Rozpocznij budowę małego miasteczka, rozwijaj jej i powołaj do życia bohaterów, którzy staną w jego obronie, a to wszystko mamy w akompaniamencie kreskówkowej grafiki. To jest Miasto Przygód, to jest Adventure Town – standardowe połączenie gry RPG z freemium. W grę zagramy już dziś za darmo zarówno na urządzeniach opartych o Androida czy iOS jak i właściciele z Windows Phone również dołączą do wspólnej zabawy.

[restabs alignment=”osc-tabs-left” responsive=”false”]
[restab title=”Recenzja gry” active=”active”]


Adventure Town nie zaskoczy nas nowymi systemami. Wchodzimy do gry i mamy już niewielką wioskę z dwoma bohaterami do jej obrony, z którymi ruszymy w pierwsze misje, gdzie do pokonania czeka na nas wielki Smok sterowany komputerowo. Po tej akcji ruszamy w okolice miasta w poszukiwaniu kolejnych przeciwników.

Adventure Town 002

Powracając do miasta możemy używać złota do zbudowania kolejnych plantacji, z których pozyskamy żywność czy też innych budynków produkcyjnych jak cukiernia czy mleczarnia, a także takich, w których stworzymy potrzebne nam do życia i pracy przedmioty i narzędzia.


Pamiętajmy również o tym, aby zawsze trzymać bohaterów jak najlepiej wyposażonych w odpowiednią do ich poziomu zbroję czy broń – to jeden z kluczy do sukcesu w Adventure Town. Wspomniałem wcześniej o możliwościach tworzenia przedmiotów, ale aby to zrobić musimy najpierw zebrać potrzebne do tego materiały. Dla przykładu, aby stworzyć drewnianą tarczę będziemy potrzebowali pewnej ilości drewna.

Z powodu losowości nagród jakie zdobywamy podczas walki będziemy zmuszani wielokrotnie do użycia czerwonych rubinów, aby dokupić potrzebne nam materiały do craftingu. Nie jest to najlepsze rozwiązanie bo koniec końców znajdziemy potrzebne elementy, choć może to trwać bardzo długo więc opcja wydania rubinów, choć droga, może wydać się niezwykle kusząca.

Adventure Town 003


Walka w Adventure Town jest dość prosta. Wybieramy potwora, którego chcemy napaść i następnie wskazujemy jednego z bohaterów wysyłając go na wojnę. Sama walka toczy się w turach automatycznie i nie możemy w jej tracie robić dosłownie niczego. Pamiętajmy jednak, że każda broń w grze jest specjalnie przystosowana do specyficznych przeciwników z którymi przychodzi nam się zmierzyć.

W trakcie naszych postępów odblokujemy kolejnych bohaterów, których możemy nająć do naszej drużyny. Dodatkowo możemy wtedy tworzyć nowe bronie dla nich. Jednak pamiętajmy, że nawet oni nie pójdą do walki za darmo, wysyłając ich na pole walki chcą zawsze nieco złota. Potrzebują również nieco odpoczynku po każdej walce, więc tuż po potyczce udają się do okolicznej Tawerny.

Adventure Town 004

Praktycznie za wszystko w Adventure Town zapłacimy złotem i wszystko jest drogie, że … nie powiem tego co przychodzi mi na myśl. Na wyższych poziomach koszt zmiany uzbrojenia herosa wzrasta do niebotycznych kwot. I tutaj do akcji wkraczają rubiny, które w każdym momencie ułatwią nam zabawę.

Tak właśnie powstają gry freemium, drogie do dalszej gry, ale dobre do krótkich sesji, gdzie nie mamy szczególnych zamiarów głębszego wnikania w mechanikę i dalszego rozwoju.[/restab]
[restab title=”Złoto i diamenty”]

Jak zdobyć więcej złota?

W Adventure Town mamy wiele różnych sposobów, aby zdobyć darmowe złoto, jednym z nich jest button Free Gold znajdujący się na górnej części ekranu gry. Znajdziemy tam kilka źródeł darmowego złota jak choćby dzięki połączeniu gry z Twitterem czy Facebookiem, wykonując specjalne promocyjne oferty jak i również poprzez oglądanie filmików reklamowych. Logowanie do gry poprzez Facebooka również doda na nasze konta darmowe diamenty.

Szybko zarobić złoto możemy również używając cheatu ze zmianą czasu na urządzeniu. Zbierz złoto ze wszystkich budynków, a następnie wyjdź z gry, zmień czas na godzinę bądź dwie do przodu i zaloguj się do gry ponownie. Złoto znowu można zebrać z tych samych budynków co poprzednio – proste nie? Staraj się tym samym jak najszybciej ulepszać budynki odpowiedzialne za generowanie złota, wiem że początkowo to dość spoty wydatek, ale w dalszych etapach gry wysiłek się opłaci. Przedmioty i materiały do rozbudowy znajdziemy zbierając podatki z budynków czy zabijając potwory.

Nie bójcie się usuwać z miasta dekoracji, aby zrobić więcej miejsca na bardziej dochodowe domki czy sklepy, chcecie szybciej i więcej zarobić? To musicie wygląd i estetykę poświęcić dosłownie dla kasy.

Sposób na darmowe diamenty

Darmowe diamenty dostaniemy także za zdobywanie nowych poziomów. Każdy nowy poziom to jeden diament i choć nie jest to zatrważająca kwota to mimo wszystko zawsze coś. Za ukończenie niektórych zadań również otrzymacie te klejnociki za darmo w nagrodę. Pamiętajcie jednak, że nie każda misja pozwoli nam je zarobić, ale wiele z nich ma diamenty jako opcjonalną nagrodę.

[/restab][/restabs]


Gry podobne