Age of Empires Online praktycznie nie różni się niczym od swoich poprzedników, ale za to pozwala na szybkie wejście do rozgrywki multiplayer, gdzie za pomocą światowej sieci internet ludzie z całego świata mogą rywalizować ze sobą na różnych płaszczyznach. 

Podobnie jak w innych częściach popularnej sagi i w Age of Empires Online zaczniemy karierę od budowania swojej militarnej bazy, a raczej całego miasta, gdzie cegła po cegle będzie kreować się całe imperium, ale czy tak się stanie czy nie to zależy jedynie od nas samych, od zacięcia i dobrze opracowanej strategii. Oprócz warstwy RTS gra posiada również liczne elementy ekonomiczne, dzięki którym będzie nas stać na stworzenie potężnej armii, z którą ruszymy w świata na kolejne podboje.


Opis gry Age of Empires Online

Age of Empires Online to praktycznie ta sama gra, którą znacie z lat dzieciństwa, ale z nieco polepszoną grafiką czy też warstwą sieciową, która pozwala nam w czasie rzeczywistym rywalizować z tysiącami graczy z całego świata. Grę stworzyło dla nas studio Robot, gdzie z łatwością można znaleźć członków teamu, którzy niegdyś pracowali na wersjami pecetowskimi AoE. To na czym się tutaj skupimy to budowanie własnego miasta, zarządzanie licznymi surowcami, a tym samym kreowanie własnej ekonomii czy też, o ile dorobimy się armii, pojedziemy na wojnę.

Age of Empires Online 002

Nasze budynki, całe miasto, wszystko funkcjonuje 24h na dobę, nie ważne czy jesteśmy zalogowani do gry czy nie, wszystko musi się jakoś kręcić. Także surowce wydobywane są nieprzerwanie, więc nie musicie się martwić czy będąc wylogowanym wasze miasto działa dalej. Jednak taki system sprawia, że każdy inny gracz może pod waszą nieobecność najechać całe miasto i zagrabić wszystkie surowce, które skrzętnie zbieraliście przez kilka ostatnich dni. Jednak gdy tylko powrócimy do Age of Empires to pojawią nam się nowe zadania i misje, które można zarówno wykonywać samemu jak i przy współpracy z innymi graczami. W grze dodano również o wiele trudniejsze zadania i na pewno spotkaliście się z misjami Elite.


Grafika jest na dość dobrym poziomie, choć osobiście nie lubię tych kreskówkowych klimatów, ale jak się przyjrzymy konkretnym elementom to wykonano je ze szczególną precyzją. Wydawca obecnie udostępnia Age of Empires Online kompletnie za darmo i raczej nic nie zanosi się na to, aby sytuacja miała się jakoś diametralnie zmienić. Oczywiście, jak to bywa w podobnych grach, jeśli chcemy mieć coś więcej to możemy postarać się zakupić specjalne bonusy w sklepie gry, choć to już kosztuje nas prawdziwe pieniądze.

Zdjęcia z gry

Wymagania sprzętowe

  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 1 GB RAM (2.5 GB RAM – Vista/7)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce GF 6600 lub lepszy)
  • 2.5 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Gry podobne